Reservation Road je příběhem Ethana (Joaquin Phoenix) a Dwighta (Mark Ruffalo), dvou otců, kteří se musí smířit se smrtí dítěte. Ethan, otec oběti autonehody, se nedokáže se situací vyrovnat a stává se čím dál posedlejší v hledání vraha a odplaty. Jeho žena (Jennifer Connelly) je opačného názoru a obává se, že tato fixace zničí zbytek jejich rodiny. Dwight je ten, kdo Ethanova syna srazil a odjel z místa činu. Neuvěřitelný strach, že mu jeho bývalá žena (Mira Sorvino) zakáže kontakt s vlastním synem, mu nedovolí se přiznat. Přestože bojuje se svým svědomím, snaží se zůstat neodhalen a udržet rozpadající se rodinu alespoň částečně pohromadě. Jenže lež má krátké nohy a Dwight je svým zaměstnavatelem přiřazen jako právník Ethana v případu jeho syna. Teď už je jen otázkou času, kdy se pravda dostane na povrch! (oficiálny text distribútora)

Big Bear

Tohle je film o něčem, co žádný rodič nechce nikdy zažít. Smrt svého dítěte. Zbytečnou smrt svého pokladu, všeho co má a co mu bylo na světě nejmilejší... Přiznávám, na tyhle filmy mám problém koukat, ale risknul jsem to. Nedivím se Ethanovi, že se snažil vraha (ano vraha) vypátrat. Konal bych asi stejně. Film však hraje na příliš mnoho náhod a ne každá postava se chová tak, jak by se asi v reálu skutečně chovala. Ten začátek je hodně emotivní, to musím nechat. Ten závěr je mírně řečeno zvláštní... A já si kladu otázku, jak by na mne film působil, kdybych nebyl táta. A bojím se, že o dost méně a tady cítím problém... Takže i přes dobré herecké výkony hlavní trojice nemohu jinak a dávám jen za 3 podepsané míčky od Red Sox. * * * ()

castor

Než jsem si tenhle film pustil, nevěděl jsem o něm (vyjma obsazení a režiséra) prakticky nic. A to je jenom dobře. Takže pokud jste jej neviděli, dál nedoporučuji číst!! Jeho největší slabinou je to, že jeho vrchol přijde hned na začátku. Úvodní minuty jsou doslova strhující, ale po první třetině filmu si uznávaný talent Terry George vyplýtvá všechny náboje (právníkem případu je samotný pachatel) a drama o bolestivé ztrátě syna průměrné středostavovské rodiny a o okamžiku drobné nepozornosti za volantem má tak sestupnou tendenci. Což se dá očekávat. Příliš tomu pak ani nepomáhá fakt, když skleslý otec čirou náhodou rozpozná viníka nehody, nezajde za příslušnými orgány, ale věc bere do svých rukou (údajně proto, že pachatel je právník a v téhle společnosti leccos spravedlivého nefunguje). Karty jsou v tomhle jednoduchém příběhu rozdány až překvapivě nekomplikovaně a do popředí se tlačí tíživé výčitky svědomí, vlezlá touha k odplatě nebo snaha udržet rodinu pohromadě. Nečekejte příliš nečekaných zvratů, hlavní devízou jsou herecké výkony a autentičnost. Naštěstí to celé skončí mnohem lépe, než by s látkou naložil kterýkoli jiný režisér. Právě herecky film stojí a padá na ústřední dvojici Joaquin Phoenix a Mark Ruffalo, třetí vzadu je kdysi béčková herečka Jennifer Connelly, která se vrhá do další, bolestivou ztrátou zasažené postavy. George však až příliš lopotně pracuje s emocemi, až žalostně se mu nedaří skutečně nás vtáhnout do děsivých obsesí ústředních postav. Což je minimálně škoda.. Hodně silné tři hvězdy!! ()

honajz

Zajímavých thrillerů se příliš neobjevuje. Tedy – thrillerů je hodně, ale tuctových. Reservation Road (česky něco jako jízda na zapřenou) sice není dokonalý, ale zajímavý rozhodně ano. A také pěkně depresivní, zvláště pokud jste rodiči dítěte od takových tří do deseti let věku. Máme tady dva muže. Jeden srazí malého kluka a z místa činu ujede. Druhý, otec přejetého kluka, hledá možná až příliš zoufale vraha. Oba svede dohromady náhoda – otec vrah má poskytovat právnické služby otci přejetého kluka. Právník se postupně začíná sebeobviňovat a jeho již tak nabourané manželství spěje k rozvodu a zákazu vídání se s vlastním synem. Jakákoliv podobná historka může být natočena hloupě, lacině a podbízivě. A nebo využije vynikající kameru, herecké výkony i hudbu, umírní se v cituplných dojímacích scénách, případně je úplně vypustí, a dokonce nechá závěrečný soud na samotném divákovi. A to je právě případ Reservation Road. Herci sice patří mezi známé tváře (Joaquin Phoenix, Mark Ruffalo, Jennifer Connelly či Mira Sorvino), ale hrají naprosto přesvědčivě (na pár drobných výjimek), takže jim jejich problémy, vnitřní prožívání, paniku, strach a bolest věříme skoro dokonale. Což je dalším základním kamenem úspěchu. Dodávám však ještě jednou, že přes mírně nadprůměrné filmařské kvality jde o velice depresivní snímek. Disk nabízí film v solidním obrazovém i zvukovém provedení a v bonusech vystřižené scény (8:04) a film o filmu (14:40) - oboje s CZ titulky. ()

prkalil

Pozor - strašně moc spoilerů (všechny)! Ta Saga - to bylo STRAŠNÝ! (jsem se včera dívala na 6. díl 4. série Mostu - Bron/Broen) Pak jsem se koukala na film Reservation Road - to bylo taky STRAŠNÝ (Mark Ruffalo tam zajel nějakýho 11-letýho kluka a ujel, právě totiž vezl svého asi 11-letýho syna pozdě svý bejvalce, ten naštěstí zrovna spal, tak to neviděl, naneštěstí nebyl připoutanej, takže si narazil - ale nevyrazil oko..., rodiče malého neboštíčka, zvlášť jeho otec - J. Fenix, nebo jak se to jeho jméno píše, po nějakém čase, kdy se mu zdálo, že policie moc nepokrokává, si najal právníky - na jeho případ byl přidělen - právník Mark Ruffalo (kterej má vražedný auto zavřený v garáži a předstírá, že ho věnoval nějaký charitě, zatímco jezdí autem z půjčovny)(taky je zoufalej a jednou se i vypraví na policii se udat, jenže ten policista myslí, že přišel jako Fenixův právník, vyhrkne na něj stav vyšetřování a kluše pryč, poněvač je v časové tísni... - navíc bydlej blízko sebe, navíc Ruffalova bejvalka vyučuje na klavír neboštíčkovu malou ségřičku - navíc neboštíčkova matka je zprvu zoufalá, že klučina zemřel proto, že šel přes silnici do lesa pustit ty světlušky, co měl pochytaný ve sklenici, k čemuž předtím v autě vlastně nabádala, když se jí ta holčička ptala, jestli si je můžou nechat - a ona řekla, že by chcíply, že by je měli pustit - a to vubec eště není všechno... no číšerný, jak by řekl Hyman K*A*P*L*A*N ()

pakobylka

Velice vyostřené, velice sugestivní - a přece velice civilní drama dvou rodin ... a dvou mužů. Drama, v němž se všichni protagonisté stávají svým způsobem rukojmími tragické události, která navždycky promění jejich životy. Příběh urputného nelítostného zápasu ... ne tak o budoucnost, jako o minulost - a o přítomnost. Zaklesnuté do sebe jakoby v něm ve zvláštním bezčasí ustrnuly dobro a zlo, pravda a lež, láska a nenávist ... neoddělitelně propojené, navždycky obtěžkané trnovou korunou bolesti ... bez víry a naděje a odpuštění. Protože nelze vrátit ten jediný osudový okamžik ... prchavý zlomek vteřiny - jako mrknutí oka ... jako mávnutí křídel droboučké světlušky. ()

• Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Connecticut, ktorý leží na severovýchode USA v oblasti Nové Anglicko. (MikaelSVK)