Príbeh dojemnej a často humornej životnej cesty Annie Bradockovej (Scarlett Johanssonová), mladej ženy z chudobnej rodiny, ktorá sa snaží pochopiť, kde na svete je jej miesto. Po skončení vysokej školy ju matka Judy (Donna Murphyová) donúti, aby si našla slušné miesto vo svete manažérov. Zhodou náhod sa ocitá v elitnej spoločnosti žijúcej na manhattanskej Upper East Side – v spoločnosti ľudí, ktorých život je na míle vzdialený od toho jej. Rozhodne sa ukryť pred svetom a prijme miesto pestúnky u boháčov, „pána a pani X“. Rýchlo zistí, že život na opačnom konci daňových tabuliek nie je práve úžasný, pretože musí plniť aj tie najabsurdnejšie priania pani X (Laura Linneyová) a jej predčasne dospelého syna Grayera (Nicholas Art), a súčasne sa vyhnúť hrozivému pánovi X (Paul Giamatti). Všetko sa ešte väčšmi skomplikuje, keď sa zaľúbi do krásavca z Park Avenue Harvarda Hottieho (Chris Evans). Annie musí prehodnotiť svoj život a zamyslieť sa nad tým, akým smerom sa uberie... (TV JOJ)

Shakers

Scarlett Johansson je asi jedine plus na filme, inak je to bieda. Príbeh nezaujímavý, humor sa tu takmer ani nevyskytuje, alebo nepobaví a ostatný herci a ich postavy tiež nič moc neponúknu. Film ktorý v podstate nemá čím zaujať, ale ako celkom sa to dá dopozerať ... s občasným prespaním niektorých scén. 50% - 2* ()

Mihail123

Zábavné to rozhodne nebolo ale zato predvídateľné až moc. Scarlett bola až moc nudná, rodinka až moc nepodarená. Ešte k tomu ten malý chlapec, ktorý ma otravoval celý film. Moralizovaný koniec je až moc trapný a nudný aby mohol u diváka vyvolať nejaké emócie. Ako komédia to rozhodne nepôsobý a ako romantický film je to až moc nudné a gýčovité. Alicia Keys Scarlett totálne prevalcovala. ()

KarelR

Scarlett svůj sex-appeal poslední dobou nechává doma a začíná brát jednu nezajímavější roli za druhou. Co naplat, že hlídané dítě ke docela fajn a knižní předloha drží příběh nad vodou, když se nás každý deset minut snaží režisér zabít srazem příšerně vypadajících newyorských matek nebo nějakým ultratrapným fórkem. Ani Giamattiho snaha o taťku za všechny prachy nic nezachrání a musí to s Evansem (který stihne hrdinku sbalit během pár minutových setkání a na konci vyfasuje odporně růžovou košili) přetrpět až do sladkobolného konce. Nejedná se až o takové zlo, protože to příběhově celkem drží pohromadě, ale krom svátečních divaček nad tím zřejmě nikdo jásat nebude. 50% Dodatek: Alicia Keys je tu mnohem víc sexy než Scarlett, což by se rozhodně stávat nemělo. We want blond back! ()

4daPeace

Verdikt: Podivný úvod alá Marry Poppins mě připravil na nejhorší a hrát tam taková Anne Hathaway, tak to asi vypínám. Ale hraje tam Scarlett Johansson a jakmile zmizel z dohledu létající deštník, začala celkem příjemná podívaná, zejména díky již zmíněné Scarlett a také úžasné Alicii Keys, jejíž mluvené slovo mne doslova uhranulo. I na malém prostoru daném scénařem předvedla profesionální herecký výkon a nejen, že by si taková Beyoncé či jiné výborné zpěvačky/rádoby-herečky (RIP Aaliyah) mohly brát z její přirozenosti lekce, ale ve scénách kdy je na place se Scarlett, tak ji podle mého dokonce lehounce zasťinuje. A to je co říct. PeS: Vydržte do titulků, během nich vyhrává skvělá píseň Laury Izibor - Shine. ()

Her0.89

Zase tak špatné to nebylo. Je pravda, že už když jsem to pouštěl, tak jsem věděl jak to skončí (akorát jsem nečekal, že Scarlett takhle natvrdo odejde). Také jsem tušil, že jí ten kluk chvíli pozlobí, ale pak zase budou kamarádi. Ale na druhou stranu jsem se nenudil a film mi uběhl celkem rychle. Byl to takový příjemný oddych od poněkud akčnějších snímků, které jsem poslední dobou viděl. ()

• Podľa rovnomennej knihy Emmy McLaughlinovej. (Mihail123)