Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiálny text distribútora)

Lateef

Znalost originálu dělá z tohoto remaku jen ubohý a rozmazaný stín. Sean Bean se možná snaží, ale nikdy nenahradí a ani se nepřiblíží k parádnímu výkonu Rutgera Hauera z původního film. To, že je na jedné z producentských židlí napsáno jméno Michael Bay, znamená sice lepší technické zázemí, ale ve filmu se to projeví pouze několika automobilovými karamboly (nutno dodat působivými). Oproti o 20 let staršímu bráškovi, kde šlo skoro na každém kroku zakopnout o hořící objekt, to ale není moc výrazný technický skok kupředu. Výbuch je tu pouze jeden a to ještě takový divný. Co dál?? Pár lekaček, který lze předvídat (kromě jedné výrazně samoúčelné) a rozmáznutý digitální zajíc a letící vážka, toť vše. No dobře, několika prostřelených lebek se dočkáte a pak je tu taky kamión plus tělo mínus utržený nohy na parkovišti... 50% 18,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Xmilden

Film začíná více než skvěle a já se těším jako malý kluk na pořádný horor, atmosféra houstne a vše vypadá tak jak má. Ovšem posléze se z filmu začíná vytrácet rozum. Hlavní hrdinka by asi jednou nechala zemřít i polovinu lidstva než by konečně stistkla kohoutek a hlavního zlosina odstřelila. Takhle už to místy vypadá, že se z nich postupem času vyklube zamilovaná dvojce a film sklouzne do road romantic movie. Ps: Těm policistům bych nesvěřil ani loupež v supermarketu. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 14.10.2009, Beana dabuje IVAN ROMANČÍK, McDonougha dabuje STANO KRÁL + ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: BARRANDOV = 17.10.2009 - rád by som do JOJ odkázal, že dvorným Beanovým dabérom je IVO GOGÁL a dvorným McDonoughovým dabérom je PAVOL VIŠŇOVSKÝ vy kreténi !!! ---------------------------------------- Nikdy nekomentujem filmy ktoré som nevidel, ale teraz musim vyjadriť znechutenie z toho, že diletant MICHAEL BAY si dovolil siahnuť na film, ktorý je absolútne dokonalý a urobiť z neho remake. Pôvodný STOPÁR nebol ani čistokrvným thrillerom, ani hororom, a už vôbec nepatrí k tuctovým vyvražďovačkám. Bohužiaľ ani tu na ČSFD sa nenašiel dostatok divákov, ktorí by v pôvodnom STOPÁRovi odhalili dokonalú meditatívnu alegóriu o nemožnosti úniku zo sveta založeného na konzume, komercii a úplnom prevrátení tzv. tradičných hodnôt. No a tipujem, že v tomto remaku sa podobné motívy neobjavia ani náhodou. Čo ma však "rmúti" najviac je to, že v súčasnosti neexistuje žiaden herec, schopný vygenerovať takú dávku charizmy akou disponoval RUTGER HAUER. A ak aj existuje, tak sa určite nevolá SEAN BEAN. (4.1.2007) - Tento týždeň sa film objavil na nete (z celého srdca ďakujem dobrodruhovi, ktorý riskoval a prepašoval do kina kameru) a aj keď sa mi hnusí pozerať filmy v kompe a navyše v dosť biednej kvalite, obetoval som sa. A verdikt ? Musím povedať, že rád by som odvolal svoj prognostický komentár (vyššie) a pokorne sa kajal, že nabudúce už nebudem prejudikovať subjektívne dohady a zachovám autorskú "prezumpciu neviny". Žiaľ novému STOPÁRovi v prvom rade naozaj chýba ATMOSFÉRA. Čo na tom, že niektoré zábery sú takmer doslovnou kópiou pôvodného filmu (scéna s "medveďom", prevoz, ...), keď hlavnou atrakciou filmu je explicitne zobrazené zabíjanie bez náznaku tajomstva. Rozprávanie pomocou dokonale komponovaných záberov, nahradila doslovná akčnosť a povrchné atrakcie. Slasher v jeho najprimitívnejšom význame slova. A SEAN BEAN ? Celý film sa tvári "hnusne" ale po charizme ani pamiatky. Napriek tomu všetkému nedám odpad!. Teenageri totiž budú slintať blahom, predpokladám. A ešte SPOILER: Tá sexica je hlavnou hrdinkou a záverečným (totálne trápnym) exekútorom. No a pri scéne s ťahačmi som začínal mať dojem, že sledujem nepodarenú paródiu pôvodného filmu, ktorou sa chcú ortodoxné feministky pomstiť všetkým chlapom. (25.1.2007) ()

Chrustyn

No, musím uznat, že jsem celkem překvapen. Klasickou verzi Stopaře jsem viděl nedávno, takže si ji velice dobře pamatuji a tato "upgradovaná" verze mu rozhodně nedělá ostudu. Nedá se říct, že by remake šel svojí vlastní cestou a ve skutečnosti moc inovace nepřinese ale i tak se jedná o slušnou a dobře natočenou zábavu. A i když Bean (myslím Seana) není tak psychopatický jako Hauer, roli šílence zvládá s přehledem. ()

Kudly4

Já nevím ... původního stopaře jsem neviděl, tak nemohu srovnávat, ale jak jsem tu četl, tak je to asi úplně stejný. Bean zahrál hodně slušně, na Sophii se celkem hezky kouká, je to kost, pár slušných scén a to je asi všechno. Od poloviny předvídatelné a konec byl tak nějak no .. trapný. Škoda, že zůstalo pár otázek, který film nevysvětlí. Bean + Sophie + pár slušných scén = 3*. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)