Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiálny text distribútora)

JASON_X

V osmém století ztroskotá kdesi na severu Evropy obývaném Vikingy mimozemská kosmická loď, z jejíž posádky přežije pouze jeden muž. Ten má to štěstí, že vypadá úplně stejně jako člověk pozemský, že se během pár vteřin dokáže díky pokročilé technice naučit starou norštinu a hlavně že se umí dobře ohánět mečem. Spolu s ním se totiž na Zemi dostala jedna tuze hnusná a krvelačná bestie a pouze on ví, jak jí zabít. Nejdřív musí ale usmířit a sjednotit dvě tlupy Vikingů, které se z nudy mezi sebou vytloukají a zblbnout hlavu jedné pohledné vikingské chlapici. Zní to dobře, ne? A když ještě prozradím, že v jedné z hlavních rolí se objeví můj nejoblíbenější neanderthálec Ron Perlman, vypadá to už téměř na zhmotněný sen fanouška pokleslých žánrů. Ale bohužel zábavnost a poutavost děje má klesající tendenci a přemrštěná stopáž to ještě zvýrazňuje. Není to sice špatná oddechovka, ale nemá v sobě o mnoho víc ducha ani hloubky než třeba Xena a podobné spotřební béčkové fantasy. ()

salahadin

"Tady se ti potopila loď? V jezeře?" Skloubení vikingů a sci-fi zavánělo mozkovou senilingitidou tvůrců. Je to jako dát si k obědu bůček a zajídat ho müsli. Ale kupodivu to mému zažívání vůbec nevadilo! Taky tu hraje perfektní muzika (Zanelli), je tu skvělý Caviezel a Huston, nádherná Sophia a charismatický vousáč Hurt. Atmosféra je místy velice slušná, výprava mě potěšila. Tedy na béčko, které si na áčko vůbec nehraje, samý klad. Nepotřebuji sofistikovanější provedení, rád si občas pustím něco, co moje mozkové buňky po celodenním juchání uklidní a pošle do hajan. Když zrovna nemám chuť na teplý mlíko nebo makoviny, je tenhle typ filmu značkou IDEAL. A musím zmínit taky mazlíka. Má radioaktivní krev, fosforeskující barvy a doma pěknou spižírnu s masem. Není děsivý, ale roztomiloušký. Prosím, aby distributor pořád nechlastal medovinu, páč pak vymyslí debilní českej název Vikingové II, to nemohl fakt vymyslet něco jinýho? Star Wars 8 - Ponny útočí? ()

JohnCZ

Spojení sci-fi s historií mě vždycky bavilo a jak jsem si užil Cowboys & Aliens, tak jsem si užil i Outlandera. Film je, krom místy slabších digitálních efektů, skvělý i vizuálně. Sci-fi linie je dostatečně zajímavá, historická linka z doby Vikingů dostatečně věrohodná a prostředí neskutečně vtahující. K tomu hodně pěkná hudba. Ovšem scénář bych uvítal trochu rafinovanější a ne jen klasickou vyvražďovačku. Ale i tak rozhodně film stojící za zhlédnutí. Jedno ovšem nechápu a není to chyba filmu samotného. Proč se sakra čeští distributoři rozhodli Outlander označit jako pokračování jednoho staršího filmu o Vikingách a to i přestože oba dva filmy nemají společný ani žánr? Ale to nejspíš chápou jen oni. ()

castor

První Vikingové měli ve své době velkou hvězdu, uznávaného režiséra a balík peněz (160 milionů dolarů). Jenže z filmu s Antoniem Banderasem a tvůrcem Predátora nebo Smrtonosné pasti se stal propadák a kritici si na něm pořádně smlsli. Český distributor si titul nicméně půjčil i v případě story o bandě Vikingů, jednom cizinci a ohnivé sani. A divák si klepe na čelo, jak mohlo něco takového stát padesát milionů dolarů, respektive jak mohli být producenti tak štědří? Mixuje se tu totiž severská mytologie a sci-fi. Hodně divoké a hodně nekonzistentní. Zaměnitelný (i když snaživý) James Caviezel tu totiž přistane se svou vesmírnou lodí, ocitne se mezi Vikingy a společně odolávají útokům jakéhosi monstra. Sice od téhle ptákoviny rychle upustí, i tak bych ale namísto svítící obludy mnohem raději sledoval dva znepřátelené severské kmeny plné nasraných dvoumetrových zarostlých chlapů, kteří svými syrovými bitkami látce dodají tu pravou atmosféru chladu, smrti a barbarské zběsilosti za vzdáleného vytí hladových vlků. Což se v tomhle případě bohužel nestalo. ()

corpsy

Tak toto sa naozaj podarilo, nečakal som nič prevratné, ale dostalo ma to. Aj napriek svojej neoriginalite a ukážkovej béčkovosti, snímok ponúka skvelú a hutnú dobrodružnú jazdu. Je len škoda, že majú producenti občas talent zničiť film takmer nulovou propagáciou. Tento snímok si to rozhodne nezaslúžil. A ešte ku českému distribučnému názvu, to si fakt tí naši distribútori myslia že sme blbí? ()

• Ve filmu dokáže zmáčený Kainen (Jim Caviezel) pouhým křesadlem rozpálit zvlhlou louči. To je ve skutečnosti nemožné, především křesadlem, které není schopno k takovému úkonu vydat potřebný žár. (Conspi)
  • Freya, kterou ztvárnila Sophia Myles, je v nordické mytologii jméno pro ženu nesmírné krásy, ochranitelky těhotných žen a matek a ženu Odina, otce všech nordických bohů. (Conspi)
  • Neuvědomělou změnou maskérů prochází Boromirovo (Cliff Saunders) tetování, když scénu od scény mění vzhled z medvědího obličeje na medvědí pracku. (Conspi)

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Edgar Allan Poe (na obr.): „Zánik domů Usherů“; Emily Brontë: „Bouřlivé výšiny“; Miguel de Cervantes: „Don Quixote“. A k tomu švýcarská legenda o kušostřelci Vilému Tellovi. Ano, nové adaptace… (viac)

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (viac)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007

Dávnověcí skandinávští bojovníci se vrací na plátna kin. V posledních letech se jim tam kdovíjak nedařilo. Adaptace Crichtonových Pojídačů mrtvých pod tuzemským názvem Vikingové dopadla tuze neslavně… (viac)