Iwaya Sumire pracuje pro velké noviny, má velký byt, skvělý plat. Přesto jí něco chybí, trpí depresemi, nespavostí a osamělostí. Jednoho dne najde před domem mladého muže, který je v krabici a zraněn. Vezme ho domů, a jelikož nemá kam jít, nechá ho u sebe, ale mladík se nemá k odchodu. Potřebuje někde bydlet a tak souhlasí, že udělá cokoliv, aby mohl zůstat, stane se mazlíčkem... (Vavča)

loveless

Iwaya Sumire pracuje pro noviny, je workoholička, absolventka prestižní Tokyo University, má velký byt, vysoký plat, měří 172 cm a navíc je krásná a její přítel ji podváděl... a tak ji bolí hlava... až do chvíle kdy před domem najde krabici a v ní zraněného chlapce. Vezme ho domů a protože chlapec nemá kam jít, nabídne mu, že může zůstat, když bude jejím "zvířecím mazlíčkem" a pojmenuje ho po svém psu z dětství Momo... a Momo souhlasí. A touhle bizarní zápletkou začíná příběh plný lásky mezi paničkou a jejím pejskem, který zkomplikuje když si panička pořídí přítele. Vtipné romantické dorama, plné sympatických herců. Mladičký Matsumoto Jun je jako Momo naprosto neodolatelný. Vadily mi v podstatě jen dvě věci a to otravná spolupracovnice Fukushima a neustálé omlouvání. ()

Zíza

Nemám ráda hlavní představitelku, nepadla mi do noty, takže celé to pro mě zachraňuje MatsuJun a občasně povedené okolí. Námět určitě zajímavý, dobře provedený, jen občas moc omlouvání :-) Mohlo by být líp, ale i podstatně hůře. Ale občas to byla vážně docela nuda, naopak občas mě to docela chytlo (bohužel tato část nepřevažovala). Přeloženo. ()

Vavča

Tak tento seriál má vcelku zajímavý námět, poukazuje na problém moderní společnosti, který spočívá v tom, aby jsme se pořád přede všemi neustále přetvařovali do různých rolí a pak je těžké být spokojený, natož najít někoho, komu můžeme ukázat bez uzardění své skutečné já a navázat s ním blízký vztah. Co je potřeba pro lásku? Hlavní hrdinka, kterou hraje Koyuki, má našláplou kariéru, velký byt, dost peněz, ale něco jí chybí. Muži se jí bojí, přítel ji nedávno opustil, ale jednoho dne najde v krabici mladíka(Matsumoto Jun), který nemá kde bydlet a rozhodne se stát její mazlíčkem... Dočkáme se mnoha vtipných momentů ze soužití této dvojice a problémy, které je trápí, žena to nemá v žádné společnosti lehké a zvláště ne v té japonské a tento seriál to nenásilně ukazuje a bez zbytečné propagandy nebo fanatického feminismu. Pobaví i pár vedlejších postav zejména psycholog, který nemůže být bez své čivavy. Výkony hlavní dvojice jsou potěšující zejména Koyuki mě bavila jak skoro neustále nonšalatně pokuřovala a dokázala rychle měnit svoje emoční rozpoložení. Matsumoto Jun si mě v této roli získal, neboť v Hana Yori Dango mi většinu času přišel dost nesympatický. ()

Tsuki

Zajímavý seriál, který si mě získal hlavně znázorněním postavení ženy v japonské společnosti, a pak taky znázorněním vztahu mezi mužem a ženou, který netradičně není od počátku založený na sexu nebo partnerské lásce, ale spíš na důvěře a přátelství. A myslím, že to dokazuje, že i takhle můžou vzahy mezi dvěma pohlavími fungovat... Abych trochu oponovala jiným zdejším komentářům, Koyuki se mi v roli ženy, která sleduje svou kariéru, avšak pod maskou dokonalosti má velkou řádku komplexů, líbila hodně. Stejně tak MatsuJun zahrál roli flegmatického a upřímného kluka/mazlíčka více než slušně. Jediné, co tomu chybělo k hvězdičce navíc, byla větší dávka nějaké té šťávy, avšak myslím, že přímo délka seriálu za to nemůže, protože jen tak bylo možné vývoj vztahů mezi postavami zobrazit co nejvíce reálně. Celkový dojem je tedy dobrý, ale pravda - mohl být ještě o něco lepší. ~(4,2)~ ()

ainny

Koyuki Kato je pro mě těžko zapamatovatelná. Ne že bych ji nepoznala, ale prostě mi po dokoukání čehokoliv hned vyvane z hlavy. Přijde mi nemastná a neslaná. Tady mi navíc její postava byla spíš nesympatická. Druhým, kdo mi vůbec nesedl a hrozně mi lezl na nervy byl Seiichi Tanabe, takoví chlapi snad v reálném životě ani neexistují. Matsumoto byl jako Broskev (momo = broskev) prostě neodolatelný. Tedy hlavně ze začátku. Ke konci už mě moc nebavil ani on. Ale i tak dávám tři *, protože námět byl opravdu originální a vydržela jsem až do konce. Průměr, který si asi už nepustím. ()

Pirkaf

Přes nečekaně dobrý výkon Matsujuna ve mě tento seriál zanechal rozpačité dojmy, zřejmě nejsem jeho úplně cílová skupina. Zejména hlavní hrdinka byla divná, taková jakási moc prkenná a vůbec celá nesympatická. Zkouknul jsem s lehkým pocitem nudy. ()

skretik

zaujímavý nápad, príjemne sa rozvíjajúci sa vzťah... niektoré podivnosti + prílišná zdĺhavosť tomu poriadne ubrali... škoda ()

Anet21

⚪V komentári k japonskému novšiemu remaku som sa dušovala, že pôvodný seriál si nepozriem. A zase som si našpinila do vlastných úst. Takže pravdepodobne začnem menej sľubovať.⚪Nutno dodať, že tento starší seriál, s hlavným hercom, ktorý hral hlavnú úlohu v pôvodnom seriáli Boys Over Flowers (a to je jeden z najväčších bizárov, aký z Japonska poznám) je oveľa znesiteľnejší ako novší remake, ktorý má síce krajšiu výpravu, ale je zbytočne explicitný (tu sa na nejaké scény sexu vôbec nedostane a je to len dobre), aj samotná hrdinka je zobrazená ako silnejšia osobnosť, ktorá zo sebou nenechá vyslovene zametať a aj kratší rozsah deju pomôže.⚪Obaja herci síce nehrajú prvú, a vlastne ani druhú ligu a celé ich herecké umenie je podpriemerné, seriálu ale pomáha ,,uveriteľnejší" scenár, ktorý sa snaží i o istý presah v téme ,,hodnoty človeka," a ktorý menej vsádza na samoúčelné a bezkontextové scénky bozkov a objatí (ako tomu bolo v remakeu) a viac stavia na dialógoch. Žiadna perla tohto žánru to ale ani zďaleka nie je.⚪ ()

Dlubal David

■ Námět a téma velmi zajímavé. Toto dorama hraje především na romantickou vlnu, ale jak je zvykem u moderních japonských doramat, tak se zde střídají jak prvky dramatu, tak prvky komediální. ■ Některé scény byly vskutku geniální, například, [SPOILER] když ve třetím dílu má Sumire návštěvu a jde nahoru do mazlíčkovo pelíšku pro dálkový ovladač a tam leží mazlíček s úsměvem od ucha k uchu [/SPOILER]. ■ Tanabe, který zde hrál Hasumi(ho), mi byl silně nesympatický, a proto jsem celou dobu fandil pouze a jen Jun(ovi), který hrál mazlíčka. ■ Jednoznačně výborná byla postava psychologa, kterému se líbí mladé ženy a dívky s velkými... prsy. Tento psycholog má ohromující schopnost empatie a nechybí mu chuť a zapálení do jeho profese, ošem pomaličku ale jistě odhaluje, že i on sám má dost velké potíže se zařazením do normální japonské společnosti... ■ Scénáristka Mika mi opět, stejně jako u filmu Insutôru, předvedla, že má cit předvést zdánlivě nijak moc zajímavá témata velice civilně a nenuceně. ■ Jinak, co se týká Koyuki, tak někomu může připadat její herecký projev nevýrazný, což já si nemyslím. Ale pravdou je, že má takový zvláštní výraz ve tváři při všem, co dělá. Nevím už v jakém filmu jsem ji viděl poprvé, ale jistě vím, že mou pozornost upoutala ve filmu Laundry. ■ Vždy, když jí vidím, mám pocit, jakoby se jí chtělo začít plakat a má strašně smutné oči, nicméně, když se usměje, tak mě vždycky dostane, protože ten její výraz ve tváři je skutečně zvláštní... ■ EDIT (28/12/2012): Poznámka pod čarou: Ve dvacátédeváté minutě šestého dílu seriálu Kimi wa Petto zpívají na karaoke párty skladbu "Rinda, Rinda", kterou jako singl vydaly Za Burû Hâtsu 1. května 1987. Tato skladba, mírně poupravená, vyšla na jejich debutovém albu: "Za Burû Hâtsu / The Blue Hearts" 21. května 1987 a byla fanoušky velmi žádaná na jejich koncertech. ■ Tato skladba, v podání jihokorejské herečky Doo-na se objevila i ve filmu: Rinda Rinda Rinda! ■ [Viděno poprvé: 90/100; viděno naposled: 89/100] ()

Keiniku

Viděno takřka v kuse asi dva dny zpátky (trochu ztrácím pojem o čase). MatsuJun je tady za ňuňatého malého smetáčka, kterého by chtěla doma snad každá, přinejmenším proto, aby mohla drbat ty jeho super vlasy. Sumire-chan si projde zajímavým vývojem, který osobně považuju za velké plus, protože její prvotní póza "jsem vyšší než vy, takže na mě nikdo nemá" by brzo začala být trapná. Tím, že jsou ohaleny její slabosti, se stává poměrně zajímavou postavou. Otravný element zajišťuje panenkoidní Fukushima, kterou bych nejradši strčila do drtiče odpadu. U "krásného prince" jsem se pořád ještě nerozhodla, jestli ho mám ráda nebo ne...z čehož vyplývá, že nemá nic moc, co by mě zaujalo. Celkově to bylo roztomilé, občas pekelně vážné a ke konci značně předvídatelné, ale hezké. Jenom příště trochu méně omlouvání... ()