Ten nevlídný podzimní den roku 1935 byl v Anglii obzvlášť pošmourný a vlezlý. V takovém nečase zatouží snad každý člověk po teple a sluníčku. Drtivá většina lidí ovšem skončí u té marné touhy a mírně nostalgického povzdechu, jak by to bylo krásné, kdyby... Výjimka ale potvrzuje pravidlo, jsou jedinci, kteří od myšlenky k činu nemají nikdy daleko. A paní Durrellová, vychovávající po manželově smrti své čtyři děti v duchu hesla "když člověk zvládne svoji rodinu, tak se někde musela stát nějaká chyba", k nim rozhodně patří. A tak okamžitý nápad nejstaršího syna Larryho utéct před tou nepohodou někam za sluncem a teplem padl na půdu víc než úrodnou. Netrvalo dlouho a Durrellovic rodina si mohla říct: buď sbohem stará dobrá Anglie, buď zdráv nádherný řecký ostrove, jménem Korfu! Každého z nich tam čekal nový, zajímavý život. Pro malého Geralda to však byl začátek jednoho dlouhého, úžasného dobrodružství, dobrodružství, které přervala až blížící se válka... (oficiálny text distribútora)

Nonna

Moje skálopevné přesvědčení, že tuto Durrellovu knihu prostě nelze zfilmovat, nezlomí žádný, byť sebelepší film. Film se samozřejmě povedl, je plný vtipných situací, herci hrají dobře, kulisy si tvoří ostrov sám.....jenže ty mnohastránkové popisy z toulání olivovými háji o hodinových pozorováních brouků, kudlanek, pavouků, štírů, škvorů,....ty odborné popisy provázející pitvání žáby, které, ač odborné, nepostrádají stále humor, to prostě natočit nelze. Byl by to neskutečně nudný a dlouhý film. Film podle Durrellovy předlohy pak musí být pouze výcucem komických historek z jinak přírodou pohlcených knih a bohužel, to něco vynechaného tam pak pro celkový kontext trochu chybí. Každopádně je dobře, že i tak se o to někdo, a ne špatně, pokusil, protože čím víc se Durrellovo dílo a poselství dostane mezi lidi, tím je to pro tuhle planetu lepší. ()

bidja

Jejda ten film byl natočen v roce 2005 ?! Tak to zvedám o jednu hvězdičku !!! Kamera, celkový pocit a vyznění mě ani nenapadlo si myslet že film není ze sedumdesátých let. Velmi vtipné a od herců dobře zahrané. Takový protipol ztřeštěně nevyrovné Mama, Mia ! Stejné prostředí ale mnohem lépe uchopené. ()

Igy007

Čekala jsem sice možná příjemný, ale mnohem zaprděnější film. Ale tohle byla bomba. Fakt sranda, úplně všichni perfektně na hlavu. Jestli byla Durrelova rodina skutečně taková, jak popisuje, museli být ve své době obzvlášť za exoty, a myslím to dobře. A jak říká hnědý anděl, takové mámě líbat nohy denně až do smrti. P.S.: Když jsem byla malá, v TV dávali cyklus přírodních dokumentů, které uváděl, bylo to super. Byl to hodně zábavnej člověk. ()

Aiwn

Vcelku slušná podívaná, na kterou se můžete kouknout i opakovaně, jelikož místy vtipné, místy nostalgické pojetí původního příběhu vás uvrhne do jakéhosi mírného rozpoložení, z kterého se vám nechce. Skvělá Imelda Staunton, známá především z Harryho Pottera 5 a 7, Mattew Goode a Tamzin Merchant filmu hodně přidali, a tak není divu, že tuto pohodovou komedii s výbornou hudbou Nicholase Hoopera (také z Harryho Pottera) zařazuji na vysokou příčku a považuji za jeden z nejlepších snímků, který kdy byl podle knihy natočen. A pak krása Středozemního moře a Korfu vás přece uchvátí i v zimě, na podzim a na jaře, kdy byste se na onom ostrově opravdu chtěli ocitnout. ()

octopuska

Taková normální rodinka po britsku. Jakmile nedužívá rodinka opustí ponurou, sychravou Anglii a vylodí se na Korfu. Je třeba nasadit sluneční brýle a použít vysoké faktory. Hic z obrazovky přímo sálá, na to jsou ideální gumáky a teplej svetr. Kouzelná taškařice plná toho nejsuššího britského humoru a skvělých scén. V kontrastu s malebným řeckým podnebím, je to trefa do černého. Na Mathewa se pěkně kouká v každém filmu. A Imelda je tady kouzelná. ()