Americké biografické drama vypráví o legendárním králi salsy Hectoru Lavoeovi z Portorika, který si v USA získal miliony obdivovatelů. Vzestup ke slávě však nepřinesl štěstí jemu ani jeho ženě Puchi.  Americké biografické drama vypráví o legendárním králi salsy Hectoru Lavoeovi, který se z Portorika přistěhoval do New Yorku, a jehož hlas si získal miliony obdivovatelů. Raketový vzestup ke slávě však probudil jeho vnitřní démony, z nichž se zrodila závislost na drogách i na alkoholu, a jeho milující žena Puchi kvůli tomu zažila spoustu bolestných chvil. V hlavních rolích filmu, který natočil Leon Ichaso, hrají Marc Anthony a Jennifer Lopezová. (oficiálny text distribútora)

DavidS.

Jako životopisný film El Cantante selhává. Stokrát viděná freska cesty za slávou s jejích vrcholem i hořkým koncem ztvárněná bez jakéhokoliv nápadu a invence. Samotné salsové rytmy se skvěle poslouchají, ale nějakých tanečních čísel se také nedočkáme. Jedna hvězdička za Anthonyho ve chvíli, kdy je na jevišti a zpívá, protože nehraje a jen prezentuje to, čím je. ()

Enšpígl

Tak tohle byl asi nejlepší herecký výkon J.Lo co jsem viděl. Možná proto, že v hudebním prostředí a v soužítí s magorama se cítí pevnější v kramflecích než ve filmový branži. Pokud bych měl něco na filmu vychválit tak určitě hudba, škoda že jí nebyl věnován větší prostor. Hectora Lavoea jsem samozřejmě neznal, ale příliš mě nebavilo sledovat magora, kterej do sebe pere lajnou za lajnou a chová se jak óóbr hovado. ()

Radiq

Něco jak film The Doors, akorát z prostředí salsy a všech těch latinskoamerickejch stylů a tanců. Je to příběh zpěváka Hectora Lavoa, jeho zrod, dny největší slávy, neustálá konzumace drog a jeho lidské zhasnutí. Celou jeho kariéru ho provázela jeho žena Puchi, která jeho život vypráví v interview. Kromě konzumace měkkejch i tvrdejch drog a žárlivosti se dočkal taky dárků ve formě HIV, smrti syna, depresí a pokusů o sebevraždu. Pořád je to ale prej legenda na poli salsy. Marc Anthony ho ztvárnil vskutku dokonale stejně jako Jeniffer Lopez ukázala, že dokáže být taky sprostá vykalená závislačka. I když tuhle hudbu zrovna neposlouchám, vůbec mi to nevadilo a považuju to za dobrej film. ()

Pavlínka9

Dívala jsem se na to jen kvůli Jennifer :) Jinak to beru jako podprůměrný "film", o králi salsy, který ale žil život, který nemohl žít takto dlouho. Užíval si ho naplno, bylo to divoké, i jeho žena byla divoká, nicméně ten film byl pro mě takovou zvláštní změní hudby, psaného textu hudby, cizího jazyka a dost nesrozumitelného příběhu :) Děkuji - znovu již ne :) ()

dawe04

Na hudební film málo hudby, přestože ty salsa úryvky byly zajímavé, na životopisné drama zas...málo životopisné. Latinská atmosféra z toho ale číšela a bylo to i pěkně barevné a špinavé. Takové filmy většinou stojí na hercích. Tady jsem byl překvapen a dokonce i šokován. Marc Anthony je jistě hlavně Pan zpěvák, postavu Hectora Lavoa ale uhrál se ctí. Fuckující, fetující a stále superhot Jennifer Lopez v roli Puchi je ovšem skvělá! Podvědomě víte, že její postava je sobecká mrcha, avšak pro její živočišnost a energii vám bude sympatická. Přikláním se k jedné ze zahraničních recenzí, že pokud je nějaký větší důvod proč vidět El Cantante, je to právě J.Lo ve své dosud nejlepší roli. ()

• Soundtrack snímku získal v roce 2006 latinskou cenu Grammy za nejlepší album salsy. (Terva)
  • Film byl natočený za 33 dní. (Pumiiix)