Ajťáci - Série 3 (2008) (séria)

Friendface (S03E05)

(epizóda)
  • Veľká Británia Friendface

Po celém internetovém vesmíru se šíří lavina nové mezilidsky příjemné sítě zvané Friendface. Stačí několik kliků a hned jste obklopeni novými přáteli a nezištnými kamarády, kteří byli donedávna stejně osamělí jako vy. Stačí tam o sobě toho napsat, co se vejde a investice se vrátí. Co je na světě lidí! Jen je ohromena a první noc s Friendfacem je bezesná. Příval nových kámošů a kámošek se nedá zastavit. Roy a Moss přistoupí na hru a Moss je zdrcen, když si musí začít dopisovat se svou matkou. Jen si domluví na Friendface schůzku spolužaček a požádá Mosse, aby předstíral, že je její úspěšný manžel. Roy se schází s uplakanou ženou s nickem Joker. Všichni se sejdou na večírku a následuje epochální ostuda. (Česká televize)

honajz2

Po skvělých dvou epizodách z minula zase úpadek. Dobrých nápadů hodně, vyvrcholilo to zajímavě, ale už to prostě není ono a ani už se u toho nebavím tolik, jako dřív. Téma tahle epizoda má sice zajímavé, ale upřímně už bylo podobně zpracované tolikrát, že už mě zaujme asi jen málokteré... 3* ()

Jara.Cimrman.jr

"Jak můžete říct mé sexy ženě: Čubko?" Profesionální tenista Moss, chlípná sbíječka Jen i jejich dvě fiktivní děti mě tedy hodně pobavili. Jinak mi ovšem skupina lidí komunikující v jedné místností za pomoci elektronických hraček spíše pije krev. Friendface, Twitter, Facebook i Instagram si zkrátka budou muset můj profil vymyslet, protože já nemám čas komunikovat ani s lidmi, které mám rád, natož s těmi, kteří žijí polapeni v síti. ()

Necrotongue

K Facebooku a všem ostatním jemu podobným sociálním zlům mám v podstatě stejný vztah jako ke všem možným církvím a sektám, takže jsem si epizodu užíval od samého začátku až do vymakaného konce. Pařba s "přáteli" z Friendface byla totiž opravdu skvělá a jsem opravdu rád, že jsem se jí nemohl zúčastnit. Nerad bych si totiž narychlo sháněl manželku, vyfantazírovával si nejméně dvě geniální děti a všem předváděl veškerý svůj bionický upgrade. / Poučení: Pokud se máš setkat s přáteli, nezapomeň si mobil nebo tablet, jinak si nepokecáš. ()

• Moss (Richard Ayoade) zmiňuje své dvě imaginární děti, které pojmenoval Zenith a Quasar. Zenith i Quasar jsou značky televizí, jež se vyráběly v Severní Americe v 60. letech. (Alfréda)