Hlavního hrdinu vězně Mickiho drží při životě jen jeho velká láska k muzikálové hvězdě Karin, kterou ale zná jen z časopisů. Aby se s ní mohl seznámit, rozhodne se zúčastnit vypsaného konkurzu na nový muzikál a uteče z věznice. Micki se komplikovaně stane členem souboru a začíná se sbližovat s Karin. Ta ale chodí s hlavním sponzorem projektu Oskarem. Před premiérou se policie dozví o jeho pobytu a chce ho zatknout. Jak vše dopadne, se dozvíte v novém českém hudebním filmu Kvaska. (oficiálny text distribútora)

Cimr

Ačkoliv je to o velké lásce, je to nuda. Landu nemám rád, ale to nehraje roli. Já vlastně ani nemůžu říct, že to je špatný film, ale... Muzikálová čísla nemají šťávu, i opěvovaná Touha mi přijde docela divná (,,Je to jak letící drak, naprosto přesnej prak. Je to hukot moře, je to pramen v hoře." - eh?) Herci jsou nijací, hudba je nijaká, příběh i s pointou (silné slovo) jsou nijaké. Kvaska skončí a nic se neděje. Nic se neděje ani během ní. Nevím, proč něco takového točit. Tomsa s Vondráčkovou jsou fajn (třeba scéna kdy jí hladí nohou pod stolem), ale je mi líto, že museli ztvárnit milenecký pár zrovna v tomhle "ničem". ()

Omnibus

Omlouvám se za roztřesené písmo při psaní komentáře k Mému muzikálu, ale splašili se mi kohouti a mým kočárem to strašně hází sem a tam. Vyjel jsem si na projížďku po Vlasti a jen co rozeseju mezi můj (nic než) Národ něco myšlenek a pýsniček (tvrdých a zázračných, stejně jako má touha po všem čistém a Bílém) stavím se také za jedním marketingovým specialistou, aby mi pomohl s prací na mém dalším díle... Jak jen se jmenuje? No nic, já si vzpomenu za chvíli, jen co si v rádiu naladím (snad to nebude tak těžké, tenkrát to hráli všude a furt...) tu pecku z Mého muzikálu Kvaska... Ááá... už to duní krajinou, mlékem a strdím oplývající... „Orlík je zázrak, kámo, zázrak...“ A už přijíždím za tím specialistou, už na mě radostně mává ze schodů před pavilonem. A už vím – docent Chocholoušek. ()

gogos

Helejse!!! Super... A pak ze se v cechach nedokaze natocit povedenej film! Vondrackova, Hrusinskej nebo treba Sobotka... vsici super (akorat Tomsu bych vymenil)... Hudba?? Naprosto dokonala, nejlepsi soundtrack posledni doby. Myslim si, ze Mirjam Landa se zacina predvadet v nejlepsi svetle... Po par klipech kvaska, ted i Peklo s Landou... Oba projekty vyborne... ()

igi B.

Další naprosto zbytečný český >filmový< (sic!) počin... Jedna hvězdička tedy snad jen za tu hudbu, i když upřimně řečeno - celé to Landovo patetickoblábolné hudební pózerství a tvůrčí osobnost >mistrovu< jako takovou ale vůbec nemusím... Světonázor a postoje pana >umělce< ani nezmiňujíc... :-/ ()

Sarkastic

Jako muzikál/hudební film to není marné, hudba popravdě není vůbec špatná, dokonce by se zde našly asi tak 2 zapamatováníhodné, chytlavé písničky (taneční složka v tomto snímku byla slabá). Všechno ostatní je ale špatně. Absence humoru, naivita, nedůvěryhodnost, strojené dialogy, nic moc napsané postavy, nepříliš dobře hrající herci (z šedého podprůměru vystupuje pouze Kornův pohodář), nefungující romantická linka (důvodem pro Karininu zamilovanost do Mickiho byl kouzelný nápoj lásky, ne? :-D ), trapnost (hlavně zásah policie), hloupoučký konec...Díky alespoň ucházející muzikálové složce filmu (která je jeho nedílnou součástí a Kvasku zachraňuje) to budou ještě 2*. ()

• Scény z vězení se točily v bývalé věznici v Mladé Boleslavi a i ve vězení v Ruzyni. (Amplifier)
  • V náklaďáku, který odjíždí z věznice, je méně krabic než poté u pumpy. (ČSFD)