Dexter - Nová krev (2021) (séria)

Nefér hra (S09E08)

(epizóda)
  • USA Unfair Game
TV spot

Kurt se rozhodne konečně pomstít svého syna, a proto odvede Harrisona do své lesní chaty. Když se Dexter probudí v zajetí cizího muže, uvědomí si, že je jeho syn ve smrtelném nebezpečí... (TV Prima)

TV spot

warrenur

Necitim to nadsenie, co ti za tymi pathviezdami (nostalgia?). ;) A sice... kto tuto epizodu pouzival rozum a svoj vycvik? Jedina, samotna policajtka. Uznavam, ze s postrelenim sa toho moc robit neda, avsak nechal by nas expert vrazednu zbran v prikrytom tele? wtf?! To je stopa pre jeho milenku, aby mohol byt opat nejaky pekny filmovy dramaticky okamih v buducich dieloch?! Mozete byt na otca nahnevany akokolvek, ale ked dostanete kvantum varovnych sprav a telefonatov, co sa vymyka tomu, ako ho poznate, zrejme spozorniete, bez ohladu na svoju "ranenu dusicku". Hodne naivity a menej scenaristickej logiky. Akcia celkom fajn, ale i ked pominieme zvycajne filmove "v poslednej sekunde", stale pokrivkava. 60% Dufam, ze to posledne dva diely daju na spravnu mieru. Zaverecne sekundy potvrdili alebo vylucili jednu z mnou predpokladanych koncov - tatko vs. syn. :D ()

Necrotongue

Teď už jsem fakt zmatený. Po dvou předchozích epizodách jsem už opravdu věřil tomu, že se bude zbytek série vyvíjet k mé spokojenosti, ale ani Joker situaci v tomto dílu nezachránil. Velký prostor dostal Harrison, což pro mě nebyla dobrá zpráva, ale ještě horší to začalo být od chvíle, kdy místní policejní šéfka během jednoho odpoledne (no dobře, tak i podvečera) vyřešila případ Řezníka ze zálivu. / Poučení: Nejezdi do Iron Lake, zdejší koncentrace vrahů je děsivá. 3*- ()

makakus

O řadě různých fuckupů zde píší jiní a já na to už nemám sil, i když bych mohl jako v předešlých dílech přidat spoustu dalších.  Celé je to na hranici nechtěné parodie. Nejvíce domrvený díl bych z pohledu scénáristy shrnul asi takto: ok, mám tady hodinu prostoru, ale nenapadá mě víc než sotva deset minut smysluplného děje, do finále si musím ještě rozuzlení ušetřit, co s tím? Tak nechám Kurta a Harrisona vykecávat se čtvrthodinku o ničem v tělocvičně a trénovat tam baseball (?!?), další řadu minut budou bezcílně blábolit v chatě a z Harrisona udělám nechápavého idiota, do nekonečně natáhnu útěk Dextera s prostřelenou nohou před pomalejším nezraněným útočníkem v lese, aby nakonec spáchal nejpitomnější vraždu kariéry plnou usvědčujících stop... Ale nechme toho. Dexter je pořád super seriál, o tom není sporu stejně jako o tom, že země je placatá. ()

topi80

Tady se budu hodně lišit od většinového hodnocení. Honička po lese mě absolutně nezajímá za těch 8 sérií už vím, že Dexter je v těchto situacích, které nenabízejí žádnou nadstavbu, nesmrtelný. A druhá linie bylo nepřetržité žvanění o ničem. A na konci (jaké překvapení) očekávatelný a přesně načasovaný střet a ještě očekávatelnější zmizení padoucha. ()

jirikzaboj

Epizoda se solidním napětím a Kurtovo charisma, které podstatně tahá většinu seriálu právě jeho představitel C. Brown a to nevím, jestli je dostačující. Epizody jsou poměrně kvalitní a dost oceňuji návrat k surovější režii a například Dexterův escape byl fakt boží, ale ty díry scénáře jsou fakt velké a samotný Dexter se nechová tak, jak by se zachoval dřív. Můžeme si to omluvit vývojem charakteru , apod. Ale bohužel až moc náhod a to konkrétně Angela a její vyšetřování Dextera Morgana. Tímhle absolutně showrunneři seriálu podporují veřejné známý názor, že detektivové v Miami Police department byli celou tu dobu všichni idioti, kteří si ani na byť sekundu nepomysleli a nespojili si, jak moc blízko se ta kancelářská krysa pohybovala u všech těch případů, viz. Brian Moser bratr, podezřívavý Doakes, nejlepší kámoš Miguel, zabiják ženy Trinity a další, se kterými měl Dex úzkou spojitost. Tady Angela zjisti spojitost skrz propálenou uspávací dávku a 2 píchance. Fakt je to velká díra ve scénáři, nehledě na již vzpomenutou podcasterku Molly a její nevědomost pozůstalého poslední oběti Trinityho. Jako velkého fanouška mě to moc mrzí, ale jsem i tak rád za občasný fan servis a série je kvalitní. Jen ty díry jsou fakt velké. ()