Škaredá Betty

• Česko Ošklivka Betty (viac)
USA, (2006–2010), 60 h 35 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Silvio Horta

Hudba:

Jeff Beal

America Ferrera, Eric Mabius, Tony Plana, Ana Ortiz, Becki Newton, Michael Urie, Mark Indelicato, Vanessa Williams, Judith Light, Ashley Jensen (viac)

Ve světě špičkové módy je image vším. Oblečení, které se určitou dobu zrovna nosí, může být za pár týdnů absolutně nemoderní. Jedinými stálicemi v tomto uspěchaném světě jsou superštíhlé krásky, které tyto oděvy oblékají. Může do této společnosti vůbec zapadnout úplně obyčejná dívka, mírně baculatá a tak trochu nezajímavá? Možná ano. Nebo alespoň Betty Suarez se o to snaží ze všech sil. Je to bystrá, pracovitá a svým způsobem i roztomilá mladá žena a právě svým kladným přístupem k práci si později získává respekt u kolegů i samotného syna magnáta módního časopisu s názvem „Mode“.

V americkém seriále inspirovaném kolumbijskou telenovelou „Yo Soy Betty La Fea“ září například America Ferrera (Sesterstvo putovních kalhot) v hlavní roli Betty nebo Rebecca Romijn (X-Men) jako Alexis. (delaware)

Dever

Soundtrack Jeff Beal: 1. La Fea Mas Bella – Angelica Vale & Jaime Camil ,2. El Club De Las Feas – Banda El Recodo ,3. Simple – Daniela Romo ,4. Con Tu Amor – Pandora ,5. Haria Hasta Lo Imposible – El Coyote Y Su Banda Tierra Santa ,6. Sigue Tu Ruta – Graciela Beltran ,7. La Verdad – Los Invasores De Nuevo Leon ,8. Que Vuelva Pronto – Los Originales De San Juan ,9. Me Quiero Casar – Control ,10. Lucero De Mi Alma – Emilio Navaira ,11. Lo Eterno – Celso Piña ()

T2

__Ugly Betty: 2.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,113,704 //počet predaných kusov 30,149║ __Čakal som určite viac než prechádzku starobincom výzorovo vyhasnutých hviezd(Vanessa Williams"brrr pohlad", Rebecca Romijn), priemerných scénok a ich nevýrazných postav. ()

k212

Remake příběhů kolumbijské skryté modelky Betty? Joj, nevěřila jsem, že z toho může vylézt něco tak parodicky zábavného, kdy se člověk může oprostit vysokánského nadhledu a může si užívat všech těch schematičností a ohraností, díky jejich hyperstylizaci. Je to svižně natočené, je to fajn odehrané, jo to humorné, někdy dokonce salvy-smíchu-pudící, někdy jsou vedlejší postavy zábavnější než centr vyprávění Betty (duo Marc a Amanda jsou u mě No1). Zatím 60%, ale chápu, že po 4 sériích to může být všecinko jinak. ()

ARI50 odpad!

Je to šílenost kolik těchhle ošklivek ještě potká svět a super že je to baví točit ehm.. ve kterém ústavě na to přišli. ()

Lyli

Z Ošklivek, se kterými jsem měla tu čest, je tahle nejlepší. Samotný seriál trošku paroduje sám sebe, což mu dost pomáhá…i když těžko říct, jestli to byl záměr. V porovnání s Kolumbijkou Betty, je to vážně občas vtipné. V porovnání s českou Ošklivkou (ano, ta hrůza na Primě), je to perla! Sice jsem neviděla všechny díly ani od jednoho, ale i tak s čistým svědomím můžu říct, že tenhle seroš to vyhrál. Takže ok, klidně se mi smějte, ale když to chytím v telce, podívám se ráda. ()

Blofeld

Pak že z telenovely nemůže vzejít nic dobrého, že? Nechvalně proslulou jihoamerickou telenovelou se inspirovali talentovaní Američané a udělali z toho komedii, která funguje brilantně - obzvláště v díle s geniální Patti LuPone. ()

Marek1991 odpad!

Seriál, ktorý sa mi ani trochu nepáčil, humorom to tiež nebolo moje café. Naozaj tieto moderné veci niekedy nechápem, naozaj nechápem, tvorcovia asi nikdy nevideli dobrý seriál, či film, lebo toto je komerčná hlúposť na pozdvihnutie sebavedomia škaredých ľudí, aby stále nepozerali len na tých pekných hercov. Ja sa tiež nepovažujem za krásavca, ale z tohto sa mi takpovediac zdvíhal žalúdok. Scenárovo hrozné, príbehmi, dejovo, dialógmi, skrátka všetkým ma to odpudzovalo, moju chuť k novodobým seriálom musel zachraňovať Charlie Sheen v seriály Dva a pol chlapa, inak by som na ne, na dlhý čas asi zanevrel, lebo by som mal pocit, že už nevedia, čo urobiť a tak zlátavajú hlúposti. ()

Ajinka126 odpad!

Na světě je tolik ošklivých lidí. No a co?.. Krása je jen měřítkem oka. Kdy už skončí ten kolotoč okolo toho. A kolikrát ještě uvidím nějakou ošklivku Betty? ()

ABLABLABLA

Ano, je to zkopírováno ze známé venezuelské telenovely, ale myslím, že tentokrát se to více povedlo Američanům. Ošklivka Betty v jejich podání je velmi vtipný seriál a dalo by se říct, že když nevidíte jeden díl, o něco přijdete, ztratíte dějovou linku, což u telenovel a podobně nemusíte vidět klidně 20 dílu a furt jste v obraze. ()

Chen

Nejdříve jsem se sledování seriálu bránil zuby nehty, nechtěl jsem nic slyšet o čemkoliv, co má něco společného s telenovelami, ale nakonec jsem jsem překousl své mužské "já" a pustil si první díl. A za pár hodin jsem jich měl nakoukáno osm. A druhý den jsem pokračoval. Skvěle zahrané (sebe)parodující postavy, spousta narážek, neutuchající vodopád humor a romantika držena v únosných mezích, popřípadě zesměšňující přesládlost vztahů? Tomu se nedá odolat. Většina z charakterů je načrtnuta výborně a zahrána ještě lépe. Kdyby se toho čeští tvůrci chopili z poloviny tak dobře, bylo by se proč radovat, ale nepovedlo se a zatímco Ošklivka Katka je prostě jen přesládlý romantický blábol, tak Ošklivka Betty je komediální seriál, který zaručeně pobaví. ()

Kwaichi

Ako mnohé iné seriály - prvá séria výborná, druhá nestála za reč. Z druhej série som našťastie toho veľa nevidel a preto hodnotím len tú prvú. ()

lakikaki

Čo na tomto stojí za 85%?! (po mojom hodnotení už len 78 - HA-HA!) Trápne vtipy, réžia hodná JETIX-ového filmu pre prisprostlé detičky a prehrávanie hercov. Toľko uvidíte v tomto seriáli. Tú jednu hviezdičku dávam za Salmu Hayek a Lucy Liu (Lucy som len teraz našiel medzi hercami), aj keď je pre mňa úplne nepochopiteľné, ako sa mohli zapredať niečomu tak odporne gýčovitému... ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 64. ročník (za rok) 2006 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - America Ferrera + nominace (2) - 65. ročník 2007, 66. ročník 2008 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - America Ferrera ()

Kikania

No...u mňa taký priemer. 50%...Viem, že žiadna sláva a kvalita, ale v soboty podvečer ked som nemala čo robiť, tak toto mi ako humorná oddychovka padlo dobre. Nie najhoršie situácie, dalo sa na to pozerať. Aj som sa zasmiala sem tam. Páčilo sa mi to celkom. ()

wer4

Videla som len pár dielov, ale stačilo. Od klasických telenoviel sa to veľmi nelíši, len je to viac "nastylované" a snaží sa to byť okrem trápneho aj trochu vtipné. Inak klasické naťahovanie niečoho, čo je o ničom .. ()