Dexter - Nová krev (2021) (séria)

S kůží na trh (S09E07)

(epizóda)
  • USA Skin of Her Teeth
TV spot

Dexter pomůže Angele na místě činu. Určí, jak asi mohla její kamarádka zemřít. Někdo ji střelil zezadu a do jeskyně ji odvlekl ještě živou a zavalil ji kamením. Snažila se ještě vyhrabat, ale kamení bylo příliš těžké. Po dvacet pěti letech díky chladu zůstala mrtvola mumifikovaná, jinak by už zbyly jen kosti. Na zubech dokonce najdou kus kůže. Tohle by mohlo pomoci vraha vypátrat, i když jde o tak starý vzorek. Angela ihned myslí na Kurta. To on odvolal pátrání po svém synovi, zřejmě se bál, co policie v jeskyních najde. Ihned dají vzorky do laborky, aby zjistili, jestli se shodují. Mezitím Dexter ukáže Angele Kurtovu chatu, ovšem s tím rozdílem, že sklepní prostory jsou zcela vyklizené. Kurt něco skrývá. Angela je přesvědčená o tom, že Kurt je vrah. Ovšem Kurt je překvapí. Když ho seberou, přizná, že kdysi zabil dívku jeho násilnický otec. Proto se DNA asi bude shodovat, ale ne ze sta procent. A má pravdu, DNA je shodné z šedesáti sedmi procent, takže u soudu by to nebylo jasně prokazatelné. Angela je na dně, měla pocit, že vraha má, že ho čapla. Dextera čeká nepříjemnost. Kurt mu nechá po svém nohsledovi poslat titanový šroub. Přesně takový má jeho syn v noze. Jeho mrtvý syn. Titan se totiž nerozpustí ani v ohni. Dexter má problém, Kurt zřejmě ví, kdo stojí za zmizením jeho syna... (TV Prima)

TV spot

kitsuchan97

"I'm used to being the predator, but now I'm the protector." Dexter je opět ve velmi nepříjemné situaci - ačkoliv je Harrison pro něj to nejcennější, co na světě má a je zcela pochopitelné, že ho hodlá ochránit před jakýmkoliv nebezpečím, tak ho tento přístup zároveň činí zranitelným. Opět má v životě někoho, koho může ztratit (tak jako kdysi Ritu či Debru). Velmi jsem si užívala scény s Dexterem a Kurtem, ono přirovnání k šachové partii je zcela na místě - oba mají svoji vlastní strategii a využívají svoje pěšáky či "cennější" figurky jiným způsobem. Jak se rovněž dalo čekat, Kurt zažil nepěkné dětství a zanechalo to na něm následky, díky kterým se stal, čím dnes je. Závěr zpestřilo malé cameo Arthura Mitchella, aka Trinityho (nejlepšího záporáka z celého seriálu) a také nečekané střetnutí Dextera s Kurtovým poskokem. Příští díl bude hodně krvavý a bude bolet, ale o to více se těším. Každopádně tento díl byl skvělý, jeden z těch lepších - hodně napětí, skvělých dialogů a hereckých výkonů či emotivní závěr, který nenechal diváka chladným. Zasloužených 9/10. /// No vzhledem k tomu, že se Kurt narodil v roce 1960 (61 let) a ono setkání s Iris proběhlo před 25 lety, tak se událost odehrála během roku 1996, kdy bylo Kurtovi 36 let. Jediná menší inkonzistence je ohledně samotné pušky - ano, během roku 1974 je vyvinul Aimpont, s cílem zpřesnit střelbu. I v té době velmi kompaktní zbraně, ovšem seriál nevyobrazuje použití těchto zbraní přesně (laserové zaměřování je spíše častější u pistolí). Chtěli, aby to vypadalo cool a bylo to zřetelně vidět než aby se jednalo o správné a reálné použití této zbraně. Pokud bych ovšem musela řešit každou menší blbost, tak bych z žádných seriálů ani filmů nic neměla. :D ()

Dody345

Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale kvůli tomu konci jsem to stáhl na 3. Jak zasáhl Dexter mezi Harrisona a ty kluky co ho chtěli zmlátit, tak to vypadalo nadějně. Potom se začali bavit o těch věcech a už to vypadalo, že mu Dexter řeknu pravdu a upřímně si spolu promluví. Tedy něco na co čekáme už od úplného začátku, ale potom se Harrison zase sebere a příhodně jede okolo jeho kámoš, který ho odveze. To mě vážně vytočilo. ()

Cappuccino

Jim sa aspoň pred Angelou premieňa na Dextera a pomáha pri vyšetrovaní starej vraždy, čím seriál viac ťaží z nostalgie. Potešilo ma tiež to, že tvorcovia čoraz viac používajú staré hudobné motívy. Otvorený konflikt medzi hlavným hrdinom a záporákom má šmrnc, no neustále nahnevaný tínedžer Harrison mi už lezie na nervy. ()

Necrotongue

Tak se konečně zadařilo podruhé za sebou, z čehož mám radost, protože tím pádem nešlo o ztrátu času. Děj se postupně zajímavě (neříkám, že nepředvídatelně) zamotával, znovu bylo plně přítomno napětí, nechyběla kvalitní atmosféra, takže jedinou vadou na kráse pro mě zůstává Harrison, na kterého si už evidentně nezvyknu. / Poučení: Nekousej kamioňáky. ()

FeriusParfax

Všechno tak nějak hezky shrnul makakus. Jednak si asi každý spočítá, že ve vzpomínkách by měl mít tatínek asi trošku jiný věk. Druhak to opravdu vypadá, že Harrison našel tatínka jen proto, aby mohl být stále ukřivděný. Vadí mi, že je se seriál přetransformoval jako seriál pro blbečky. Všechno vám pořád dokola opakují, vysvětlují, i když je to všechno jasný. Jsem ráda, že nejsem jediná, koho Harrison štve. Budu to psát asi u každého dílu, protože to byl opravdu přešlap vedle. Opět hrozná hromada mluvení o ničem. Akce byla jen při zatčení Kurta a hledání důkazů, které si obstarával Dexter. ()