Tento seriál od tvůrčího tandemu komediálních králů Davida Craneho (Přátelé) a Jeffreyho Klarika (Jsem do tebe blázen), začíná zajímavou zápletkou. Příliš horlivý romantik uspořádá přísně utajenou párty pro svou snoubenku: je to setkání spolužáků po dvaceti letech. A ačkoliv se párty promění v katastrofu, život osmi zúčastněných je od toho dne spjat pevnými pouty. Když se někdejší spolužáci znovu setkají, uvědomí si, jací jsou v dospělosti ti, které znali jako děti. Dávné city se znovu rozhoří a všichni zjišťují, že jejich životy pokračují a protínají se na nových křižovatkách. Stará vztahy jsou objeveny a nové se tvoří - a od oné noci už nic nebude jako dřív. (oficiálny text distribútora)

sssssycak

V dnešní době, kdy americká produkce chrlí jeden brak za druhým, nepochopím, proč byl tento skvělý sitcom ukončen hned po první sezóně. Proboha, proč ??? Bohužel takto nám zůstalo pouze 19 epizod s několika zajímavě napsanými postavami. Nezbývá nám než jen si domýšlet, jakým směrem a na jaké vlně by seriál dál plynul. Rozehrané to však bylo dobře. Lina : (ptá se na oběd) Bylo to tak nechutný ? Richie: Ne, nebylo to nechutný. Byl to totiž kuřecí Hitler. Byl to nepřítel celého lidstva ! ()

Redík

Nedonošené dítě vztahového sitcomu. Už se nedozvíme, zda by seriál pokračoval ve stejné kvalitě nastolené u prvních skvělých devatenácti dílů. Neuzavřený konec první série sráží mé hodnocení bohužel trošku dolů. Při uzavřeném konci první série bych hodnotil bezpochyby za 5 hvězd, nicméně takhle dávám s těžkým srdcem silné 4 hvězdy. ()

MMR

Dvěma slovy: Úžasný sitcom. K tomuhle dílku nemám co dodat. Jedná se o seriál typu přátelé, a já bych řekl, že místy je i vtipnější, je tam více postav, každá je svým způsobem originální. Jen je žalostně málo dílů. Je obrovskou chybou, že byl seriál po 1.řadě ukončen. 19 dílů je opravdu málo, oni to vlastně ani nijak neukončili, nechali dost otevřených věcí, to mě na tom dost štve. Nejoblíbenější postava: Richie Velch. ()

Hal_Moore

Juj, tady je ale nízké hodnocení. I přes to jsem to stáhnul a skouknul. A jde o - obrovské překvapení. V každé scéně je vidět, že Spolužáci jsou od tvůrců Přátel, teoreticky jde o úplně to samé, vše ale vypadá neuvěřitelně jinak. Jakoby tvůrci říkali: "Přátelé skončili, tady je máte od začátku, ale tentokrát jsme se vydali jinou cestou." K postavám jsem si za těch devatenáct dílů vytvořil silný vztah, srovnatelný k Joeymu či k Chandlerovi. Vtipů je zde hafo a navíc jsem se u nich intenzivně a pravidelně chechtal. Charaktery jsou perfektně napsané a jejich vývoj je hmatatelný každou novou epizodou. Škoda jen, že seriál byl ukončen po devatenáctém dílu. Takhe zůstává jen pár dvacetiminutových ukázek z možného budoucího kultu, kterým se Spolužáci nikdy nestanou. ()

Lacike

Skvelý sitcom so sympatickou skvadrou postáv, ktorý sa postupne neustále zlepšoval a bol vtipnejší a vtipnejší. Tu som si prvýkrát poriadne všimol sympaťáka Bernthala, krásku Lizzy Caplan a otravne vtipnú Lucy Punch. Ale aj ostatní boli dostatočne výrazní. Veľkým kladom bol pre sitcom v tej dobe netypicky súvislý dej, ktorý sa postupne vyvíjal. Čo asi v tej dobe seriálu zlomilo väz. Škoda. Dnes už to nie je pre sitcomy nič nezvyčajné. Napriek tomu, že seriál nestihli nijak uzavrieť a tak sa vyústenie všetkých tých vzťahov nedozvieme, tak to stojí za zhliadnutie. Z CZ dabingov sa mi jednoznačne oveľa viac páčil ten od HBO. 8/10. ()