Chlapec Ton Chatree je poslán svým otcem na internátní školu, aby se více soustředil na studium a ne na sledování televize. Ton není mezi spolužáky přijat, cítí se sám a je vystrašený kolujícími historkami o duchu chlapce, který se utopil ve školním bazénu. Po nějakém čase si mezi spolužáky přece jenom najde přítele - Vichiena. Později ale zjistí, že je sám, kdo Vichiena vidí... (venus)

EvilPhoEniX

Tak tohle teda NE!! Film je Dětská DRÁMA, HOROR nikoliv !! Má to sympatický příběh, o chlapci, který jde na Intrum do školy.. nikoho nezná, je stydlivý, děti se mu smějou.. vypráví se všude historky o duchách a tohle celé dvě HODINY! Žádná vražda, Lekačka, Krev.. ani duch se neobjevil !!! První hodinu jsem to toleroval, závěrečnou hodinu už ne! ()

tombac

Před zhlédnutím snímku jsem byl varován, že od něho nemám očekávat horror. Dek hor bych skutečně za horror nepovažoval - obsahuje jen typicky horrorové propriety (náhlá hudební zadunění, zlověstně se otevírající dveře, táhlé záběry na temné, chlad vyvolávající prostory, smečka psů vyjící před budovou internátu, podivný kamarád), valnou měrou se podílející na tom, že tento čerstvý thajský snímek je výtečným mysteriózním dramatem, které je asi tak strašidelné jako libovolný díl korejské série Yeogo goedam. Už povedené postery a trailer slibovaly výrazně stylizovanou podívanou, čemuž sám film nezůstal nic dlužen. Filtry, použitá paleta barev, nasvícení... Vypadá to skvěle. A jelikož je snímek navrch atmosféricky velmi zdařilý, zvedám palec nahoru. Thajci umí. ()

*CARNIFEX*

Keď na “Dorm” nebudete prihliadať ako na horor, z ktorého žánrom má spoločné naozaj minimum, pričom ho budete vnímať, ako miestami smutný, možno mierne strašidelný, dramatický príbeh malého chlapca, pre ktorého je náročné opustiť pohodlie vlastného domova, a následne si zvyknúť na prísnejší režim internátu, kde ho navyše spočiatku nepríjme okolie, môžte byť minimálne vyrovnaní s tým, že ste zbytočne nestratili takmer dve hodiny života. Ja osobne som bol veľmi spokojný. Drámy naozaj môžem, pričom táto má mierne tajomný nádych, čím z “Dorm” nerobí tradičnú záležitosť na filmovom plátne. Pekný, jemný film so šťastným koncom .. ()

venus

Poprvé jsem v kině slyšela lidi pištět a křičet - super! I když to teda nebyl úplně typický horor. Zvláštní, že na Blair Witch, ani na texaském masakru nikdo neřval... ()

sidzej

Pôsobivé. Emocionálne, atmosféricky aj príbehovo. O horor každopádne nejde ale pokiaľ vám zmena žánru nevadí, dostanete slušnú drámu o dospievaní so štipkou mysteriózna.... vzdialene by som to prirovnal k Del Torovej Diablovej chrbtici. A takýto druh filmov ja rozhodne môžem. ()

maddy

Zaujímavý film, ktorý je na pol hororom a zároveň aj drámou z chlapčenského internátu. V hlavnej roly exceluje výborný Charlie Trairat. Hororové scény fungujú na výbornú, film vsádza na postupné pomalé budovanie atmosféry, príbeh je síce mierne obohraný, no mńa aj tak kamarátstvo Tona a ducha chlapca, ktorého vidí len on zaujal. Nebyť toho úžasného "happy endu" tak by to bolo za plných 5*, bohužiaľ nie. Zakončenie filmu som si vedel predstaviť aj 100x inak a lepšie, takto to trocha kazí výsledný dojem a k hororu sa to nehodí. Škoda tých posledných pár minút. ()

wipeout

Tak na Dorm som sa dlho tešil, no naneštastie očakávania predčili samotný výsledok, pretože nejde o nič iné ako o klasickú ducharinu bez nejakého výrazne originálneho nápadu, pomerne slabou atmosférou, nevýraznými výkonmi mladých hercov,ktorých som rozoznal od seba až niekedy v polovici. Príbeh tuctový, teda až na prostredie chlapčenskej internátnej školy a riaditeľku. Pokus o drámu s happyendom taktiež nevyšiel, takže jediné čo by tento film mohlo zachrániť by boli lakačky. Ale aj tu vás čaká sklamanie, všetko už tisíckrát videné a omnoho lepšie prevedené v iných filmoch. Dorm sa najme v poslednej štvrtine mení a úbúda hororových prvkov na úkor drámy, čo bola vlastne vítaná zmena. 2,5* ()

Altmann

Neskutecna nuda, nic, co by tu uz tisickrat nebylo v jinych variacich. Dej se vlece pomalu a bez napadu, strasidelne to neni vubec, je to spis takove detske skolni drama. ()

Leoric

I já zvedám palec nahoru. Toto thajské drama s prvky hororu má umně vybudovanou atmosféru, i po stránce dramatu je vše slušně zvládlé. Internát sám je chladný, zákoutí temná, a jak se zdá, duchařské historky kolující mezi dětmi v sobě možná ukrývají zrnka pravdy. ()

Orina

Když je duch hodný a nepokouší se nikoho zabít, je to docela nuda :-D Dek hor byl ale docela pěkný rodinný film, horor bych v tom opravdu moc neviděla. Škoda jen, že zápletka byla tak trochu nanicovatá, z tématu šlo vytřískat mnohem, mnohem víc. ()