Punie je mladá dívka, která je jako princezna budoucí následnicí trůnu v Magickém království. Jako poslední zkoušku své způsobilosti, než bude moci usednout na trůn, si pro ni její rodiče připravili, že musí strávit celý rok na Zemi. Tak se dívka stěhuje do Japonska, kde se stává obyčejnou školačkou. Punie působí na své spolužáky jako jemná a roztomilá dívka, ovšem zdání klame... Pokud ji totiž někdo naštve, tak neváhá uchopit svoji magickou hůlku a s její pomocí rozsévat zkázu a utrpení. Jsou však situace, na které je i magie krátká, ovšem i zde si dokáže Punie poradit díky svým léty trénovaným chvatům z wrestlingu, kterými dokáže zlomit každou kost v těle stejně jako odpor každého protivníka. Život následnice trůnu totiž není jednoduchý, na trůn Magického království si dělá zálusk celá řada velmi nebezpečných existencí, mezi které patří třeba dcera předchozí vládnoucí dynastie nebo vražední mladší sourozenci samotné Punie. Ovšem ani Země není nejbezpečnější místo, natož taková škola se svými delikventy. Naštěstí má s sebou Punie svého věrného maskota Paya-tana, který toho ve svém životě již hodně prožil, a tak dokáže princezně vždy ochotně pomoct... (Jeoffrey)

Marius

Lyrical Tokarev, kill them all !!! Tsutomu Mizushima pokračuje v nastúpenom trende de(kon)štrukcie žánrových mýtov mahou shoujo a po džungľovej „pestúnke“ Guu a sadistickom anjelikovi Dokuro servíruje príbeh následníčky trónu Magického kráľovstva . Punie Tanaka sa z príkazu svojej matky , machiavellistickej kráľovnej Esmeraldy odoberá na nevýznamnú planétku Zem ukázať, že má dosť ostré lakte na to, aby zvládla kráľovstvo. Na trón si však robia zálusk i rôzne indivíduá a tak je Punie razom objektom záujmu všakovakých vesmírnych assasinov. V seriáli sú prítomné všetky Mizushimove trademarky – strelený opening, kontrapunkty medzi anjelským zjavom hlavnej hrdinky a jej „inner devil child“, veľmi vtipne zakomponované popkultúrne odkazy na históriu, filmy (2001: Vesmírna Odyssea, Apokalypsa či Votrelec), či počítačové hry alebo politiku (socha Lenina v zábavnom parku rulezzz) , ako aj absurdné pointy dielov. Bohužiaľ to už nefunguje tak dobre ako v Mizushimových predchádzajúcich komédiách a seriál sa nevyhne ani niektorým anime klišé. Tiež je potrebné poznamenať, že seriál je natrieskaný triviami, za ktorými sa z veľkej časti budete musieť prehrabávať netom aby ste premyslenosť Dai Mahou Togue a chytrosť jeho režiséra docenili. Dai Mahou Touge i jeho špeciály o návrate Punie domov sa však určite oplatí vidieť. 8/10 P.S. Paya tan na hrad !!!!!! Paya! ()

Monoxid

Ne, je to: „Rírikarú tokaréfú, kiru zemu óórú!“ Každopádně, s klouby na svém místě se válím na zemi v křečích z předávkování endorfiny a snažím se probrat svůj mozek z naprostého knock-outu nejdokonalejší princeznou na světě. Jak dokázala tak dlouho unikat mé pozornosti?! S hodnocením asi ještě počkám než si přestanu přehrávat scénky z prvních dílů a dokoukám to... Tak jo! ❤ Až budu velká, chci být jako Punie-tan! A ještě něco. Možná musíte mít vynikající prospěch ve škole, abyste mohli aspirovat na poslední žijící bytost na planetě, ale k vynikajícímu porospěchu vám nepomůžou vaše znalosti, ale to nechci spoilerovat. ()

Subjektiv

Jestli se právě válíte na zemi se všemi klouby vykloubenými po tom, co jste urazili malé roztomilé děvčátko, musela to být Punie. Punie je dědičkou trůnu v magické zemi a jako taková je terčem útoků nespokojených mladších sourozenců, zhrzených potomků svržených králů či prostě jen band chuligánů. A to i na Zemi v Japonsku (kde taky jinde, že?), kde musí podle tradice o samotě strávit rok. Puniina roztomilost jsou jen mimikry, pod sladkým zevnějškem se skrývá nemilosrdná zuřivá bojovnice, která neváhá mučit, zraňovat, ničit, trhat, vraždit a samozřejmě něco vykloubit. Dost bylo idealizací princeznovského řemesla! Když Punie zatočí svou pestrobarevnou kouzelnou hůlkou a pronese zaklínadlo:"Lyrical Tokarev, kill'em all," je lépe vzít nohy na ramena. Žánr - Dai Mahou Touge je především parodií na žánr mahou shoujo. Ać se v tomto žánru čaruje o sto šest, mně zatím moc neučaroval. A tak jsem vděčný, když se někdo do této záležitosti strefuje. Můj oblíbený díl - Druhý díl vypráví o tom, jak Punie získala svého maskota-pomocníčka Paya-tana. Konečně někdo vrhnul správné světlo na to, jak je to se všemi Kery, Spinely, Pikachuy a kdo ví jakou ještě havětí. Pokud je máte tak rádi jako já, jinými slovy se vám z nich dělá nevolno, je druhý díl pro vás povinnost. Paya-tan je prostě skvělý. Paya! Humor - Seriál stojí, či spíše měl by stát na humoru. Některé vtipy jsou velice zdařilé, jiné už bohužel nikoliv. Z mého pohledu je to jen díl druhý, který opravdu vyčnívá a dokáže spolehlivě pobavit. Také mě pobavil odkaz na Apokalypsu, ale i další "vietnamské" filmy, v dílu pátém. Ještě jednou tedy, Paya! A ať žijí kouzelné jaderné zbraně! ()

Jeoffrey

Geniální parodie natřískaná absurdním humorem, drsnými scénkami, skvělými charaktery a spoustou odkazů na filmy, historii a prostě všechno možné. Jenom škoda, že to má tak málo dílů, na tohle bych se dokázal totiž dívat mnohem déle. Kde jinde totiž člověk uvidí bramboru, co se sama oškrábe, nejdůmyslnější podvod v dějinách školních testů, největší jezdeckou bitvu, jakou kdy pamatuje sportovní festival a mnoho dalšího. Je to drsný, je to ujetý, je to vtipný a má to spoustu postav, které si člověk zapamatuje a oblíbí, včetně maskota (což je u anime něco neskutečného)! 8,7/10 ()