Zápisník hviezdnej oblohy

• Česko Zápisník hvězdné oblohy (viac)
všetky plagáty

Šestnáctiletá Mary bojuje od dětství s těžkou nemocí, ale přesto ví, jak je život kouzelný. Těší se z každého dne, který jí osud dopřává, vnímá magii světel i zvuků, zatímco její starší sestra hledá útočiště před světem mezi čtyřmi stěnami společného domova. I ona však jednoho dne porozumí Maryinu snění a otevře spolu s ní Knihu hvězd, která se pro ni může stát mostem mezi minulostí a budoucností. (oficiálny text distribútora)

silentname

Pre mňa jedna málo docenená dráma, ktorá si rozhodne zasluhuje väčšiu dávku pozornosti. V prvom rade je tu fantastická Jena Malone v role chorej Mary, potom jej sestra Penny v podaní Mary Stuart Masteron, Karl Geary ako mladý cudzinec a ich sused a výsledne tu máme veľmi príjemné, veľmi smutné ale súčasne aj nádherné dielko, ktoré môžem vidieť milónkrát a nikdy ho nemať dosť. Je mi občas ľúto, že filmy ako je tento skutočne skoro nikto nepozná a človek sa k nim dostane zväčša úplnou náhodou. Ale náhoda, či nie, neľutujem čas strávený s týmto filmom. Pre mňa je to zážitok. ()

Dharter

Hezký film, takových je hodně málo. Velmi podobné https://www.csfd.cz/film/206018-have-dreams-will-travel/recenze/ , zde totiž taky hl. postavou je nemocná dívka, která si chce zrealizovat Sen, ale liší se to tím, že je nemocná fyzicky stochasticky (smrtelně), než kvůli dávnému traumatu (psychicky). A jaké to překvapení, že Jena Malone má stejnou zodiak identitu (Střelec) jako AnnaSophia Robb, a dokonce i elohim identitu středa > pátek. Já zcela žasnu, jak mi synchronicita pomáhá v 8D /2024/. „Každý z nás píše své vlastní konce.“ CZ titulky mnou přeložené k dispozici: zde ()

Juto

Film je príbehom dvoch sestier, 16-ročnej umierajúcej (Jena Malone) a staršej (Mary Stuart Masterson), ktorá sa uchýli k prostitúcii, aby zaplatila liečebné náklady. Film predvádza niekoľko solídnych hereckých výkonov a má veľa dojímavých momentov. Film nám chce ukázať citlivosť, srdce a súcit, len niekedy je až moc plačlivý. 6/10 ()

cab

Precizni vykon uhrancive (Jena Malone), ktera je vazne nemocna a opatrovana svou starsi sestrou. Ta musi pracovat jako prostitku, kvuli uhrade lekarskych vyloh. Film je celkove velmi pozvolny, smutny a chvilemi si pohravajici s mysteriozni atmosferou, ktera ne zcela funguje. Pro me bylo tezke se vcitit do deje, proto davam tak nizke hodnoceni. Velmi specificky snimek s mnoha nedokousnutymi zabery a dialogy . 50% ()

isla

na ten film spominam este po rokoch...krasne vykreslenie sesterskeho vztahu,individuality kazdej jednej a aj toho ako su napriek tomu na sebe zavisle... ()

Étienne

Máloktorý film je tak nedocenený ako tento. Vynikajúce výkony hercov, skvelá hudba Richarda Gibbsa a určité prvky magického realizmu v réžii Michaela Minera. Práve magický realizmus dodáva filmu zaujímavú podobu a interaktivuje postavu Mary (Jena Malone) s fantazijným prostredím (vesmír). Zámerne bezmenná je postava väzňa (D. B. Sweeney), aby sa dosiahlo jeho odcudzenie od spoločnosti. Mimochodom, nádherná hudba, ktorú si Kristjan (Karl Geary) púšťa v izbe, je z maďarskej filharmónie. ()

reygadas

Pekne vykreslený príbeh dvoch svetov sestier, kde sa snúbi realita s imaginatívnym svetom snov. Jena Malone v úlohe ťažko chorej mladšej sestry, ktorá uniká z reálneho sveta do sveta svojich nádherných predstáv a ako protipól jej staršia sestra žijúca v drsnej realite tohto sveta, kde sa snaží zarobiť peniaze prostituovaním na drahú operáciu sestry. Jednoduchý a citlivý príbeh vykresľujúci krehkosť života a bytia, v tomto egoistickom svete, aspoň s malou kvapkou nádeje na lepší život. ()

hanazu

Tenhle film trpí nevyléčitelným patosem. Pokud reagujete na unylé filmy mlácením hlavou do zdi, pořídíte si během sledování nepěkný otřes mozku. ()