Pětice mužů se jednoho rána vzbudí v chemické továrně a zjistí, že si toho kromě svých jmen nepamatují téměř nic. Stoprocentně však vědí jednu věc: Chtějí odtud pryč, a to rychle. Pří útěku ven a pátrání, co se u všech svatých vlastně stalo, se však vyplatí být obezřetný – ani jeden z nich nezná ty druhé a je více než pravděpodobné, že někdo tady nehraje zrovna čistou hru… (4daPeace)

Guzo

Po prvním pohledu musí být všem nad slunce jasné, že je tu "saw film", jen jde pak o to, jak moc se prvnímu dílu této slavné série vyrovná. Potenciál by tu byl, pětice mužů se probudí se ztrátou paměti a postupně zjistí, že někteří mohou být únosci těch ostatních. Bohužel jak postupuje film kupředu, objevují se tu drobné trhlinky ve scénáři a trošku kazí dojem, přičemž režie také nepatří k nejlepším. Přesto mám po zhlédnutí docela dobrý celkový dojem, pro všechny milovníky Saw mohu Unknown jen doporučit. ()

Klay

Po všech stránkách šedivě průměrný thriller. Ze začátku nezdravě připomíná Saw, časem se přeci jen vydá vlastní cestou, ale některé neduhy od Saw stejnak přebírá. Za několikrát vypointovanej závěr se už dneska nedá na film zlobit, to je hollywoodskej standard. První z důležitých point (identita hlavního hrdiny) jsem uhodl dlouho dopředu a ta druhá je úplně zbytečná. Tempo vyprávění občas nepříjemně skomírá, postavy jednají chvilku vcelku rozumně aby v zápětí provedli naprostou debilitu. Velké množství známých tváří překvapí, ale nikdo z herců vyloženě neexceluje. Za zmínku stojí pěkná původní hudba. 50% ()

MM_Ramone

Päť mužov precitne v odľahlom, dobre zabezpečenom, opustenom, priemyselnom objekte. Všetci trpia výpadkom pamäti, niektorí sú i zranení. Nepamätajú sa čo sa stalo, ani na to kto sú a kde sa to ocitli. Niečo nie je v poriadku. Čo sa to vlastne stalo a čo tomu predchádzalo? Kto je na koho strane? Americký film "Päť neznámych", ktorý v roku 2006 natočil ako svoj debut režisér Simon Brand, je zaujímavý, dosť zamotaný, psychologicko - paranoidný thriller. *** ()

Toj

Příběh ze začátku vypadá jako špatná epizoda z průměrného sci-fi seriálu (hvězdná brána, krajní meze) a závěr je protwistovanější než cokoliv jiného. Mínusem budiž, že velkou část z nich jsem odhalil (ke svému potěšení) velmi brzo. Jen ten nejposlednější mi unikl a to snad jen proto, že člověk s trochou soudnosti by tohle skutečně nečekal - to shodou okolností platí i o scénáristovi s trochou soudnosti, který se očividně někam vytratil. Pravděpodobně byl příliš zaměstnaný nářkem k uchu barmana v zaplivaném baru u prázdných sklenic whiskey o tom, jaký BLBOSTI musí psát. Každopádně formální stránka se samozřejmě vyznačuje wannabe-SAW stylem, takže dynamický střih (jump-cuty, rapidmontáže) a kamera a ke zblití, přefiltované flashbacky. Když už jsme se společně zastavili u těch přefilrovanejch flashbacků, co je to sakra za trend, když obrysy předmětů ujíždí do modré a červené jako u filmu pro staré 3D brýle? Každopádně... Někdo by možná řekl, že se jedná o onanistickou manýru, já bych spíš použil výrazu "hnusná, klišé onanistická manýra". No a pak je tu ta věc, že když vidíte ve filmu o partě omámených gangsterů se skupinovou ztrátou paměti, jak při snaze uniknout ze skladu začnou pískat americkou hymnu (jeden po druhém se přidává a tak překonají společné rozpory), tak můžete říct, že jste v životě viděli už všechno a pak... a pak třeba klidně umřít... No abych filmu nekřivdil, musím říct, že přes veškerou hloupost, formální přehnanost, klišé a i přes naprosto absurdní děj to byla docela zábava... Možná né zcela nejzábavnější zábava a možná zábava, která má občas hluché a nezábavné místa, ale zábava u které si člověk povýšenecky odplivne, ale co? Aspoň, že to nebyla taková nuda.... Takže já hodnotím nízko a vzápětí budu doporučovat všem svým známým, protože z určitého pohledu je to neskutečně cenný kousek... ()

Šakal

Tady si někdo honil ego a zkoušel si hrát na chytrého a přesvědčovat diváka o své " genialitě " takovou vykonstruovaností děje, aby se do toho následně zamotal tak, že mu to ( po zásluze ) zlomilo vaz.. Tak takhle teda Simone ne. Dlužíš mi 98min života! Já si to vyberu, neboj.....jednoho dne se probudíš v opuštěné hale ve Vysočanech, totálně sjetej a uvidíme, jak si s tím poradíš. Mám pocit, že bys to využil v pokračování Unknown 2, takže raději ne. p.s. na DVD filmu je nejzajímavější jeho herecké obsazení, samotný přebal a trailer. Škoda, že jsem nezůstal pouze u něho..... p.p.s. za co ty 2*? Především za herecké výkony, které zachraňují co se dá. Výborný Barry Pepper a zdatně mu sekundující Caviezel a Kinnear. ()

• Film se natáčel v americkém státě Kalifornie, a to v lokalitách Desert Center, Eagle Mountain, Indio, Los Angeles a San Bernardino v březnu 2005. (GASTON73)