Reklama

Reklama

Ako zajac prekabátil lenivého horára

(seriál)
  • Československo Jak zajíc přelstil líného hajného
Animovaný / Rozprávka
Československo, 1985, 7x7 min

V hájovně si pohodlně žije hajný se svým psem a naplno se oddává svému koníčku – zahrádce. Pěstuje v ní zelí. Les není nejmilejší. Žije v něm mazaný zajíček, který nadevše miluje hlávky zelí. Objevují se mu i ve snu. Vyčíhne si hajného, až když odejde pryč, a originálním způsobem se každý den zmocní jedné zelné hlávky. Pochutná si na ní a přitom hajného naučí, jak se starat o les. Od pondělka až do neděle se zelná zahrádka promění na lesní školku, ve které hajný pěstuje mladé stromečky. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (20)

Rex Mundi 

všetky recenzie používateľa

Parožie ešte aj nad kurínom, horár s vojenskou výchovou, bacuľatý zajac s krivými zubami a ten jeho "poťouchlý" smiech, humorné narážky v každom treťom zábere, akčná "cirkusácka" muzička - tak toto všetko som na kapustovom večerníčku milovala. Je skvelý. Dnes musíme zbierať DVDčka so starými večerníčkami a rozprávkami, ak chceme, aby naše deti raz vyrastali aj na niečom "normálnom", namiesto súčasných animákov plných urážok a násilia. Keď vyjde toto, pobežím do stánku :-) ()

javlapippi 

všetky recenzie používateľa

Ako decko som tento večerníček miloval, žiadne moralizovanie ani poučovanie, jeden démonickým smiechom opatrený vychytralý hlodavec proti systému, predstavovaným horárom, jeho psím nohsledom a občasnou hydinou. Ďalší deň, ďalšia kapusta, ďalší prešpekulovaný plán ako ju získať. Vynikajúce gagy, skvelá hudba, stále to funguje aj po viac ako troch desaťročiach. ()

Le_Chuck 

všetky recenzie používateľa

No ak by som mal vypichnúť naj naj Slovenský večerníček môjho detstva, tak tento zajac šikulák by sa určite bil s Jurošíkom o post jedničky. Bláhový horár zasadil 7 hlávok kapusty a táto šťavnatá vitamínová bomba nedá našemu hrdinovi spať. Zajo musí každý deň prekonávať nové nástrahy horárovej záhradky, aby sa dostal k vytúženej večeri a presne 7 dní trvalo horárovi, aby pochopil, že v lese (plnom nenasytných bilinožravcov) je lepšie pestovať ihličnaté stromčeky. ()

PKD 

všetky recenzie používateľa

Ten svině zajíc, co tomu horárovi pořád kradl ty hlávky zelí, toho bych s chutí oddělal.  Nesnášel jsem ho už jako klučina. Snad jediný ryze slovenský (tedy pro mne nikoli československý) večerníček, co si tak pamatuji. A ještě ten jeho úchylný smích. Na pekáč s ním! Asi nejftypnější koment Le_Chuck. ()

Galéria (1)

Reklama

Reklama