Moudrý stařec Sarastro a zlá Královna noci, pouť odvážného Tamina hledajícího ztracenou princeznu Paminu, zjevení tří záhadných dam, ptáčník Papageno, který se stane Taminovým soupoutníkem – to jsou postavy z pohádkové opery "Kouzelná flétna" W.A.Mozarta, ze které vychází i muzikálová adaptace v režii Kennetha Branagha. Odehrává se ale v úplně jiném století a uprostřed první světové války. V nejmenované zemi je vyslán voják jménem Tamino Královnou noci, aby zachránil její dceru Paminu ze spárů údajně zlého Sarastra. Dostal kouzelnou flétnu, která ho má ochránit  před každým zlem a provází ho nový přítel Papageno. Ale všechno není tak, jak se zdá. (JOJ Cinema)

Stegman

Na opeře sice neulítávám, ale když už si nějakou dám, tak chci, aby mě bavila/dojala. Od Branagha jsem si sliboval, že dokáže vhodným způsobem spojit operu s filmem, ale bohužel se tak nestalo. Bylo to na mě moc rozvleklé a "bez kouzla". Možná chci po filmové opeře něco, čeho nejde v současnosti dosáhnout. Nechte mě tedy snít o tom, že to jednou půjde. Já se toho snu nevzdám! :) ()

filmmovier

Velmi zajímavé, vizuálně naprosto fascinující, plné zajímavých nápadů, špetka fantasy, jako celek velmi pozitivní. Překvapivě výtečný zážitek, který opravdu stojí za to, rozhodně jeden z nejzajímavějších filmů, které jsem kdy viděl. Další, který se Branaghovi náramně povedl. Hudba samozřejmě absolutně špičková. 75%. ()

Sakulnikov

Nemám rád překlady oper, avšak zde mi to vůbec nevadilo. Zpěv i herecký výkon velmi slušný, prostě celý balíček. Zasazení do magického světa podobného západní frontě první světové války je šokující, ale dá se vysvětlit. Kouzelná flétna přeci je bojem mezi světlem a tmou, bojem o poznání, tak proč to neudělat v kulise reálného boje? ()

D28

Odvážny milovník Amadeovej hudby si povedal, že divák si zaslúži aj menej statické a nudné predstavenie ako na javisku divadla a zrežíroval originálne dielo.Zrejme vznášajúce sa tóny čarovnej flauty pôsobili na neho podobne ako na mňa, a preto i kamera, herci a celý dej nepostoja,ale poskakujú a poletujú v príjemnom tempe, s ľahkosťou i vtipom. Prekvapilo ma, že rozprávková atmosféra sa nebila s protivojnovým posolstvom, na druhej strane - vždy ide o boj proti zlu.Pekný zážitok. ()

I.ball

Nádhera! Typický Branaghův rukopis, ať už to jsou úžasné nekonečné scény bez jediného střihu v úvodu nebo realistické a dosti pochmurné ztvárnění hrdinného boje na pozadí ústředního děje, kdy svůj part dostal i yperit nebo třeba tanky. A pěvci také úžasní. Určitě mě také potěšilo libreto v jazyce, kterému rozumím. 85%. ()