Reklama

Reklama

Dexter - New Blood (2021) (séria)


Sins of the Father (S09E10)

(epizóda)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 59 min

Recenzie (76)

darkrobyk 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Zcela logické zakončení, ke kterému vše postupně směřovalo. Dexter na útěku? Neměl by šanci. Dexter ve vězení? Ne na dlouho. Chápu, že někdo by rád další pitvání s Batistou v čele, ale jestliže je dobré přestat v nejlepším, tak zde se to povedlo. Kdyby alespoň Lindsay napsal další knihu, ale ne, ten zkrátka Dextera pohřbil tak, že z mrtvých už nevstane..... I tak díky za tuhle sérii a ke 4* přidám jednu na rozloučenou. ()

Cappuccino 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Je zaujímavé sledovať, ako ľudia, ktorí si užívali viaceré pomerne povrchné časti novej série, sú nakoniec z finále sklamaní. Zdá sa mi, že na predošlých častiach teda nehodnotili ani tak ich kvalitu, ako obsah. Respektíve, že sa im scenáristi trafili do vkusu a načrtli taký vývoj, aký očakávali. Pre mňa je naopak záver pomerne uspokojivý a veľmi dobre poukázal na to, že keď sa káce les, lietajú triesky. Dexter totiž niekedy chtiac či nechtiac pripravil o život aj nevinné osoby, len aby mohol pokračovať v uspokojovaní temného pasažiera. Udalosti z poslednej časti však mohli byť pokojne roztiahnuté na viac epizód aj so zapojením Angela a detailnejším poukázaním na činy Bay Harbor Butchera. ()

Reklama

Tom Hardy odpad!

všetky recenzie užívateľa

Inu, bez spoilerů to nepůjde. Není problém obsah finále, protože tohle jsme tušili už na konci osmičky a bylo jen otázkou času, než Dexterovi dojde štěstí. Problém je v pojetí. V prvé řadě je poslední epizoda mizerně vystavěná v tom smyslu, že je divák jen bombardován informacemi, které už dávno ví. Podobná struktura by fungovala u postav, které neznáme a kde si nejsme jistí, komu máme věřit. Ale takhle jen slyšíme rekapitulovat Angelu a víme, že má pravdu, pak Dextera, který ji má vlastně taky a dokola a dokola a dokola. A když už se konečně rozjede příběh, udělá Dexter to, co nikdy - zabije nevinného člověka. Může ho omráčit. Může ho omlátit o mříže do bezvědomí. Ale ne, tvůrci chtějí, aby zašel za bod návratu. A je to nezmotivované, zbytečné a Dexter vypadá jako blbec. A pak už se to veze k citově nefunkčnímu showdownu, kdy napřed Harrison Dexterovi vyčte, že z něj udělal monstrum a společně pak dojdou k logické myšlence, že když syn zabije otce, to mu určitě žádné další noční můry nepřidá. Kdyby se alespoň už v tu chvíli viditelně blížila Angie, možná by to fungovalo. Nebo kdyby se Dexter na útěku setkal s Batistou a měli emocionální střet. Nebo kdyby... kdyby chyby. Je snadné z pozice diváka vědět, jak se to nemá dělat. Ale JE prostě špatně, pokud jde celý konflikt na sílu proti pravidlům série jen proto, aby byl podklad pro finále. Je to ohromná škoda už kvůli tomu, že zbytek série je špička. Tak zase nic. A pro obsahovou vyprázdněnost je to možná ještě horší, než minule. Jedinou útěchu vidím v tom, že tentokrát už je vše definitivně uzavřeno a žádný další pokus o nápravu nebude. Dvakrát tahle hořká pilulka stačila. ()

TeeAge 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Bez spoileru, alternatívny koniec, doporučené i tak až po zhliadnutí: Ten pocit, keď nadránom na stanicu v Iron Lake dorazil Angel Batista, a konfrontoval Dextra spolu s Angie o realite, že je Bay Harbour Butcher. Dajú mu najavo, že jeho naozaj závažnou vinou je v skutočnosti smrť niekoľkých vlastných priateľov či blízkych, počítaje aj Batistovu ex-manželku, LaGuertu, skrze strelby jej sestry, Debry. Ten pohľad Angela na Dextra je neveriacky bolestný, presiaknutý smútkom, a možno aj hrôzou, že tohto človeka považoval za svôjho najlepšieho kamaráta. Nechce sa mu veriť, že s ním pracoval dlhé roky, a nezistil to, o čom bola jeho partnerka, LaGuerta do jadra presvedčená - a za svoje presvedčenie zaplatila svojím životom. Uvdeomenie Angela o tom, že Dexter ušil podozrenia na ich vlastného kolegu, Doakesa, je nad jeho chápanie. --- Strih --- Miami. Mestský najvyšší súd. Na pozící obvineného sedí Dexter v putách. Sudca vysloví verdikt poroty: Dexter Morgan, je vinný vo všetkých predmetoch obžaloby, a odsuzuje ho k poprave elektrickým kreslom. V sále Dexter postupne zazrie staré známe tváre: Quinn, Masuka, či zjavenia ako Rita, Hannah či Harry Morgen - všetci bez slzí v očiach. --- Strih --- Popravisko, miestnosť s elektrickým kreslom a za sklom miestnosť so stoličkami. Na elektrickom kresle sedí Dexter. Na druhej strane za sklom, nie je nikoho - prázna miestnosť. Už sa schyluje k výkonu, v poslednej chvíli ale vkročí do miestnosti za sklom Harrison - syn Dextra.  Ako vidí svôjho otca na elektrickom kresle, hlboko sa na seba pozrú. Harrison je jediný, ktroý za Dextra Morgena uroní slzu. Ruka, ktorá má vykonať trest, opäť siahne po pádlu elektriky. V ten moment Dexter zazrie zjavenie svojej sestry Debry. Nie je ale za sklom. Je s ním, v miestnosti výkonu. Pozrie sa na Dextra, ktorý sa na ňu díva vystrašene a hneď o chvíľku zrozumene. Debra povie: Konečne. A stiahne pádlo. Čierno. ()

T2 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Tak takýto koniec fakt musí naštvať a riadne ale nakoniec tvorcovia zvolili pri veškerom možnom zle voči fanúšikom, tu najlepšiu možnosť ako to v tom najlepšom možno ponímaní rázne utať. Chápem zlostné reakcie ale raz to muselo nejako skončiť, každý sa už tešil ako bude vyčistovať Dexter a syn s.r.o. Kaliforniu od ľudského odpadku.  Zbohom Dexter, bolo tu s Tebou krásne dokrvava. ()

Galéria (14)

Reklama

Reklama