Mezi spisovatelem a jeho ženou to na dovolené na Haiti začne pořádně skřípat. Ona si pak začne s jiným a její muž připraví o život jednoho z místních. (Netflix)

charles3

Zajímavá atmosféra, hezká širokoúhlá kamera, Sophii to také sluší, přesto... Filmu chybí více napětí a žánrová ukotvenost, takto se pohybuje mezi psychologickým dramatem, noirem, erotickým filmem, thrillerem a díky obsazení G.Rinaldiho (jednoho z Bažantů) i falešnou komedií. Režisér filmu je u nás prakticky neznámý. Za mě poctivé ***. ()

BDMarty007

Hodně expresivní a sugestivní obraz manželské a tvůrčí krize. Prostředí tropů vytváří skutečně intenzivní pocit "pekla". To dusno úplně cítíte. Claude Brasseur je v roli spisovatele - alkoholika v tvůrčí krizi vynikající, naprosto přesvědčivý. Sophiea Morceau je božská a šílená zároveň. Přesně ten typ co dokáže chlapa úplně zničit. Příběh sám o sobě není až zas nijak zvlášť objevný. Největší předností filmu je určitě atmosféra a emoce. V něčem mi připomíná film Hořký měsíc. Rozhodně stojí za vidění. 80%. ()

dopitak

Hodně hezká Sophie v jedné ze svých mnoha mladistvých nahých rolí, a dost velká tropická nuda, kterou ani Claude Brasseur upíjející se zřejmě jamajským rumem nemůže obrátit k lepšímu. Ale ruku na srdce chlapi, kdo mu ji v tom filmu nezáviděl? Ani nevím, proč jsem to zapomněl ohodnotit, tenhle film jsem viděl už rok dva zpátky. ()

VanTom

Až bizarně tragikomicky vyčpělé, rozklížené manželství chlastajícího spisovatele a jeho mladičké ženy nestmelí luxusní exotická dovolená, ale teprve vražda. Film mate tělem, od vztahové frašky / psychodramatu zabíhá do dusného krimi noir (viz podprahově znepokojivý, leč poněkud monotónní Delerueho saxofon) a zpět. Avšak odhalení má silné a z 20leté (nahaté) Sophie Marceau nelze spustit oči. ()

mac000

V luxusním hotelu v Port-au-Prince na Haiti bydlí krásná a smyslná Lola, které je asi 20 let, a její manžel Alan, o 30 let starší spisovatel. Jeho pobyt mu měl dát prostor pro napsání nové knihy, ale většinu času tráví popíjením. Ona, frustrovaná jeho chováním, si začne románek s francouzským spolucestujícím. Opilý na prázdné ulici je Alan napaden, ale když se brání prázdnou lahví, zanechá útočníka mrtvého. Svědek, Théophile, mu nabídne, že bude mlčet za obrovskou sumu v hotovosti, po které mu láhev vrátí. Lola prodá své šperky, sežene peníze a láhev hodí do moře. Alan není spokojen s tím, že tím vše končí, a přizná se policii, která mu nevěří, protože nemůže předložit žádný důkaz o vraždě a podezřelého už zavřeli... Slušná francouzská krimi. ()