Studio 60

• USA Studio 60 on the Sunset Strip
USA, (2006–2007), 15 h 54 min (Minutáž: 37–60 min)

Tvorcovia:

Aaron Sorkin

Matthew Perry, Amanda Peet, Bradley Whitford, Steven Weber, D.L. Hughley, Sarah Paulson, Donna Murphy, Nate Torrence, Merritt Wever, Columbus Short (viac)

Seriál s fenomenálním obsazením přináší na obrazovku strhující drama, odehrávající se v zákulisí oblíbené noční komediální show Studio 60 on the Sunset Trip.
Když tvrdě kritizovaný výkonný producent dlouholeté noční show, uvádějící komediální skeče, přeruší živé vysílání a využije té chvíle, aby s hořkostí řekl, co si doopravdy myslí, lidi z branže, média i diváci jsou zmateni... (oficiálny text distribútora)

Matty

Již několik týdnů byste mě každé úterý od deseti hodin večer mohli zastihnout před televizní obrazovkou, kterak hltám každé slovo každého z těch sympaťáků, jež mají podíl na vzniku zábavné šou pro každý páteční večer.___ Matt Albie píše skeče, naučil se spoléhat hlavně sám na sebe, ale postupně zjišťuje, že mít parťáky je taky fajn. Jordan McDeereová šéfuje celé televizní stanici NBS, převzala místo po „odejitém“ řediteli, který již nehodlal dále mlčet a právě nemlčení v některých momentech Jordan málem stojí místo. Danny Tripp je producentem Studia 60, asi jediná postava, která po deseti epizodách neukázala žádnou ze svých stinných stránek, zatím stále jenom rozdává dobré rady na všechny strany, což je taky fajn. Trojice Simon Stiles, Harriet Hayesová, Tom Jeter pak každý týden prezentuje to, co výše uvedeni stvořili a zafinancovali.___ Studio 60 přináší fascinující pohled do zákulisí natáčení tzv. sketch comedy show (pro což možná existuje český ekvivalent, ale nechci se pouštět na tenký led). Každá epizoda seriálu mapuje přípravu jedné epizody zmíněné fiktivní show a s tím související problémy, případně problémy vyvstanuvší teprve při živém (!) vysílání. V takových momentech se konverzační satira mění téměř v thriller (kupříkladu po zjištění, že právě odvysílaný skeč jeden člen z týmu scénáristů nejspíš od někoho okopíroval). Seriálu navzdory nepřetržité smršti vět neschází tempo, podpořené navíc famózními hereckými výkony, spoustou humoru a tu více, tu méně nápadnou kritikou masmédií.___ Dalo by se říct, že jsem o podobném typu seriálu již dlouho snil a možná právě proto nebudou mé nadšení sdílet jiní diváci, kterým to přijde moc ukecané a vlastně pořád o tom samém. Jednotlivé charaktery ve skutečnosti procházejí zajímavým vývojem, s každou další epizodou mi jsou sympatičtější a stále mám pocit, že moc dobře vím, proč se v daném okamžiku chovají tak, jak se chovají. Ač jinde Matthewa Perryho a Amandu Peet přijímám spíše vlažně, zde patří jejich postavy k mým nejoblíbenějším. Pravděpodobně půjde o zásluhu neskutečného scénáře Aarona Sorkina. Ani na okamžik nepřestává být vtipný, břitký, cynický, někdy i dojemný a hlavně vzbuzuje dojem, že moc dobře ví, o čem píše. Z jeho přístupu číší lehké pohrdání, zároveň však hluboký obdiv k práci těch, jenž nám přinášejí zábavu. Zde konkrétně těch posledních odvážných, přinášejících zábavu inteligentní a na úrovni. ___Camea přijalo několik notoricky známých tváří, Eli Wallachi (milá nostalgická pocta), John Goodman (typický nevadský soudce), Macy Gray, Sting, Jessica Simpson (hudební hosté Studia 60). Některé narážky si lépe vychutnají lidé znalejší americké televizní kultury, ale díky jejímu nepolevujícímu pronikání také do našich domácností, nejspíš nepochytíte jenom minimum. Co bych ještě napsal k tomuto snadno přehlédnutelnému, leč těžko přeslechnutelnému dítku NBC? Snad jen, abyste se nenechali odradit tím přívalem slov a zkusili sem tam nějaké i pochytit (všechny při jejich kadenci snad ani nelze). Dozvíte se spoustu zajímavých informací o tom, jak to chodí v takové obyčejné americké televizi, zasmějete se a jako bonus spoluprožijete osobní dramatu neodolatelných hrdinů – mimo objektivy kamer vcelku obyčejných lidí. Možná, pokud budete chtít. Určitě, pokud budete naladěni na stejnou notu a svět médií vám není lhostejný. 90% () (menej) (viac)

Chrustyn

Další Sorkin v prostředí televizního vysílání. Herecky a scénáristicky skvělé, ale tématem jen pro úzkou skupinu lidí. V dvouhodinovém filmu bych to dal s přehledem a možná by mě to dokázalo i strhnout, ale ve více jak 20 hodinách to na mě bylo moc a určitě jsem neviděl všechny díly a nijak mi to nevadí. Odlehčenější než Newsroom ale měl jsem s tím prakticky totožný problém. ()

Eddard

Rozjezd velice silný, hlavně začátek série a la The Network byl ohromně chytrý scénáristický tah (navíc přiznaný). Scénář jako takový je vůbec na obzvlášť vysoké úrovni, zejména v první polovině série, což je u seriálu, kde je kvalita psaní jedním z ústředních motivů nanejvýš příhodné :) Body u mě "Studio City" ztrácelo především na castingu - marná sláva, seriály dělají postavy a s výjimkou Matta, Danyho a Jacka jsem pro ně hledal sympatie jen těžko (částečně to zachraňovaly hostující herci, například Goodmanův soudce mě potěšil moc). Když k tomu přidám slabší zakončení, je to na chabé čtyři... Dobrá a chytrá zábava, ale nic, co byste museli stůj co stůj vidět. 70% ()

klida

Přestože 22 dílů - na jednu řadu takovýho seriálu - je moc a na konci to trochu drhne, dávám pět. Hlavně protože, jak si teď připomínám při druhym kolečku, první půlka je mimořádně skvělá. Je energická, vtipná, zábavná, inteligentní a chytlavá. V poslední třeba třetině jsem trochu ztratil rytmus a nemyslím si, že je to jen moje chyba, ale stále je to lepší než většina věcí, kterou sleduju nebo jsem sledoval dřív. Podobně jako, předpokládám, spousta lidí jsem se k tomu dostal až přes Newsroom, i když už jsem slyšel chválu dřív. Musím říct, že tentokrát to Sorkin nedokázal tak vyhrotit, ale jinak jeho práci kritizovat jde jenom hodně těžko. Výtečnej seriál. ()

TroiMae

Chtěl jsem původně dát 3* - ne že by seriál nebyl dobrý, ale nějak jsem ofrňoval, jak je těžké se někdy chytat, že je to dobré více pro Američany... Ale pak jsem se díval na „Bratři a sestry“ a jestli chci tři dát jim, tak musím jednoznačně ocenit tvůrce či tvůrkyně „Studia 60“ za jejich tvořivost a za to, jak je seriál VTIPNÝ. Inteligentní humor aby člověk v telce hledal lupou. Ke konci už se zase v titulcích nechytám, a rozdělit epizodu na tři díly... a čtvrtý díl je taky jen pokračováním předchozích částí... :( Ale stejně hvězdička za jednu z nejlepších hlášek co jsem poslední dobou slyšel („On vám k snídani přinesl jinou objednávku!“ „Ale ne… to já jím, než mi přinesou moje jídlo.“), nebo za panenku - miminko, ze kterého se nechtěně stane reálný Chucky ;) ()

• V 19. díle má v osmé minutě má Matt (Matthew Perry) během rozhovoru ve dveřích šatny motýlek nejprve zavázaný, pak rozvázaný a po skončení rozhovoru opět zavázaný. (anezzik)
  • Původní název seriálu měl být Studio 7 on the Sunset Strip. Jméno bylo změněno poté, co tvůrci zjistili, že v roce 2004 běžel krátce projekt WB stejného názvu - Studio 7. (Caszidy)
  • Matthew Perry nejprve roli Matta Albieho odmítl. Aaron Sorkin však nechtěl v této roli nikoho jiného a ne, nebral jako odpověď. Perry si tak své rozhodnutí rozmyslel a do projektu se zapojil. (Caszidy)

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry