Láska

• Česko Jak se Vám líbí (viac)
všetky plagáty

Rosalinda, dcera vévody (žijícího ve vyhnanství), je vychovávána na dvoře vévody Fredericka (mladšího bratra vyhnaného vévody, který uchvátil jeho vévodství) se svou sestřenicí Célií (dcerou vévody Frederika). Zamiluje se do mladého muže jménem Orlando, ale než si to vůbec může rozmyslet, vévoda Frederick ji vykáže ze svého dvora a hrozí jí smrtí, pokud jeho zákaz poruší. Célie jako nejlepší přítelkyně Rosalindy (která se převlékla za chlapce Ganyméda) a dvorní šašek Prubíř odejdou s Rosalindou do Ardenského lesa. Když do lesa dorazí, náhodou se setkají s Orlandem a jeho sluhou, kteří utíkají před hněvem nejstaršího Orlandova bratra. Následuje promyšlený plán, který vymyslela převlečená Rosalinda, aby zjistila, zda Orlandovy city k ní jsou upřímné, a aby si ještě více získala jeho srdce, a to prostřednictvím vtipné a nezbedné masky Ganyméda. (Filmbox)

pepo

Cely ten filmovy vesmir je tak podivny (a nemyslim iba zasadenim do multi kulti japonska), ze to musi mat nejaky vyssi zmysel. Ja som ho vsak neobjavil a nezral som filmovu realitu (zmena pohlavia wtf). Ostal tak iba ten rozsafny a stale funkcny pribeh o laske a vtipnych situaciach. Bryce je na zozratie, postavy su super, prechod od dramy k srande plynuly a Doyle sa snazi. Ta lacnota, sposobena tv produkciou je vsak neprijemna. Hlavne ak vieme ake formalne uzasne veci Branah dokaze. V celku aj tak (najma vdaka predlohe) fajn romanticka komedia, ale ide jednoznacne o najslabsiu Branaghovu adaptaciu Shakespeara. 6/10 ()

rikitiki

Tahle hra se nedá brát vážně, aspoň podle Branagha ne, proto ji natočil jako pestrý rej zamilovaných zmatků v pohádkově krásném lese. Renesanční příběh přenáší částečně do Japonska. Stejně tak nakládal se Shakespearem Kurosawa, ten pro to měl ale lepší zdůvodnění, u Branagha je to spíš jen další hra, kdy všechno je možné, tak proč ne Japonsko v evropském lese, ve kterém útočí lev. Vždyť i Shakespeare děj umístil do Ardenského lesa, o kterém patrně mnoho nevěděl (a to není zdaleka jediný geografický lapsus v jeho hrách). _____ V lese se to postavami jen hemží, přesto se mnohé potkávají až v závěru, dívka se převlékne za chlapce, aniž by ji její milovaný poznal (my se na ty hry díváme vlastně opačně než lidé v renesanci, kdy dívku představoval chlapec, který se převlékl za chlapce - to muselo v sexuálně nevyhraněných divácích působit pořádné zmatky), lásky propukají na první pohled, zlí se napraví během vteřiny a všechno končí rozverným rejem, kdy jsou všichni spokojeni. ____Z téhle inscenace jsem měla dojem schválně přiznané hry, kdy i přepjaté herectví některých protagonistů jako by přiznávalo: Lidi, bavte se, je to jen hra a my si ji užíváme. Tahle konstrukce je úsměvná, příliš silný dojem ale nezanechá. ___ Z příběhu se vymykala postava věčně zachmuřeného Jacquese (Kevin Kline), který se na rozjuchaný a poblázněný svět kolem sebe dívá se smutkem a odtažitostí. On se do barevného finále zatáhnout nenechá. Protože je příliš cynický, anebo protože ví, že prudké vášně a zamilované bláznění rychle přejdou? /7. 10. 14./ ()

Aljak odpad!

Dalo sa ešte viac znetvoriť také krásne dielo ako je As you like it? O tom veľmi pochybujem! Nechápem, čo týmto chcel Branagh dokázať, ale ak túžil po tom znesvätiť klasické dielo Williama Shakespera, tak mu gratulujem - podarilo sa! Situovať celý dej do Japonska, ktoré nemá s Ardenským lesom absolútne nič spoločné je fakt nepochopiteľné. No a k tomu spracovaniu, postavám a samotnému prevedeniu sa asi nejdem radšej vyjadrovať, lebo to bol neuveriteľný nepodarok. Absolútne nechápem toto preceňované hodnotenie, ale William by sa v hrobe zvíjal od bolesti, keby toto videl. Tak otrasné spracovanie literárnej klasiky som ešte asi nevidel, a je možné, že to už je neprekonateľné. Maximálne sklamanie z tohto "veľdiela". Jediné, čo bolo na tom krásne bol ten samotný dej a dialógy, ale to je Williamova práca, takže to do hodnotenia nezahrňujem! ()

Dzeyna

Rozhodně moc hezké. Úžasná atmosféra, kterou ještě podpořil text ve verších, jako kdyby to byla divadelní hra. Což by byl Willi rád. Navíc vše ještě zlepšují herci a dvě krásné hlavní herečky - z nich hlavně Bryce Dallas Howard, která opravdu exceluje. Výborný příběh, bohužel jsem neměla možnost číst knihu, ale toto ztvárnění je opravdu povedené. Sice je to až moc přeromantizované, ale o tom to je. Já jsem se bavila, super hlášky z úst šaška i ostatních a opravdu výstižné scénáře. Hodně kvalitní snímek. ()

kajda.l

Bryce Dallas Howard a Romola Garai, především druhá jmenovaná, jsou okouzlující a je radost je nejen sledovat, ale i poslouchat. Zde ovšem musím skončit s výčtem výrazných kladů. As you like it je natolik naivním až triviálním příběhem, že po dějové stránce neměl příliš šancí mě zaujmout, ale budiž, to bych ještě odpustil. Hůře se mi odpouští účelná afektovanost postav a celkově používaný humor (především postava Phoebe a jejího nápadníka), celková přeslazenost (ať se jedná o dialogy nebo záběry kamery), otravoval mě i šašek v podání Alfreda Moliny a vlastně všechny mužské (přiteplené) postavy. Samotný konec je jeden velký epic fail a to i případě, že se jedná o doslovný přepis Shakespearovy předlohy. Ona čtyřsvatba, běhání po lesích, dovádění a tančení už bohužel bylo za hranicí toho, co jsem v rámci kýčovité romantiky ještě ochoten tolerovat :o) V hodnocení se tudíž přikláním k IMDB. - Závěrem každopádně velké díky stvořitelce titulků. ()