Otec, pan Vohnout, je doma považován za idiota a bačkoru. Venku je ale zabiják, který střílí gangstery, aniž by o tom rodina měla nejmenší tušení... Příběh tvoří tři linie vyprávění, které se vzájemně doplňují, prolínají a končí o Štědrovečerní večeři. Tato provokativní komedie je určená nejen příznivcům černého humoru. Do všech rolí byli obsazeni skvělí herci, jako například Ondřej Vetchý (Babí léto, Duše jako kaviár, Prachy dělaj člověka), Veronika Žilková (Otesánek, Milenci a vrazi, Anděl Páně), Jiří Mádl (Snowboarďáci, Rafťáci, Jak se krotí krokodýli, Ro(c)k podvraťáků), Nella Boudová (Bylo nás pět, Kolja, Doblba!), Jitka Ježková (Báječná léta pod psa, Početí mého mladšího bratra, Andělská tvář)... (oficiálny text distribútora)

Rosana

Tak tento film se opravdu povedl, jsem z něj nadšená. Mrzí mě, že ho známkujete tak skromně, ba pohoršeně, ale myslím, že v českém filmu se takový brutální humor jen tak nevidí. A už vůbec ne takové skvělé a akční provedení a promyšlení všech linií a příběhů. Možná české publikum ještě není připraveno na takové dílo :) ()

MMR

No takhle, film jsem pochopil až půlhodinku před koncem. Do té doby to byla jen jakási slátanina. Ale jakmile jsem to pochopil, tak jsem si řekl, že to není až tak špatné, jak se může zdát, a to také způsobilo odklon z odpadu na jednu hvězdu. Myslím, že filmy, kde se prolíná děj, mě vždycky baví, ale zde to bohužel vážně nefunguje. To bych musel ten film pustit znova od začátku, ale k tomu mě nikdo nedokope. Rozhodně z tohoto nápadu šlo vytřískat mnohem, ale mnohem více... ()

Master19

Zdá se, že kontroverznost tohoto filmu je jeho největší devizou. Řadím se ke skupině diváků, která tento snímek s ničím nesrovnává a nehledá tam, co tam není. Čeští herci mi také nevadí a dějové linie jsem unesl. Navíc jsou tu klady! Jedním je hudba (ke konci je to trošku kolovrátek, ale dá se), dalším vizuální a střihové zpracování a nakonec i celkové vyznění. Vypadá to jako sen: každá postava je posunuta za hranice "normálu", aby byly akcentovány jednotlivé pocity a prožitky. Samozřejmě, že to je všechno nereálné, až hloupé, ale já si to řádně užil. ()

blackrain odpad!

Jedno se Bystroňovi musí nechat. Pokusil se být originální. Ale být originální za každou cenu je strašně škodlivé. Bohužel, pod jeho režijní taktovkou vznikl šílený propletence čehosi, co mělo být zařazeno mezi komedie obasahjící velkou dávku černého humoru. Můj mozek zaznamenal pár takových vtipů, které ale byly velmi nevalné kvality. Takže mi z toho vychází naprosto zbytečný výblitek a reklama na smíchovský klub Big Sister. ()

choze odpad!

Nerad bučím se stádem, ale takhle opravdu ne. Ne, že by se Bystroň nesnažil, rozděluje vyblitý obraz a hraje si s barvičkami jako by na tom závisel jeho život, ale po první třetině, kdy se člověk tím rádoby cool ujetým a hrozně vtipným gulášem kochá, se začíná nudit a ani v nejmenším ho nezajímá, jak to celé skončí, jen kdy už to skončí. Tragédii završují mizerní neherci (asi polovině lidí v čele s Boudovou a tím harantem s čepicí se znakem marihuany bych nejradši šlápl do xichtu) a otřesná instrumentální hudba. A ta krátká amatérská střílečka na konci, co k tomu říct. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na rôznych lokalitách mesta Praha. (dyfur)
  • Podle názvu filmu se údajně měli zdravit čeští vojáci kdysi vyslaní hasit bratrovražedné boje v bývalé Jugoslávii. (duklak2)