Ríša hračiek

• Česko Říše hraček (viac)

Vítejte v nejmagičtějším a nejbáječnějším místě na světě - v Říši hraček Pana Magoria. Musíte ale přistoupit na jistá pravidla hry a věřit všemu, co vidíte. Prodavačka Molly (Natalie Portman) a její 243-letý excentrický šéf Pan Magorium (Dustin Hoffman) kralují magickému hračkářství, kde hračky žijí svým životem a prožívají vlastní příběhy... Zlom ale nastane v okamžiku, kdy se Pan Magorium rozhodne přenechat Molly svůj dobře zaběhnutý obchod. Jako mávnutím kouzelného proutku se v této pohádkové říši začnou dít pozoruhodné věci. Hlavní role svěřil režisér Zach Helm zkušenému a charismatickému Dustinu Hoffmanovi, se kterým již spolupracoval na filmu Horší už to nebude (Stranger Than Fiction) a vynikající Natalii Portman. (oficiálny text distribútora)

Slarque

Nejdůležitější na tomhle filmu pro děti je úžasný obchod a všechny ty blbůstky, které si v něm dokázali autoři navymýšlet a realizovat. Jinak příběh ničím neohromí a Dustin Hoffman vystačí s divnou maskou a dětinským výrazem. Zajímavější je Natalie Portman, která vlastně poprvé hrála ve filmu pro děti, a celkem slušná hudba. Mírný nadprůměr. ()

Spooner

Představte si Burtonova Karlíka a továrnu na čokoládu. Misto čokolády si představte hračky, Deppa nahraďte mírně potrhlým Hoffmanem a Higmora nahraďte Natalií Portman, která tady s těma vlasama vypadá jak nějakej malej kluk. Suma sumárum vám vyjde pro děti příjemná a pro dospělé nudná podívaná, která měla daleko větší potenciál a ke konci už jenom nudí. 50% ()

JANARYBA

Škoda, že tak báječný námět, kterým by nemusel pohrdnout ani Tim Burton, byl tak zahozen do kanálu zároveň se spoustou milionů, které musel stát ten krásný kouzelný krám. Dustin Hoffman báječně vybraný, klučina úžasný, Natalie Portman mi tu ale moc nesedla....DIALOG PŘIBLIŽNĚ: "Sehnal sis na tom táboře kamaráda? Ano. A jak se jmenuje? Jack A není to náhodou nějaké zvíře?......Veverka " Tak takhle by to mohlo jiskřit celý film, v tu chvíli jsem si řekla, že to tak špatné snad nebude, ale byl to jen začátek a pak už to šlo čím dál víc z kopce, konec hrůza. ()

corpsy

Pre dospelých ukrutná nuda, pre tých najmenších možno zase mierne temné a nezrozumiteľné. V konečnom dôsledku, si aj samotný tvorcovia na nejakom tom tradičnom prezentačnom štúdiovom brífingu museli pomyslieť, že na tom prerobia posledné gate. Tak neatraktívny ( aj keď je farebný, štýlový a kúzelný ) fantasy pre deti, som naozaj dávno ( ak vôbec ) nevidel. ()

dopitak

Bylo to roztomilé, bylo to barevné, ale bohužel naprosto o ničem. Navíc ty příšerný jména- Mahoney je u mě jednou provždy Steve Guttenberg v Policejní akademii, a proč všichni Henrymu Westonovi- Jasona Batemanovi říkali Mutant, to je mi taky záhadou. Dustin Hoffman to moc nevylepšil, sice hrál dobře,ale tak debilně si celou dobu šlapal na jazyk (viděl jsem originál, čertví, co s tím provedou na dabingu), že mi to začalo být protivný. Natalia je u mě poslední dobou jasná jednička, ale proti třeba Goyovým přízrakům neměla ani setinu prostoru se ukázat. Nicméně, přidávám si ji mezi oblíbené, a tam se jen tak někdo nedostane. I tak je to ale málo a dvě hvězdičky jsou pohříchu až až. Ovšem s filmy typu Karlík a továrna na čokoládu bych to nesrovnával. ()

• Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)
  • 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)
  • K filmu byla vydána doprovodná kniha „Říše hraček – filmový příběh“, která zodpovídá spoustu otázek, které z filmu nejsou patrné. (MartinMasek)