Dexter - Nová krev (2021) (séria)

S kůží na trh (S09E07)

(epizóda)
  • USA Skin of Her Teeth
TV spot

Dexter pomůže Angele na místě činu. Určí, jak asi mohla její kamarádka zemřít. Někdo ji střelil zezadu a do jeskyně ji odvlekl ještě živou a zavalil ji kamením. Snažila se ještě vyhrabat, ale kamení bylo příliš těžké. Po dvacet pěti letech díky chladu zůstala mrtvola mumifikovaná, jinak by už zbyly jen kosti. Na zubech dokonce najdou kus kůže. Tohle by mohlo pomoci vraha vypátrat, i když jde o tak starý vzorek. Angela ihned myslí na Kurta. To on odvolal pátrání po svém synovi, zřejmě se bál, co policie v jeskyních najde. Ihned dají vzorky do laborky, aby zjistili, jestli se shodují. Mezitím Dexter ukáže Angele Kurtovu chatu, ovšem s tím rozdílem, že sklepní prostory jsou zcela vyklizené. Kurt něco skrývá. Angela je přesvědčená o tom, že Kurt je vrah. Ovšem Kurt je překvapí. Když ho seberou, přizná, že kdysi zabil dívku jeho násilnický otec. Proto se DNA asi bude shodovat, ale ne ze sta procent. A má pravdu, DNA je shodné z šedesáti sedmi procent, takže u soudu by to nebylo jasně prokazatelné. Angela je na dně, měla pocit, že vraha má, že ho čapla. Dextera čeká nepříjemnost. Kurt mu nechá po svém nohsledovi poslat titanový šroub. Přesně takový má jeho syn v noze. Jeho mrtvý syn. Titan se totiž nerozpustí ani v ohni. Dexter má problém, Kurt zřejmě ví, kdo stojí za zmizením jeho syna... (TV Prima)

TV spot

darkrobyk

Rozdané karty jsou pomalu vykládány a divák ví více než hlavní postavy. I když se člověk snaží svoji minulost odstranit, tak vždy nějaké hříchy zůstanou. A predátoři, ti se poznají navzájem po čuchu. Ani nechci domýšlet, co přijde v dalším díle. PS. vždy mě fascinuje, jak někdo vydrží sledovat seriál a zasypává ho odpady. Přece když mě něco nebaví, tak se na to nedívám. Ale pochopil jsem, že jde o škodiče, co to dělají záměrně. Škoda, že csfd neumožňuje některé uživatele si zablokovat, aby jeden nemusel číst jejich slinty. A připouštím, že někdo by si třeba zablokoval mě, ale to by mi nevadilo. ()

Cappuccino

Jim sa aspoň pred Angelou premieňa na Dextera a pomáha pri vyšetrovaní starej vraždy, čím seriál viac ťaží z nostalgie. Potešilo ma tiež to, že tvorcovia čoraz viac používajú staré hudobné motívy. Otvorený konflikt medzi hlavným hrdinom a záporákom má šmrnc, no neustále nahnevaný tínedžer Harrison mi už lezie na nervy. ()

Dody345

Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale kvůli tomu konci jsem to stáhl na 3. Jak zasáhl Dexter mezi Harrisona a ty kluky co ho chtěli zmlátit, tak to vypadalo nadějně. Potom se začali bavit o těch věcech a už to vypadalo, že mu Dexter řeknu pravdu a upřímně si spolu promluví. Tedy něco na co čekáme už od úplného začátku, ale potom se Harrison zase sebere a příhodně jede okolo jeho kámoš, který ho odveze. To mě vážně vytočilo. ()

warrenur

Konecne velmi dobre vystavana epizoda a hlavne navrativsia sa nostalgia po lepsich dieloch z predoslych serii. Totiz, tie mindgames, black passenger, spytovanie mysle, ci forenzne zaujimavosti. Potesilo, velmi. Uz som si myslel, ze tvorcovia stratili "nit". 80% Silne stvorhviezdie. Trable so synom sa sice dali trochu predvidat a i smer kam sa to s nim teraz bude uberat, avsak stale je tu dost "frontov", ktore mozu prekvapit. Som opat v "ocakavani". :) ()

jirikzaboj

Máme zpátky forenzního analytika přes krevní stříkance, zajímavé flashbacky na nejlepšího záporáka ze všech sérií a zároveň boj s nespravedlností a cíl vzít vše do vlastních rukou a ukojit své potřeby. Díl od dílu cítím Dextera čím dál tím víc a ta postava tam prostě je a pomalu senzačně otevírat ve velkém. Kurt je výborný a píseň Runaway mi už v tuto chvíli utkví navždy k této sérii. Nefandím moc Harrisonově lince, ale chápu jeho otrávenost, je to přece jen teenager a svou roli v seriálu splňuje. ()