Dexter - Nová krev (2021) (séria)

Nefér hra (S09E08)

(epizóda)
  • USA Unfair Game
TV spot

Kurt se rozhodne konečně pomstít svého syna, a proto odvede Harrisona do své lesní chaty. Když se Dexter probudí v zajetí cizího muže, uvědomí si, že je jeho syn ve smrtelném nebezpečí... (TV Prima)

TV spot

makakus

O řadě různých fuckupů zde píší jiní a já na to už nemám sil, i když bych mohl jako v předešlých dílech přidat spoustu dalších.  Celé je to na hranici nechtěné parodie. Nejvíce domrvený díl bych z pohledu scénáristy shrnul asi takto: ok, mám tady hodinu prostoru, ale nenapadá mě víc než sotva deset minut smysluplného děje, do finále si musím ještě rozuzlení ušetřit, co s tím? Tak nechám Kurta a Harrisona vykecávat se čtvrthodinku o ničem v tělocvičně a trénovat tam baseball (?!?), další řadu minut budou bezcílně blábolit v chatě a z Harrisona udělám nechápavého idiota, do nekonečně natáhnu útěk Dextera s prostřelenou nohou před pomalejším nezraněným útočníkem v lese, aby nakonec spáchal nejpitomnější vraždu kariéry plnou usvědčujících stop... Ale nechme toho. Dexter je pořád super seriál, o tom není sporu stejně jako o tom, že země je placatá. ()

kitsuchan97

"Stupid motherfucker took a knife to a gun fight." No Dexter asi nebude moc hloupý, když tento zápas s oním nožem vyhrál. K tomuto dílu: zatím nejakčnější z této nové série. V některých momentech to pro Dextera nevypadalo moc dobře. Ovšem dokázal, že za ty roky nezapomněl na všechny triky a v konečném klání dokázal zasadit tu smrtelnou ránu (tady mám ovšem menší problém s tím, že tělo nechal být spolu s vražednou zbraní, na které jsou jeho otisky, na místě činu - uvidíme, jestli tato skutečnost bude mít dopad na vývoj děje či ne). Angela si začíná spojovat jednotlivé kousíčky mozaiky a tímto tempem to nebude trvat dlouho a bude vědět, co je vlastně Dexter zač a proč utekl z Miami. Kurt se pomalu, ale jistě, dostává do mého TOP 5 záporáku v rámci tohoto seriálu - jde vidět, že Clancymu hraní záporných postav jde velmi dobře (no bodejť by ne, dokazuje to už pár dekád). Harrison se málem stal další obětí Kurta, ovšem Dexter dorazil včas a prozatím jsou oba dva pospolu, v relativním bezpečí. Ovšem jedna věc mě zajímá, kde je Molly? Tento díl se nikde neukázala. Nechci zbytečně předbíhat, ale ze začátku při telefonátu Kurta s jeho poskokem, už klidně mohla ležet na jeho stole (mrtvá). Na potvrzení mé domněnky si budeme muset ještě počkat. Tato epizoda byla super - hodně akční i emotivní, až na pár menších zádrhelů jsem si to řádně užila. Za mě slušných 9/10. ()

Toshio

Scénáristickej fuck up zachraňujou poslední 3 minuty. Ten kluk, kterej udělal nějakej školní test na milion procent, by musel bejt uplně blbej, aby věřil Kurtovi. Dexter ho zachránil, ale pak oba nechali Kurta utýct do lesů? WTF? No aspoň že indiánka pátrá a na něco přichází, to jediný snad přinese nějaký drama, který v týhle sérii kurevsky chybí. Scény s Debrou bych kompletně vymazal. ()

topi80

Tady se budu hodně lišit od většinového hodnocení. Honička po lese mě absolutně nezajímá za těch 8 sérií už vím, že Dexter je v těchto situacích, které nenabízejí žádnou nadstavbu, nesmrtelný. A druhá linie bylo nepřetržité žvanění o ničem. A na konci (jaké překvapení) očekávatelný a přesně načasovaný střet a ještě očekávatelnější zmizení padoucha. ()

FeriusParfax

Počáteční scéna vypadala slibně. Samozřejmě to tvůrci zase podělali. Celých 35 minut se nahánělo po lese a mluvilo se o nesmyslech. Angela má podivné štěstí na důkazy. Zvládla za jediný den rozlousknout několik vražd. Bravo. Kurt bohužel Harrisona nestihl zabít, takže ho budeme muset ještě dva díly strpět.  Člověk by řekl, že když vidíte na scéně chlapa v kukle a s pistolí, jak se těší, až se pomstí, tak budete napnutí a čekat, jak to dopadne. Tady je to ale všechno tak prvoplánové, že bylo hned jasný, jak to dopadne. Úplně se bojím konce, jak to ještě víc můžou podělat. Zároveň se na něj ale těším, protože je to průměrnější, než jsem čekala. ()