I jookil nomeui sarang

• Južná Kórea 이 죽일 놈의 사랑 (viac)

Po deseti letech se Kang Bok Gu opět setkává se svým bratrem Kang Min Gooem. S bratrem, který je pro něj více než bratr. Je pro něj otcem i matkou, Bohem i Buddhou. Jenomže před ním jeho „nadbratr" spáchá sebevraždu a dostává se tím do vegetativního stavu. Proč to udělal? Kang Bok Gu se domnívá, že příčinou bylo oznámení zasnoubení jeho ex-přítelkyně, slavné herečky Cha Eun Seok. Kang Bok Gu se chce pomstít ženě, která zničila jeho bratra. Chce ji zabít. Chce ji pokořit. A proto - paradoxně - se stává jejím bodyguardem, aby jí byl co nejblíže. Jenomže nic není, jak to na první pohled vypadá. A Kang Bok Gu se zamiluje do nepřítele. (Zíza)

Zíza

Kromě pár okamžiků a kromě celkem zajímavě řešeného posledního dílu jsem se docela nudila. Roztřesená kamera a dlouhé pohledy na ubrečené tváře nebo krajinu (ano, snažíme se být umělečtí, ale to se do takového seriálu nehodí) tomu také moc nepomohly. Určitě by se to dalo redukovat na polovinu a bylo by mnohem lepší. Nevadí. Co mě naopak drželo u obrazu, byla velice povedená hudba. Písničky prolínající děj - nic nového, ale tady něco tak krásně fungujícího. OST by mohlo stát za stažení. S postavami jsem ani moc nesoucítila, prostě jsem na koukala jako nelítostný Bůh, jako někdo nezůčastněný, jako někdo, kdo sleduje hemžení v mraveništi. Jediné, co mnou alespoň trochu hnulo, bylo, jak Kim hrál na ten dechový nástroj (sry, nevím, jak se mu nadává) + plus to věnování předtím. !Možný Spoiler! On to byl vážně nakonec dobrák. :-) A poslední díl, možná trochu očekávaně, to zakončil, no, nejsem kus ledu (jako někdo - trochu černého humoru, pochopí, kdo to uvidí), to bylo taky takové smutné, ale k slzám to prostě nedožene. "Konec možného spoileru! Takový o něco lepší 3* Máte rádi asijskou kinematografii, dlouhá zima? Směle do toho! Přeloženo. ()

EsterH

Vďaka recenziám ostatných som tri prvé zbytočne zdĺhavé diely nejako pretrpela a užívala som si pekný stred seriálu, lebo koniec ma tiež nijak neuchvátil. Veľké plus za úžasnú hudbu a Rainov výkon - najviac sa mi páčil ako bodyguard s kamennou tvárou, ako bitkár alebo s falošným zaľúbeným úsmevom už menej, dokáže byť sexy aj so sopľom u nosu :D. Na kórejské pomery pekné bozky. ()

Pethushka

První tři díly jsou podle mě podprůměrné a nudné. Nikoho přeci nebaví dlouhé záběry, kdy si divák stihne udělat a vypít kafe. A už vůbec ne na začátku, kdy k seriálu ještě nemá žádný vztah. Je velká škoda, že právě v prvních dílech nebyl nápad využit smyslněji. Od čtvrtého dílu jsem tomu ale podlehla a moje hodnocení se rapidně zvýšilo. Zklamání v podobě "o rok později" přišlo až zase někdy kolem 11. - 12. epizody. Je zbabělé takhle z toho vyklouznout v tom nejlepším a připravit diváka o tak silné chvíle. Naštěstí se děj začal opět rozbíhat zajímavým směrem. U finální epizody mi došly slova... Rain i Min-a Shin patří k mým předním oblíbencům a ani tady mě nezklamali. Další výhodou je krásná, melodická hudba. Dávám 5*, i když to není vůbec spravedlivé a měla bych dát 3*. Jenže mě to vzalo za srdce a v takových případech nemohu jinak. ()

vett

Od chvíle, kdy se vyvrbí zápletka je jasné, že tohle nemůže dobře skončit. (No, vy byste si vzali buchtu, kvůli které se zabil váš bratr?) Min-a Shin jsem věřila každou slzu a každý zamilovaný pohled. A pro Raina tahle role byla jako stvořená. Musím vyzdvihnout i nádhernou hudbu, která dokonale doplňuje tíživou atmosféru beznaděje, kvůli které jsem nakonec v posledním překrásném dílu ani nedýchala. Nad pátou hvězdou stále váhám, protože Rain a Min-a Shin si ji zaslouží, a možná ji ještě dodatečně přihodím, ale teď ji nedám, protože jestli vztahu dvou hlavních hrdinů věříte všechno, tak vztahu Eun Seok s Bok Gukovým bratrem nevěříte vůbec nic, natož pět let trvající nesmírnou lásku. A druhým důvodem je nesmírně zbytečná postava Bok Gukovy "přítelkyně" (jako proč? Otravná postava, která nemá opodstatnění.). Takže, jestli máte rádi korejské dorama a máte chuť na něco vážnějšího (a nebo prostě chcete vidět Raina bez trička), tak směle do toho. Ještě poznámka na závěr, pro mě první korejská produkce ve které se postavy OPRAVDU líbají (konečně a díky bohu za to:)). Tak po týdnu od shlédnutí, kdy se mi o tomhle seriálu pořád zdá zvedám na pět. Prostě jsem k tomu byla donucena svým neodbytným podvědomím:) ()

Narciska

Jednoho sice zajímá, jak se to vyvine, ale je to patetické a ucourané. Herci mají šarm, ale prostoru k hraní málo, spíš jak z reklamy na make-up a vodu po holení. Dlouhé záběry jsou otravné. Hudba by nebyla špatná, ale je nadužívaná. Převládá snaha štábu nás oslnit a napínat, nerada si přijdu jak oslík za mrkvičkou. Zápletka se ztrácí v tom všem, když se něco děje, je to buď až příliš nerealistické nebo rychlá nelogická cesta ven. ()