V roku 1966 sa neďaleko Saigonu odohrala jedna z najkrvavejších bitiek vietnamskej vojny. Počas záchrannej misie 11. apríla sa dvadsaťjedenročný medik William H. Pitsenbarger prezývaný Pits (Jeremy Irvine), rozhodol dobrovoľne opustiť bezpečie svojho záchranárskeho vrtuľníka, aby pomohol vojakom na zemi. S neobyčajnou odvahou a odhodlaním osobne zachránil a prepravil do bezpečia šesťdesiat mužov 1. pešej divízie americkej armády, ktorí sa ocitli uprostred ťažkej paľby odsúdení na istú smrť. O 32 rokov neskôr dostane mladý ambiciózny úradník Pentagonu Scott Huffman (Sebastian Stan) úlohu dokončiť posudok, ktorý má rozhodnúť, či údajné hrdinské činy vojaka Pitsenbargera vo vietnamskej vojne si naozaj zaslúžia najvyššie ocenenie za statočnosť - Medailu cti. Huffman zbiera svedectvá armádnych veteránov, ktorí boli priamymi účastníkmi bitky. Počas jeho vyšetrovania vyplávajú na povrch závažné a utajované skutočnosti, ktorých zverejnenie môže Scotta stáť viac než len kariéru. (TV JOJ)

Marze

Na radny valecny film to neni spatne.Ma to silny a nezapomenutelny pribeh z vietnamske valky a nasledujici prekvapeni.Z minulosti se vynoří pár silnějších motivů, třeba osudové předstírání smrti na bojišti nebo jeden chybný výpočet zrodivší masakr, zato však současnost včetně jímavého sblížení vyšetřovatelovy rodiny s rodiči mrtvého medika u společné modlitby už vyloženě atakuje hranici vyděračského kýče. ()

Lacike

Neskutočne nezáživný príbeh o posmrtnej zmene vyznamenania pre dávno mŕtveho vojaka. Je to síce natrieskané starými hviezdami vo vedľajších úlohách, ale samotný prípad mi pripadal rovnako nezaujímavý a jeho význam nepochopiteľný ako pre hlavného hrdinu, ktorý sa ním musí nedobrovoľne zaoberať. Po trištvrť hodine som to vypol. ()

gogo76

Z traileru to bolo trochu cítiť, no film je toho plný. Čoho? Patriotizmu, sĺz, cti, tlieskajúcich Američanov po stojačky...V podstate som dostal to čo som očakával, ale v kútiku duše som dúfal, že to snáď bude lepšie. Pripomína to rozprávku o dobrom úradníkovi z Pentagonu, ktorý našiel správnu cestu. Neveril som tomu čo vidím. Ja chápem, že musí byť niekto , kto to ocenenie musí overiť, ale aby sa s každým objímal, oplakával, púšťal večer lampióny..., to je možné len v americkom filme. Bojové scény boli celkom fajn, ale nebolo ich mnoho. U mňa bol vrchol trápnosti rozhovor úradníka s J. Hurtom tesne pred záverom, to bolo až otravné. Tlieskajúci záver po stojačky ma už neprekvapil, dal iba klinec do rakvy už aj tak slabého filmu. Dobrí a známi herci filmu nepomohli, toto by nezachránil ani Al Pacino. Váhal som v hodnotení, dve hviezdy by asi boli prísne, tak dávam také slabé tri. 50%. ()

Lukoboss

Skládat poctu válečným veteránům je potřeba, připomínat si tyhle chvíle taky... bohužel válka ve Vietnamu je významná a důležitá především pro Amíky, takže našeho diváka to jen tak nezasáhne. Historicky se s tím horko těžko můžeme nějak sblížit a rozhodně tomu nepomáhá ani typickej americkej patos, kterým je tenhle film tak nasáklej, že je to na škodu. A čím víc se blížíme k závěru, tím víc toho patosu z obrazovky leze. No jo no... Navíc je trochu nešťastná volba S. Stana, protože je dost prkennej, bez emocí a ani ten jedinej pláč, co předvede, mu nevěřím. Ve výsledku byly nejlíp zpracovaný akční scény z války, to si fakt někdo vyhrál a vypadá to výborně. Ale to je bohužel málo... ()

sedm.1

Nejvyšší pocta je od začátku především neskrývaným tahem na divákovi emoce a ve výsledku musím konstatovat, že se je i přes jejich nespornou prvoplánovost a kostrbatější zápletku nakonec podařilo tvůrcům ve mně vyvolat. Přiznává se mi to ovšem poměrně těžko, jelikož tento skutečnými událostmi inspirovaný příběh neoplývá zrovna prvky, které by z něj dělaly jakkoliv výraznější podívanou. Celá ona zápletka je totiž až příliš jednoduchá, či jinými, výstižnějšími slovy, na dvouhodinovou podívanou se jedná o poměrně neobsáhlou historku, čehož následkem je pak dost pomalé tempo, časté přešlapování na místě a opakující se scény a dialogy. Zarmoutit tu jinak dokáže ještě absence jakékoliv atmosféry, stejně tak jako napětí a opravdu výrazněji vyhrocených dramatických situací, kdy se veškeré takové momenty odehrávají v bohužel až příliš poklidném a nestrhujícím tónu. Co ovšem tomuto snímku hodně pomohlo, jsou výkony jednotlivých herců, především pak těch starších, kdy tu Hurt, L. Jackson, Harris, Fonda, Plummer a Savage předvádí natolik přesvědčivé a silné výkony, že pokaždé, když se kdokoliv z nich objevil, emoce okamžitě získali na intenzitě a právě oni se tak podíleli tím nejzásadnějším způsobem na mém zmiňovaném emočně výrazném dojmu, a díky čemuž jsem pak i společně s veškerými přítomnými postavami dosáhl působivé katarze a příjemné úlevy při dosažení jejich úspěšné mise. Obsahově tak zkrátka sice Nejvyšší pocta nenabízí úplně oslnivý zážitek, nicméně herecké výkony a funkční emoce mě oslovili vážně dost a já tak v souvislosti s tímto snímkem nemohu a ani nechci tvrdit, že nestojí za pozornost. ()

• Film je založen na skutečné události. (ARI50)
  • Během bitvy padlo nebo bylo zraněno 80 % ze 134 vojáku Charlie Company, 2. praporu, 16 pluku. 34 vojáků bylo zabito a 71 bylo zraněno, Někteří zranění později podlehli svým zraněním. (ARI50)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v USA, Thajsku a Kostarike. Celkovo trvalo od 7. apríla 2017 do 30. júna 2017. (MikaelSVK)

De Niro s Malkovichem v produkci Petra Jákla

De Niro s Malkovichem v produkci Petra Jákla

16.02.2021

Po skončení natáčení Jana Žižky se režisér a producent Petr Jákl začal více věnovat zahraničnímu filmovému trhu. Po svých producentských počinech Best Sellers s Michaelem Cainem, Axis Sally s Alem… (viac)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Z Ameriky přichází velmi smutná zpráva. Dnes ráno ve svém domě v Connecticutu zemřel legendární kanadský herec a držitel Zlatého glóbu i Ceny akademie, Christopher Plummer. Populárnímu tvůrci známému… (viac)