Zahřívací kolo

• Veľká Británia Starter for Ten (viac)

Komedie zahřívací kolo se odehrává v polovině 80. let minulého století a vypráví příběh Briana Jacksona - chlapce z dělnického prostředí, který právě nastupuje do prvního ročníku Bristolské univerzity. Jeho přátelé z rodného města se bojí, že z něj škola udělá namyšleného všeználka, ale Brian má úplně jiné starosti. Na škole si chce splnit celoživotní přání - zúčastnit se tradiční britské televizní soutěže University Challenge. Při svém snažení se zamilovává do krásné kolegyně ze soutěžního týmu a navíc vymýšlí plán, jak díky vědomostnímu kvízu získat i její srdce. Zahřívací kolo je hořkosladká komedie o věrnosti, lásce a rozdílu mezi významem slov znalost a moudrost. (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Milá, hvězdně obsazená, zábavná oddechovka, která je tak typicky britská, že je to samozřejmě hezké. Navíc všichni, kdo tu jsou, tu byli dlouho před startem svých hvězdných kariér, takže je to o to zajímavější. Milá komedie, vděčná zápletka, super finále na soutěži. Výborně natočené. Škoda, že naše televize to nevysílají. ()

Elyssea

Typicky britsky nepohodlné. Trapasy, chyby, omluvy... a trapasy. K tomu McAvoy, Cumberbatch (ten válí), Rebecca Hall a Gatiss. Možná hlavně oni jsou důvodem, proč jsem to po půl hodině neodvrhla jako nudu. Nicméně je fajn vidět vysokoškolského studenta, který opravdu studovat chce, protože ho to baví. ()

PogoJoe

Příliš jsem od téhle romantické komedie nečekal (kvůli nízkému hodnocení na CSFD), ale podle bratra to měl být fajn film, tak jsem to zkusil, vypnout to můžu vždycky. A dávám za pravdu bratrovi - tenhle film je fajn, ani chviličku jsem se nenudil, vybraní herci sem padnou, je to dobře napsané i zrežírované a nejlépe tenhle snímek asi zhrne trochu otřepaná věta: "prostě se mně na to celou dobu příjemně dívalo." Tahle romantika mě bavila a hodnocení na imdb (67) jako obvykle mnohem lépe sedí. ()

Aluska88

Zahřívací kolo mohlo být jedním z mnoha příjemných snímků o dospívání, studentských létech a prvních láskách. Obsazení ho však pozvedává ještě o několik levelů výše. Příběh je možná předvídatelný, ale mně to bylo tak nějak jedno, protože tady se psaly dějiny:) Většina z herců si zde užívala své poslední chvíle "before they become famous." Mladý Charles Xavier sedí na lavičce spolu s mladým Howardem Starkem a poslouchají pecku Ace of Spades od Motörhead:) V první scéně, v níž se James a Benedict setkají, jsem jen mohla zaplesat. A pasáž, kdy si dají do držky, je dokonalá. Při všech těch eskapádách se tam ještě navíc objeví i Mycroft Holmes:) A Dominic a James spolu mají úžasnou chemii. Bromance? Absolutely. Perfektní soundtrack je spolu s castingem další věcí, která snímek vyzvedává o třídu výše. ()

EdaS

Když blbě zadaptují vaši oblíbenou knížku, je to smutné. Ještě smutnější je ale když to provede sám její autor. Starter For Ten Davida Nichollse je neskutečně vtipná, ale taky až bolestně upřímná knížka o radostech a strastech dospívání a studia na vysoké škole. Scénář bohužel osekal všechny hrany a spoustu humoru, takže zůstala ne úplně špatná, ale vlastně dost průměrná britská komedie. Ještě že ten soundtrack je aspoň super. ()

• Představitelky Rebeccy a Alice Rebecca Hall a Alice Harbinson mají stejné jméno jako jako jejich postavy. (Falco.araea)