Krvavá spravodlivosť

všetky plagáty

Felix De La Pena pracuje jako řidič opancéřovaného vozu. Jeho jediným snem je zabezpečit svou ženu Marinu a dva potomky v Boyle Heights ve východním L.A. Život celé jeho rodiny se ale dramaticky mění poté, co Felix zázračně přežije ozbrojené přepadení svého automobilu. Útok vedl nemilosrdný zločinec Adell Baldwin, kterého žene chamtivost a touha po moci. Felixe čeká obtížné zotavení, ale zároveň je posedlý touhou dostihnout útočníky dříve, než bude sám falešně obviněn ze zločinu, který nespáchal. (oficiálny text distribútora)

Dubro

Leguizamo to v hlavnej úlohe aj s prestrelenou hlavou zvládol, o tom niet pochýb a dokonca aj Perézová čosi predviedla, na rozdiel od análneho výkonu tohto roku v Exprese z jablkového koláča. Na drámu je dielko slušne rozchodené, na akčnú krimi priemerné, kamera dokumentárne znesiteľná, filtre mexické, Afroameričania správne čierni a hudba... tá je fantastická ako kozy Leguizamovej dcéry. Komentáre som našťastie vopred neprelúskol a tak dielko s chladnou hlavou hodnotím o čosi viac ako priemer. Tri celé a sedem desatín. ()

blackJag

Od asistence Julie Robertosové u několika jejich filmů, přes pár krátkometrážních snímků až po faktický celovečerní debut urozil Brad Furman docela dlouhou cestu a ikdyž tady na databázi film nemá nijak oslnivý průměr, já jsem nucen uznale pokývat hlavou, protože film se mi líbil. Otřepané téma servíruje z jiné perspektivy, nenabízí jednoduchá řešení (zpětná integrace do života zdá se jako nedosažitelná) a na závěr chytře volí malé osobní vítězství hlavního hrdiny nad nereálnou pompézností. Leguizamo moc často hlavní role nedostává, ale tato mu padne jako šitá přímo na tělo. Příjemné překvapení. Hudba: Chris Hajian. 80% ()

Radiq

Klasická zápletka "zločin a trest" neboli "sviňárna a pomsta", která se vymyká jedině tím, že jsem to ještě neviděl a teď už jo. To znamená, že mi to nic moc nepřineslo. Vlastně jo, přineslo - hoďku a půl. Ale hoďku a půl takovýho ničeho. Jo, najde se tam několik hustejch scén, obzvlášť když Leguizamo (leguán jeden) chytne nerva. To mu jde, zmrdovi. Ale ten černoch taky není vůbec špatnej, je černější než kolomazí potřenej hnědák (což znamená, že černější už jsem viděl, ale tento má na stupnici od 1 do 10 solidní osmičku - i když možná je to tou tmavou scénou a filtrama...). Je to Tyrese Gibson a na tvrďáka má vzhled. ()

Falko

Nie je to az take zle, cakal som horsi film. Rucna triaslava kamera mi pripominala niektore filmy Tonyho Scotta, napriklad MUZ V OHNI (2004), ale v tomto filme mi to trosku vadilo. Felix De La Pena robil vsetky mozne chyby, ako sa dostat do problemov pred agentmi FBI, to mi zase pripominalo situacie, do ktorych sa dostal Denzel Washnigton v krimi thrilleri PRESUMPCE VINY (2003). V tomto filme nie je vobec nic, co by ma nejako prekvapilo, proste je to xkrat videny namet a vysumi mi z hlavy skor, nez uvidim dalsie podobne filmy, preto 3 *. 21.08.2010 _______ John Leguizamo - (Felix De La Pena) +++ Tyrese Gibson - (Adell Baldwin) +++ Rosie Perez - (Marina De La Pena) +++ Bobby Cannavale - (Agent Steve Perelli) +++ Matthew Hatchette - (Agent Forest Baxter) +++ Yul Vazquez - (Marco Ruiz) +++ Hudba: Chris Hajian +++ Nemecka Cinema - film nie je zatial v databaze ()

huli601

Obyčajný krimi film ničím výnimočný. Dej sa dal predpokladať už na začiatku filmu. Niektoré úseky boli fakt hlúpe: ako napríklad keď Felix našiel Marca mŕtveho a celého ho pochytal a potom polícií nič nepovedal, tak ho začali podozrievať. Herecké obsadenie nič moc. Videl som o mnoho lepšie krimi filmy. 2 hviezdičky ()

• Film stál menej ako milión dolárov. Rozpočet činil "smiešnych" $800,000. (Real Tom Hardy)
  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles. (Real Tom Hardy)