V průběhu vyšetřování záhadné a hrůzostrašné vraždy se v hledáčku oddělení vražd ocitne bratr Sam, na víru obrácený bývalý zločinec. Dexter ho ovšem považuje za zabijákova pomocníka, který se skryl pod ještě lepší identitu než on sám. Debru, z níž je teď místní hrdinka, překvapí dva zásadní návrhy. (HBO Europe)

Anderton

Vraždiaci babyface Colin Hanks, o spáse rapujúci, pardon rozprávajúci, Mos Def, Debra ako vedúca oddelenia, toľko dadaizmu sme tu ešte v žiadnej sérii nemali. Ešte že ten Dexter neporušuje tradíciu a podreže aspoň jedného slizkého magora. O čom to celé bude po dvoch epizódach ešte vôbec netušíme, čiže nemáme šajn o motiváciách, čo ale vôbec nevadí. ()

Necrotongue

Druhá epizoda se mi vůbec nezdála být špatná, přinesla téměř všechno to, co se mi líbilo i v předchozím dílu, citelně mi ale chyběla humorná část, která mě minule tak bavila. Místo toho jsem dostal návod k tomu, jak najít Boha, protože je to prý pro člověka důležité, a to u mě nemohlo padnout na úrodnou půdu. ()

• Dexterovi (Michael C. Hall) se svěřuje jeho sestra Debra (Jennifer Carpenter), že ji detektiv Quinn (Desmond Harrington) požádal o ruku. Dexter se zamyslí a povídá: "To bys jako byla Debra Quinnová? Takže bys měla iniciály..." DQ je zkratka amerického zmrzlinového a fastfoodového řetězce Dairy Queen (Mléčná královna"), který patří miliardáři Warrenu Buffettovi. Na plakátech občas používá motiv strakaté kravičky. (AnaMaruska)