Mafiánský boss Fay nařídil zabít jednoho ze skupiny pěti kamarádů / gangsterů, protože se ho pokusil zavraždit. Za úkol to dostane dvojice jeho kamarádů, druhá dvojice se rozhodne tomu zabránit. Ke střetu dojde u něj doma a po divoké přestřelce se dohodnou, že společně provedou ještě poslední zakázku a potom vyrovnají své dluhy... (sheen)

Adrian

Johnny To v najlepšej forme. Existenciálny mafiánsky opus o následkoch porušenia rozkazu využíva motív "cesty" hlavne k znovuobnoveniu priateľstva piatych gagsterov z mladosti. Estetický a štýlovo krásny mix eastern a westernových žánrových prvkov (slow motion, detaile tváre, strnulé ikonické polohy v dôležitých okamihoch, hojné užitie gitary a harmoniky) dýcha nezameniteľnou, núka sa až povedať retro opojnou atmosférou ultimatívnych rozhodnutí a osudovosti. Zároveň popri neustálej práci s diváckym očakávaním vývoja štandardných situácii do žánru vnáša aj nebývale množstvo úsmevných vsuviek, ukazujúcich gagsterský život aj z uhľa pohľadu, keď sa odložia zbrane. ()

DaViD´82

Pan Wo, jedna "osudová" mince, jeden muž s harmonikou, čtyři cool gangsteři, desítky zbraní, hektolitry krve a stovky vystřílených nábojů v hongkongském easternu, který odkazuje na nejeden slavný Leoneho spaghetti western. Ano je to blbé, ale tento film si toho je vědom a příjemně nadsázkovým způsobem toho využívá. Většina filmů se snaží být cool, zatímco Exiled cool prostě je v takřka každém filmovém okénku. Není dokonalý, ale minimálně v akčních scénách se tomuto statusu zdatně přibližuje. Navíc je zde pravděpodobně nejstylovější product placement jaký doposavad byl do filmu umístěn... Ano, mám na mysli scénu s Red Bullem, která vám dá křídla jak to umí jen proklatě dobré filmy. ()

Kaluž

Tenhle hongkongský bonbónek mi doporučil scenárista Ed Brubaker v článku, kde se rozepsal o filmech, jenž inspirovaly jeho komiksový opus magnum Criminal. Hongkongský akční film žije! Charismatická herecká sebranka, bezvadně vygradované akční scény, nápaditá kamera a příběh o nevyzpytatelné síle přátelství, které nezastaví ani olovo. Tony Wong ještě není Chow Yun-Fat, ale má k němu pořádně nakročeno. Pro mě dosud neznámý režisér Johnny To mi svou svéráznou kanonádou vypálil díru do hlavy (a další tři do hrudi). Téměř za pět, děcka. Jděte do toho. ()

sheen

Hodně kvalitní snímek, mám slabost pro Hong Kongskou produkci, dost jsem byl namlsaný už z traileru, co se ke mě dostalo....výborná akční smršť plná ostrých kulek, okořeňená hutnou atmosférou, kvalitním hudebním doprovodem a hlavně herecké obsazení mi udělalo nesmírnou radost, nemohlo to dopadnout lépe!! ()

Sonnik

Macau style! Blbý jak sáňky, ale neskutečně svojský tribute oldschoolovým westernům. Zpomalovačkama a neprůstřelnýma vestama se rozhodně nešetří, ale pokud to člověk překousne, tak mu dojde, že o tom to není. Je to prostě parta chlapů, kteří mají smůlu na auta a umějí to dobře s pistolema. Ideální kandidát na guilty pleasure, který je jasným příkladem toho, že když forma jasně převálcuje obsah, tak to nemusí nutně znamenat špatný počin. Přestřelky jsou totiž bombastické a ona naivní hra na bratrství, věrnost a další hodnoty mi v tomhle případě vůbec nevadila. Doporučuju! "Hodíme si mincí?" ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)