Zachráň ma

USA, (2004–2011), 67 h 49 min (Minutáž: 40–59 min)

Tvorcovia:

Denis Leary, Peter Tolan

Denis Leary, John Scurti, Daniel Sunjata, Steven Pasquale, Michael Lombardi, Andrea Roth, Callie Thorne, Jack McGee, James McCaffrey, Tatum O'Neal (viac)

Po 11. septembri 2001 sa svet radikálne zmenil. Ako tento deň ovplyvnil životy hasičov zo 62. newyorskej požiarnej jednotky, ktorí vtedy prišli o mnohých kolegov a priateľov? Aké sú ich súkromné životy a osobné konflikty? Denis Leary ako hasič Tommy Gavin denne čelí stresom vyplývajúcim z jeho zamestnania, ale aj z rozpadu vzťahu s manželkou. Náčelník hasičského zboru Reilly má aj napriek svojej dobrej povesti vážny problém s hráčskou vášňou. Na mladého a príťažlivého Garrityho je lepšie sa len pozerať. Rivera je drzý portorický zvodca žien a poručík Shea je chlap, ktorý tajne píše poéziu, aby sa zbavil citového napätia. Nováčik Silletti musí na začiatku svojej hasičskej kariéry prejsť ešte potrebným zasvätením... (oficiálny text distribútora)

d-corso

Sexistické, machistické, homofobní atd, atp? Ano! A konečně, proč ne? Přečtěte si Denise Learyho knihu No Cure for Cancer, podívejte se na předchozí sérii The Job, ale pořád budete tak na 40% tohoto seriálu. Všem začátečníkům ovšem doporučuji první dvě série - jó, mrkněte a uvidíte, na čem jste.(A potom se rozhodněte) ()

kleopatra

Rescue Me byl zkraje super seriál o hasičích v akci a hlavně mimo ni a já jsem se dusila obdivem k Learymu, v titulcích snad ve všech funkcích, v jednu chvíli odhodlaná tam vlepit pět hvězd. Bylo to cca do 4.várky poutavý, velmi vtipný a současně opravdový. Pak jsem ale začala mít pocit, že koukám stále na totéž - sexuální polohy, hysterický amoky, abstinence, deliria, mravokární duchové nebožtíků a balast s vatou ruku v ruce na jedné zaseklé houpačce. Z pudu hvězdičekzáchovy končím. ()

Malarkey

Pokud znáte starší seriál The Job s Denisem Learym, tak Vás zřejmě nic nepřekvapí stejně jako mě. Ze začátku byl seriál vcelku slušnou zábavou a to jak po dramatické stránce tak i komediální. Learyho cynický až ironický humor mě v The Job dokázal rozesmát a na začátku tohoto seriálu obdobně. Postupem času, ale seriál spadá převážně do dramatické části a z komediálního seriálu se rázem stává výstřední příběh hasičů, kteří byli u pádu WTC 11. září. a fakt je, že následky si nesou až do dnes jak sám tento seriál zobrazuje. A ještě bych chtěl odpovědět na komentář Wormboye: hodnotil jsem po 8 shlédnutých dílech a svůj názor neměním. I když to není tak vtipné jak jsem ze začátku čekal a řada scén tam opravdu být nemusela a to převážně sexistická část, u které jsem zrovna dvakrát nadšený nebyl a do seriálu se to absolutně nehodilo. I přesto 4 * zaslouženě za ač je to zvláštní ostatní postavy hasičské jednotky (ne Learyho). Mimochodem titulní skladba je od anglické kapely Von Blondies - C´mon C´mon (7/10) ()

T2

__Rescue Me: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,535,774 //počet predaných kusov 79,194║ __Rescue Me: 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,790,462 //počet predaných kusov 107,242 ()

Rudovous

Ze ctyr na pet hvezd menim... . Takhle si predstavuju New York. Snoubit vazne socialni drama s cernocernym utaplym humorem je hodne odvazna vec, to si vazne muze lajsnout jen autor knihy s nazvem "Rakovinu nevylecis". ()

Tommassi3

Pokud patříte stejně jako já mezi fans Denise Learyho, jen těžko si můžete nechat seriál Zachraň mě ujít, navíc by to byla opravdu velká škoda, protože právě tento projekt výborně dokazuje, že Leary neplatí jen za velmi dobrého komika a herce, ale rozhodně i neméně kvalitního autora, když vlastně s Peterem Tolanem k psaní scénáře ani nikoho dalšího nepustil.. Největší potíž jeho seriálového děcka tkví paradoxně právě v jeho poměrně zásadním kladu, totiž značně riskantním mixu seriózního dramatu s existencionalním podtextem a silně absurdní komedie s alfasameckým humorem, který se neštítí skutečně vůbec ničeho, což jednak spousta diváků bude jen těžko překousávat, navíc se zdá téměř jisté, že v tomto duchu prakticky seriál ani nelze z dlouhodobého hlediska udržet v tom správném poměru, když už se vlastně během čtvrté série oba tvůrci začínají jen topit v moři nesmírného absurdna.. ()

Joe321

Není to tak vtipné jako The Job, ale zase to přidalo na vážnosti. Ve výsledku je to výborný počin, u kterého si po dojetí jednoho dílu musim okamžitě pustit další. Opět skvělé dialogy (obzvlášt o klácení bab), kdy máte pocit, jako byste sledovali reálný rozhovor. A skuteční herci v čele s geniálním Denisem Learym jako prvotřídním zevlem. Postupem času je to vážnější a vážnější, ale pořád často vyprsknu smíchy. Obzvlášt duo přihlouplých hasičů nemá chybu. Už dlouho mě takhle něco televizního nechytlo. Ani po třech sériích nenudí. -"He's retarded." -"Like Rainman retarded or Paris Hilton retarded?" ()

Wormboy

Ked som videl pilotny diel serialu, bol som celkom nadseny (to u mna vysvetluje aj vysoke hodnotenia ostatnych uzivatelov, zrejme hodnotili po prvych dvoch dieloch). Drama efektne sklbena s ciernociernym humorom a poziarnickym cynizmom nie je zly napad. Dalsie casti vsak sklzavali viac k sexistickym zvastom, pseodramatickym vystupom a cim dalej tym viac nevierohodnej profilacii charakterov postav.U telenovely by som to prepacil, nie vsak u ako tak ambiciozneho serialu a v dobe, ked mame serialy ako Lost, Cold Case, Prison Break a pod. 1,5/5* ()

Cedr

Naprosto bez debat jeden z nejlepších seriálů 21. století. Kam se hrabou všichni Housové a jemu podobní. Tommy Gavin je bezkonkurenčně nejstylovější seriálová postava poslední doby. ()

ZkuKol

Seriál postavený na ruční kameře, skvělých hereckých výkonech a vynikajícím ztvárnění atmosféry New Yorku + velmi dobrá hudba. Příběhy jednotlivých dílů, charaktery jednotlivých postav a dialogy (resp. hlášky) jsou tak precizně napsané, že máte pocit, že koukáte na nějaký dokument o amerických hasičích. ()

jasiska

Po prvých troch dieloch Rescue Me síce neodstrašuje, ale ničím extra ma ani neláka. Keby chcel niekto nájsť dokonalý opak výrazu "politicky korektný", tak newyorskí hasiči by boli jasnou odpoveďou. Zatiaľ seriál nezatracujem, ale odkladám si ho na neurčito... ()

BuddyO

Rescue me je jeden z nejlepších seriálů všech dob. Můžete jistě nesouhlasit. Jedná se o pánskou telenovelu s často přehnaným dějem, ale ten seriál má koule a pořádné! K tomu na vrch dostanete obrovskou porci černého humoru.. 5* - 100% ()

Paul_cz

Rescue me je ta nejlepší, nevtipnější a nejdojemnější telenovela, kterou jsem kdy viděl : ).Leary je frajer, a James "Max Payne" McCaffrey je taky solidní bonus : ). ()

bundaboy

Hasiči + sex + holky + chlast + rock'n'roll = nejzábavnější seriál postavený na výborně napsaných a vtipných dialozích. Drtivá většina sitcomů se může jít v klidu zahrabat, protože Tommy a jeho banda jsou kingové! ;) 6* ()

dalziel

Na začiatku to malo svoje čaro a fajn humor.No s pribúdajúcimi dielmi išla bohužiaľ kvalita dole a to dosť podstatne.Tie alkoholové excesy ,takmer už u všetkých postáv mi išli teda fakt na nervi.Tommy Gevin mal ku koncu už ego väčšie ako celý jeho hasický okrsok a to je bohužiaľ fakt na škodu všetkých ostatných postáv a celého serialu. ()

tranquill

"Nejsme nic, vzešli jsme ze špíny a tam se taky vrátíme!" Jeden z nejlepších seriálů... a málokdo ho asi sledoval. O žalu, alkoholu, hrdinství, pravdě i lžích, rodině a přátelství, ale také spoustě obyčejných i neobyčejných situací, kterými proplouvá parta hasičů a jejich blízkých. A především o skvělé režii a scénáři, který bez ostychu skáče z bláznivého humoru do silných emotivních zážitků a perfektním hereckém podání všech protagonistů (včetně kvalitního dabingu). Denis Leary stvořil seriál, který se točí především okolo psychiky hasiče, co prošel peklem 11. září, seriál, kde nevíte, co můžete příště očekávat, kde se jednu chvíli válíte na zemi nemoci smíchem popadnout dech a za pár minut zatlačujete slzu po tragické události. Ano, tenhle seriál je nahoru-dolů, co prožijí hlavní hrdinové během pár měsíců či let, vystačí ostatní populaci na několik generací :-) Ale nejdůležitější je překonat své noční můry a jít dál... ()