Démon pomsty

(TV film)
  • Veľká Británia Pumpkinhead: Ashes to Ashes

Už jsou to dvě desítky let, co Ed Harley (Lance Henriksen) naposledy probudil mstitele známého jako Démon pomsty. A teď jeho čas přichází znovu. Obyvatelé malé jižanské vesnice totiž odhalili, že místní lékař (Doug Bradley) obchodoval s orgány jejich zemřelých příbuzných a těla pohřbíval v bažinách. Proto žádají starou čarodějku, aby znovu vyvolala démonův hněv a pomstila jejich znesvěcené rodiny. Netvor poskládaný z mumifikovaných zbytků samotného Eda Harleyho opět pokračuje v konání hrůzy a je jedno, kdo mu stojí v cestě. Po dvaceti letech v zapomnění se Démon pomsty konečně vrací, aby srovnal účty. (Bontonfilm)

Ruut

Hmm tak s Tykvohlavem se nikdo nepárál. Ashes to Ashes pravděpodobně přímo navazuje na skoro 20 roků starý (!!!) Pumpkinheat Stana Winstona a bohužel ten, kdo nezná dřívější souvislosti (jááá) nemá nárok pochopit a vžít se do situace. navíc je to celé v tmě a hodně televizní. Takže podtrženo sečteno nic moc teda. Doufám, že šikulka Jake West (Evil Aliens, Doghouse) se ještě zmátoří a příště si vybere líp. ()

Hennes

Tykvohlav ďábel, partička zaměstnanců krematoria spolu s posedlým doktorem a skupina lidí toužících po pomstě, to jsou "hrdinového" tohoto ničím neohromujícího hororu. Lidé kteří chtějí pomstu netuší, že po jejím ztělesnění s ní spojí své osudy. Pomsta vykonává své a vraždí, ovšem s tím umírají i lidé kteří pomstu chtěli. Nejlepší postavou, díky které dávám hvězdičku, byla stará čarodějnice, jenž pomstu přivolala. ()

nash.

Když nebudu brát v potaz naprostou nesmyslnost expozice, že v krematoriu s velkou pecí nevědí co s mrtvolami a proto je skladují ve stodole a pohazují po lese, a když přimhouřím oko nad hrubě nevydařenými digitálními triky a celkovou neohrabaností démona, nebylo to jako typické žánrové béčko nejhorší. Princip Pumpkinheada je tak dobrý, že by si zasloužil áčkový restart, příběh se nikde moc neloudá, krev stříká, všechno to mělo takový přijemně staromilský nádech, Doug Bradley si svou roli docela užívá (už mu chybí jen ty hřeby) a i když je Henriksenova role zbytečná, bylo příjemné zase ho jednou vidět. ()

MáŠa

Tak jako ono se to dalo, ale člověk na to koukal s vědomím, že je to v podstatě blbost. Horůrek, který má příběh stejně nebilní, jako spousta jiných hororů, a navíc tomu tady chybí drive, lepší efekty, větší napětí atd., že na to člověk kouká spíš jako na pohádku, než nějaký film, u kterého by se měl bát. To jako je. Jestli vás něco vyděsí, tak to možná bude nějaká vnitřnost, ale určitě ne něco, co by se dalo nazvat lekačkou. ()

Campbell

Parádní béčko který se nebojí ukázat gore a není to ani nic extra okázalého. Tykvohlav vypadá stále fajn a navíc ted tu má z obětí koho vybírat. Bradley je hnusnej hajzl a Henriksen je stále sympaťák. West mi znova ukázal že když točit béčko tak k tomu nestačí pouhý peníze ani dobří béčkový herci ale talent, který rozhodně má. Za mě spokojenost. ()