Hlavními hrdiny tohoto nízkorozpočtového hororu jsou Nicole a Jess, mladý milenecký pár, který si vyrazí na romantickou cestu po Americe. Cestou se zastaví na opuštěném odpočívadle, kde se přítel hlavní hrdinky za záhadných okolností ztratí. Zoufalá Nicole brzy zjistí, že na odpočívadle není sama. Objeví se tajemný muž v jeepu se snadno zapamatovatelnou SPZ, který jí začne děsit. Dívka nachází útočiště na místním WC, kde jsou všude na stěnách šokující nápisy obsahující již známou SPZ. Později objevuje zmrzačenou dívku, která jí povypráví o tajemném řidiči. Nicole si uvědomuje že z této "hry" již není úniku... (kery-)

Silviaxx

Wow, nebolo to vôbec zlé vzhľadom na moje nízke očakávania ! Kedže som latku podsadila, tak som príjemne prekvapená. Síce nič, čo by ma ohromilo (to ma už fakt toho veľa v poslednom čase neohromí), ale nebola to strata času :) na takú horrorovú oddychovku celkom fajn.. Najlepšia pasáž filmu "Nicole shoot me" "Nicole you missed, shoot me again" :D :D :D ()

becki_tu

Nemám problém s tím, když hlavní hrdinka je v průběhu nucena (samozřejmě kvůli záchraně jiných či sebe) odložit košili a poté i tílko. Samozřejme tílko musí být bílé barvy, aby krásně kontrastovalo s barvou krve. Ale teď vážně. Hororový žánr to nemá lehké, protože je vesměs hodnocen na základě počtu logických nesmyslů a nelogického chování jednotlivých postav. Řekl bych, že Odpočívadlo z toho vyšlo ještě relativně se ctí a to mu budiž přičteno k dobru. A to i z toho důvodu, že tvůrci využili prvek mysteriózna a "nadpřirozena", který sice neomlouvá dílčí chyby, ale jsou přeci jen stravitelnější. Díky Jaimie Alexander nakonec smířlivé 3*. ()

kingik

Dokonalý hororový brak se vším, co do dokonalého hororu patří. Řádí zde šílený zaostalý maniak, o kterém je známo jen že jezdí ve starém žlutém pick-upu a k smrti rád unáší a mučí své oběti, které zavítají na zapadlé a zchátralé odpočívadlo kdesi v Californii a pro lepší diváckou představivost mu není pořádně vidět do tváře, dále zde máme zpočátku nesympatickou hlavní hrdinku Nicole (Jaimie Alexander), která ovšem postupem času dokonale splyne s pojetím filmu, svlékání vyžene až na podprsenku a pro svého uneseného přítele je schopná obětovat vše, nechybí zde sympatický policista, úchylná degenerovaná rodinka, kvalitní gore, sevřená atmosféra, napětí a občasné pokusy o vlažnou psychologii postav. Ani na minutu jsem se nenudil, a vzhledem k tomu, že pro mě do té doby neznámý režisér a scenárista v jedné osobě John Shiban prokázal hororový talent, už se moc těším na dvojku. Ti, co dali nízké hodnocení prostě nemají rádi horory a nechápu, proč je hodnotí. Tenhle horor neměl chybu. ()

S.Quentin QUALE

Docela v pohodě krváček, který i přes pár mizerných prvků vůbec nenudil, takže ve výsledku je tohle docela slušné překvapení vzhledem ke zdejšímu hodnocení. Jedná se o chaotické lítání celkem uvěřitelně uřvané Jaimie Alexander, kterou nahání sadistickej vidlák v pikapu kdesi po odpočívadle. Pro gore nenažrance je tohle pohodová volba. 65% ()

*CARNIFEX*

Mladý, zamilovaný pár túžiaci po zmene, cestuje naprieč Amerikou k jednému z rodinných príbuzných, aby skúsil život na vlastnú päsť. "Cik" pauza na jednom z odpočívadiel uprostred "ničoho", diametrálne zmení plány mladej dámy, ktorá sa z ničoho nič ocitá sama, tvárou tvár šialenému zabijakovi. Pohľad intelektuála: Hľadať logiku v príbehu či v správaní postáv, v hororoch, nie je vždy totožné. Kým napríklad pri subžánri "Zombie", si tvorcovia potlačenie logiky skrátka môžu dovoliť (nakoľko priznajme si, bežne sa po ulici netackajú - taktiež doposiaľ nevymysleli Fábiu na zombie pach), naopak pri Slasher, Exploitation či Hixploitation snímkoch by už režisér mal byť opatrnejší. Po svete kráča príliš veľa zmrdov, ktorý majú záľubu v násilnostiach, alebo vraždení, čiže predpoklad vývoja príbehu by mal byť niekoľko násobne reálnejší, s čím súvisí aj samotné správanie či konanie postáv v ohrození. Odpočívadlo (SLASHER - LOGIKA): To ako vážne? Všade naokolo možnosť úniku, ale ja ostanem zabarikádovaný na hajzly za drevenými "lietačkami", kým sa úplne neposeriem? Look je miestami amatérsky, čo na kvalite taktiež nepridalo. Potešilo najmä pár fakt slušne realisticky zvládnutých gore scén či vďaka prostrediu, dostatočne špinavá atmosféra. Napriek spomínaným negatívam, nemôžem tvrdiť, že by som sa vyslovene nebavil - 50%. Pokiaľ by niekto rád vzhliadol niečo podobné, no o štipku duchaplnejšie - nech smelo skúsi "P2". ()