Lee Jung-Hyun je obviněn z pokusu vraždy otce své nastávající Oh Soo-Ah. Ta je dcerou ředitele velké elektronické firmy, pevně věří v nevinnu svého snoubence. Lee je ale odsouzen na doživotí. Podaří se mu však uniknout, stává se uprchlíkem. Později se vrací zpět do Soulu, aby zjistil, kým byl falešně obviněn. Především se chce ale pomstít. A na své cestě k tomuto cíli bude muset dost obětovat a získat pomoc lidí, od kterých by to nečekal, nebo se jim raději vyhnul. Přesto je však odhodlán přemoct vše, co by mu bránilo v úspěšném splnění pomsty. Mezitím Oh Soo-Ah marně čeká na zmrtvýchvstání svého snoubence a probrání svého otce z kómatu. Navíc ji Shin Hyun-Tae, prozatímní ředitel, nutí, aby se za něj provdala, neboť to tak chtěl její otec. (Vavča)

Vavča

Vynikající série. Příběh přináší výborně zpracované charaktery. Hrají zde charismatický Go Su, nádherná Lee Da Hae, jako hlavní dvojice, mezi kterou to vážně jiskří, každý z nich je magnetem série. Ale i ostatní postavy mají dobré obsazení. Zejména Lee Jong Hyuk jako Shin Hyun-Tae, na vás působí v roli záporáka, tak přesvědčivě, že máte v některých okamžicích chuť něco po něm hodit . Kim Suh Hyung jako Cha Yoo-Ran podává dech beroucí výkon v roli ženy, která se nemůže rozhodnout, na kterou stranu se přidat a jak se vyrovnat se svými city. Zápletka je celkem jasná, falešně obviněný uprchlík toužící po pomstě, ale jsou zde výborně vystavěné twisty a hlavně je to celé velmi napínavé, těžko předvídatelné na konci každého dílu chcete vidět další, co se bude dít dále. Je zde hodně dobře zvládnutých akčních scén (jak by také ne, když Go su skvěle ovládá Taekwondo). Samozřejmě dramatická ani romantická složka nepřijde zkrátka, ale jsou dobře vyvážené není tu žádné přehánění a přehrávání na úkor děje a akce. Slovíčko mysteriózní se do popisku dostalo tak trochu náhodou, kromě jedné věci, kterou nechci spoilovat, tu nic mysteriózního není. Ale to neznamená, že by jste měli minout tuhle sérii. Patří k tomu nejlepšímu co můžete v korejských seriálech nalézt. Atmosféra vás vtáhne, má na tom zásluhu i hudba, která dokonale sedí do většiny scén. Kamera je perfektně udělaná, některé sekvence vám nevymizí z paměti, protože kamera má skoro až klipový drajv, některé scény se jedou totálně bez dialogů a spojení obrazu a hudby je o to silnější. Série a patří k velmi známým a populárním v Asii. Například na internetových obchodech, bylo totálně vyprodáno a dotisk zmizel po pár dnech! ()

EsterH

Na Green Rose trocha vidno, že je to "old fashioned", bolo tam veľa hluchých scén, ktoré som si občas posunula, ako chodenie a jazdy v aute... 22 častí bolo veľa... ak by to bolo klasických 16, bolo by to dokonalé! Kórejský Gróg Monte Cristo... ()

aboj

Tak tu sa Kórejci zasa raz prekonali. Ukážkový príklad kórejskej romantickej drámy. Výkon dvoch ústredných postáv bez chyby. Keby to bolo možné, tak by som pozrel celý seriál naraz. Kto to nevidel, môže ľutovať. ()

Pethushka

Herecky naprosto bravurně zvládnutý seriál. Go Soo neskutečně válí, a to hlavně ze začátku. Nevím, jak to cítí on, ale klidně bych to nazvala jeho životní rolí. Myslím, že v jednom díle ani jednou nepromluvil, přesto z něho šlo cítit tolik emocí. Lee Da Hae se mi taky moc líbila. U ní mám pocit, že čím starší seriál, tím lépe hraje. Neboli, dřív do toho dávala mnohem víc. Když si ji srovnám tady a v Chunu nebo v Iris 2, je to jako bych koukala na dvě úplně jiné herečky. Stejně výborná byla i Kim Seo Hyeong v roli Cha Yoo Ran. Ta ukázala tolik tváří, že se skoro nechce věřit, že jde pořád o tu stejnou ženu. A pak je tu hlavní záporák, kterého ztvárnil další muž mnoha tváří, Lee Jong Hyuk. Tak, jak jsem ho v A Gentleman's Dignity milovala, tak jsem ho tady nesnášela. A mohla bych jmenovat další a další herce. Téměř bez výjimky všichni tvoří unikátní podívanou. Co se týká scénáře, jde o skvěle vypracovaný příběh o pomstě, který diváka rozhodně nešetří. Čekejte, že to nebude procházka růžovým sadem. Bude se brečet, trpět, skučet bolestí, ale nakonec si s velkou pravděpodobností řeknete, že to za to stálo. Atmosféra je tady taky docela vychytaná. Jak už jsem někde psala, přirovnala bych ji trochu k Phoenixovi, a trochu k Time between dog and wolf. Z čeho mi ale po pár dílech začalo trochu hrabat, byl hudební doprovod. Na seriál téhle délky měli podle mě použít víc písniček. 4* ()