Opuštěná domovnice Toni Collette se snaží přijít na to, proč zrovna ona musela najít tělo mrtvé dívky na svém prahu. Bezradně chodí po bytě a sleduje se v rozbitých zrcadlech. I na dalších sedm lidí čeká lehká životní změna, když se dozví, že jejich příbuzná, kamarádka či náhodná známá zemřela. Právě ona je spojovacím článkem pro náhledy do života sedmi žen. Pomocí jejich putování potemnělým městem utváří dojem, jak asi žila, co ji bavilo a proč vlastně skončila mrtvá na silnici. (oficiálny text distribútora)

dr.fish

Tohle vůbec není veselý film. Je to film, který člověka utvrdí v tom, že lidi jsou magoři, kteří jeden druhého týrají a zabíjejí, nic není tak jak má být, a o tom ten život je. Záleží to holt od pohledu na věc- buď je sklenka polo-plná nebo poloprázdná. První výraz je optimističtější, ale jinak to vyjde nastejno. Tak nějak je to asi i v tomto filmu. Je velmi dobře natočený, zahraný, scény z něj ve vás zůstanou ještě nějakou chvíli. Ale vidět podruhé už ho nechcete. 80% ()

Anderton

Ani vďaka super nabitému obsadeniu hviezd a známych ksichtov nie je film Mrtve dievča žiadnou nezávislou bombou, ktorá by spôsobila niekde v Sundance zemetrasenie. Pekne vymyslené to je, je na konci nad čím rozmýšlať, ale pocit nejakej katarzie, alebo hlbokého emocionálneho zážitku sa bohužial nedostavil. Deň pred Dievčaťom som videl The frozen river a tá mi pripadala profesionálnejšia a uveriteľnejšia. Keď sme teda pri tých nezávislákoch. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Prostředí 2/10/// +obsazení, herecké výkony -zpracování/// Velká očekávání se proměnila ve velké zklamání. Hodně jsem se na tento film těšil. Především na Brittany Murphy a vlastně i další známé tváře. Bohužel je film dějově silně roztříštěn a nesourodý. Mnohdy mě jednotlivé scény splývali do sebe nebo jsem hned nepoznal, že už se odehrává děj někde jinde s někým jiným. Rovněž vyprávění od konce k začátku je v tomto případě hodně zmatečné. Nejpodstatnější je, že jsem se nudil a nevytrhli to ani skvělé herecké výkony./// Celkem 29%/// ()

castor

Velmi podařený look nezabrání tomu, aby se nesourodé epizodky nějak zásadněji propojily a sic je právě pojí úmrtí mladé prostitutky, nemají dostatečný vnitřní náboj, který by diváka hlouběji oslovil. Myšlenkově sice zajímavé, takže to, že skončil jeden život a jiné možná někde lépe „znovu“ začnou, je sice fajn věc, ale ony kritické okamžiky jednotlivých postav prostě nefungují. Režisérka Karen Moncrieff nezvládá v divákovi vyvolat touhu po dalším střípku skládanky, ze které se stává tak trochu „módní“ vlna. Pod kůži se tak dostanou leda slušivé herecké výkony, zejména pak Toni Collette, Rose Byrne či (ne)mrtvé Brittany Murphy. ()

Jamal

Film sestavený z pěti příběhů, z kterých se máme vše dozvědět. Neříkám, že to nebyl zajímavý nápad, jenže.... jenže vše je tak zdlouhavě bezdějové, čekám, že se stane něco převratného a ono nic. Na začátku stejně víme co se stane a ostatních 80 minut je prakticky zbytečných. každopádně 50%. Hudba Adam Gorgoni. ()

• Mrtvou dívku paradoxně ztvárnila Brittany Murphy, která zemřela v mladém věku, a to pouhé 3 roky po vydání snímku. (ivishka)