Americké biografické drama vypráví o legendárním králi salsy Hectoru Lavoeovi z Portorika, který si v USA získal miliony obdivovatelů. Vzestup ke slávě však nepřinesl štěstí jemu ani jeho ženě Puchi.  Americké biografické drama vypráví o legendárním králi salsy Hectoru Lavoeovi, který se z Portorika přistěhoval do New Yorku, a jehož hlas si získal miliony obdivovatelů. Raketový vzestup ke slávě však probudil jeho vnitřní démony, z nichž se zrodila závislost na drogách i na alkoholu, a jeho milující žena Puchi kvůli tomu zažila spoustu bolestných chvil. V hlavních rolích filmu, který natočil Leon Ichaso, hrají Marc Anthony a Jennifer Lopezová. (oficiálny text distribútora)

rikitiki

Latino zpěvák, kterému ze začátku vše až směšně hladce vycházelo, jakoby ten snadný začátek musel vykoupit velmi trudným a tragickým koncem. K čemuž napomohly drogy a zabijácký životní styl. Leč, film o něm je, jako bychom se dívali na hudební klip natočený a sestřihaný ve feťáckém rauši. Skáče to porůznu, ukazují se různé nespojitelné výjevy, často se prostřihuje, jak zpěvák sedí nebo chodí u moře mezi rozpadajícími se baráky v rodném Portoriku. Rámování filmu jako rozhovoru s jeho manželkou moc vyprávění nepomohlo. Jennifer Lopez toho moc nezahraje a ještě k tomu hraje nepříjemnou postavu ordinérní rachomejtle, která nejspíš zůstávala se zpěvákem kvůli penězům, protože z jejich prý vzájemné proklamované lásky neukáže film nic, zato na sebe furt řvou a jsou hnusní. Do toho nepřestává vyhrávat salsa. … Z filmu jsem se dozvěděla o existenci zpěváka, o tom, že drogy jsou špatné, a že texty salsa písniček můžou být překvapivě smutné. SHRNUTÍ: Na přeskáčku přestříhaný sáhodlouhý klip k salse. ()

Pavlínka9

Dívala jsem se na to jen kvůli Jennifer :) Jinak to beru jako podprůměrný "film", o králi salsy, který ale žil život, který nemohl žít takto dlouho. Užíval si ho naplno, bylo to divoké, i jeho žena byla divoká, nicméně ten film byl pro mě takovou zvláštní změní hudby, psaného textu hudby, cizího jazyka a dost nesrozumitelného příběhu :) Děkuji - znovu již ne :) ()

DavidS.

Jako životopisný film El Cantante selhává. Stokrát viděná freska cesty za slávou s jejích vrcholem i hořkým koncem ztvárněná bez jakéhokoliv nápadu a invence. Samotné salsové rytmy se skvěle poslouchají, ale nějakých tanečních čísel se také nedočkáme. Jedna hvězdička za Anthonyho ve chvíli, kdy je na jevišti a zpívá, protože nehraje a jen prezentuje to, čím je. ()

Malarkey

Tuctový životopisný příběh o jedné legendární postavě hudby v Portoriku. Hercům není moc co vytknout, i když Jennifer Lopez mě dvakrát nepotěšila. Pro mě neznámý Marc Anthony ale ukázal, že dokáže ze sebe vydrápat všechno a je vlastně tou hlavní devizou tohodle filmu. Salsa mi příliš nesedla, příběh byl podle mě hrozně šablonovitý a bez emocí. Když to srovnám s dalším hudebním životopisem jako je třeba Walk The Line, musím u tohoto filmu prostě spadnout do průměru. ()

Blazin

Nejdříve bych hodil kritiku na ty "odborníky" co vytvořili český název filmu Vášeň v tanci, nejdřív bych doporučil, aby se na ten film podívaly. Nevěděl jsem vůbec o co jde, čekal jsem film o tanci a dočkal jsem se životopisného filmu o možná největším zpěvákovi salsi. Každopádně film je zbytečně zdlouhavý, táhne se a děj je bez nějakého většího nápadu, proto nemůžu dát více než 2 hvězdy. ()

• Film byl natočený za 33 dní. (Pumiiix)
  • Soundtrack snímku získal v roce 2006 latinskou cenu Grammy za nejlepší album salsy. (Terva)