Zpráva o medvědech

Animovaný / Krátkometrážny
Československo, 1983, 5 min

Kreslený film s ekologicky inspirovanými tématy. Beze slov. Námětem sarkastického příběhu je význam uvědomění si ostatních forem života kromě lidské existence. (oficiálny text distribútora)

D.Moore

Klasický eko Jiránek, bohužel ten úplně nejslabší. Pointa žádná, nápady tu sice jsou, ale nijak třeskuté, a ani komentář Josefa Dvořáka neoplývá bůhvíjakými zapamatovatelnými výroky. Libovolný Jiránkův vtip, v němž vystupují medvědi (a že jich něco nakreslil), je lepší. ()

zette

Asimilace medvedu do lidske spolecnosti je v nekterych pripadech opravdu vtipna ( beh s aktovkou na MHD ), na druhou stranu moc nevim, co tim chtel Jiranek rict. ()

Omnibus

Pět minut a je tam všechno! Tomuhle aspoň říkám "nastavit zrcadlo" ...a medvědi přijali naše zvyky (kouření) a naše životní tempo (úprk s aktovkou a pohledy na hodinky). Já se jenom bohužel obávám, že tento snímeček bude stále dobrý i v budoucnosti a zřejmě i stále aktuální... Tedy, ne že by mi medvědi ve městech vadili, já bych stejně nejraději žil na samotě na horách... No - ale žiju kde ? Aha... ()

easaque

-3* ještě jeden animovaný Jiránek a ani tady se nevyhnul trošku ekoagitce, ale ve spojení s nadsázkou není nikdy na škodu. Tentokrát trošku slabší, ale přesto stále za tři - posuďte sami třeba tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()