Fred Claus (Vince Vaughn) vyrastal v tieni obdivovaného mladšieho brata Santu a stal sa z neho zachmúrený ufrfľaný chlap, ktorý neverí na Vianoce. Jedného zimného dňa ale predsa len vyrazí na sever za svojím bratom pomôcť mu. Objavil sa totižto neznámy vedecký expert, ktorý chce Vianoce úplne zrušiť. Pre Freda to bude cesta, kde znovu objaví nielen Vianoce, ale aj puto rodiny. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Santa Claus je můj bratr. - To vidím." Klasický vánoční příběh o Santovi dostal v tomto případě naděleny dva nadvánoční atributy. Jednak přerostlého Freda Clause se sympaticky cynickým červeným pláštěm a zejména vynikajícího kontrolora efektivity výroby vánočních dárků Clyda Northcutta. Tato dvojka mě hodně bavila a jen doufám, že tohle byl dokument, protože jsem byl celý život hodný, takže si určitě zasloužím, abych pod stromečkem našel něco víc než ponožky, pyžamo a vodu po holení. Frede, potřebuju kondomy s příchutí chilli papriček, tak to s bráchou domluv. ()

Spooner

Na to, že jde o klasický vánoční film plný mouder a vánoční atmosféry, tak je to docela fajn. David Dobkin už má za sebou sice lepší komedie, ale i zde vytvořil velmi svižné dílko, které nezastaví ani klišoidní scénář. A tady to hlavně táhne vážně super obsazení. Vince Vaughn je stejnej hláškař jako vždycky, Paul Giamatti je stokrát lepší Santa než např. Tim Allen a Kevin Spacey je správně slizkej a navíc tady vyfasuje Supermanův plášť, což Lexe muselo obzvlášť potěšit ;-). No a dále je tady třeba neuvěřitelně hot Elizabeth Banks nebo Ludacris, kterej vypadal jak kdyby si odskočil z Pidihajzlíka. Jenom ta Rachel Weisz je tady nevyužitá. Vcelku je to velmi příjemná vánoční jednohubka, která se k vánočnímu programu docela hodí. ()

kaylin

Po skvělé komedii "Nesvadbovi" jsem byl ochoten Vince Vaughna bránit za každou cenu, protože ten film se povedl. Jenže po každém dalším snímku, který jsem s ním viděl, jsem si uvědomoval, že jednou tohohle herce stačí vidět, a pak dost. Jednou jednoduše proto, že podruhé se budete divit, proč se vám vlastně líbil, poněkolikáté už ho budete rozdýchávat jenom velmi těžko. Uvědomíte si, že nemá žádný herecký rejstřík a je ještě protivnější než Sandler, protože je prostě neskutečně toporný. "Rozchod!", "Trable v ráji". "Dilema" a nakonec právě "Santa má bráchu" (píši v pořadí, v jakém jsem filmy viděl) mi jen dokázaly, že tohle opravdu není herec, který je schopný dobrých hlavních rolí a spíše se hodí pro vedlejšáky, což dokonale předvedl ve filmu "Útěk do divočiny". "Santa má bráchu" je komedie, která bude těžit z toho, že lidé milují Vánoce a milují vánoční filmy. Santa Claus je v Americe jednou z nejoblíbenějších postav, v posledních letech má stále navrch nad prezidentem. Paul Giammati je herec, kterého bych si nikdy jako Santu nepřestavil, přesto ho zvládl výborně. Vince Vaughn je jeho neurvalý bratr, který jednoduše trpí tím, že jeho bratr je tak populární. Žije obyčejný život, což mu vyhovuje. Bohužel musí dojít k tomu, že se znovu dostane do kontaktu se svým bratrem, což vede k tomu, že jen velmi těžko drží nervy na uzdě. O čem to je? No samozřejmě že o tom, jak se z hajzla stane milující bratr. Dvouhodinový film, kde je všechno dané předem. Budete chtít brečet, budete se chtít smát, ale všechno jenom proto, že takhle je to jednoduše dáno, takhle to má být. Všechno jede v zajetých kolejích, využívají se přesně takové zvraty, jaké čekáte, takže je vám i nalajnováno, kdy se máte jak chovat. Proč dávat do filmu srdce, když stačí jenom udělat něco, co tu bylo, jenom na to napasovat trochu jiný příběh a celkem velkolepý Severní pól? Člověk se ani nediví, že se vytvořila skupinka - no, možná pořádná skupina - lidí, kteří zatracují americkou tvorbu a raději se kloní k evropskému nebo japonskému filmu. Když se člověk dívá na moc filmů, prostě si musí uvědomit, jak jsou klišovité, bez nápadu a jen se snahou vydělat peníze. Kde je umění? Kde je snaha na diváka zapůsobit jinak, než jenom velkolepostí? Že by se Hollywood snažil umění zabít? Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/deja-vu-fred-claus-oko-dravce-penelope.html ()

Wormboy

Paul Giamatti bol super...viacmenej ako vzdy, scena surodeneckej terapie rovnako uplne paradna, ale inak mi tento film v podstate nic ine neponukol, v celku ma nudil a nebyt dvoch spominanych obrovskych pozitiv (a ano, este aj Kevin Spacey bol viac nez dobry), hodnotenie by som dal aj nizsie. Takto slabych 2,5/5* ()

Sygauras

Není to žádná velká věc ale zase je to tak nějak "normální" komedie / film z USA která mě svojí vánoční atmosférou štvala o hodně míň než dalších asi 859 filmů z tématikou "Snta má problémy" Na druhou stranu, tolik zajímavých jmen a přitom taková pitomost. Vánoce jsou za dveřma, takže se tyhle vánoční filmy začnou sypat ze všech stran. Mezi těmi dalšími filmy, to asi zapadne bez většího problému. Vánoční filmy moc nemusím (vadí mi ta USA debilita) takže za 3 protože to není až tak špatné jako zbytek. ()

• Film byl zaslán do některých kin pod falešným názvem "Brotherly Love" (Bratrská láska). (HappySmile)
  • Kostýmní oddělení spolupracovalo s firmou Levi´s a nechalo speciálně vytvořit 501 kostýmů tak, aby přesně seděly Vinci Vaughnovi. (HappySmile)
  • Tři slavní bratři si zahráli sami sebe na sezení "anonymních sourozenců". Byli to Frank Stallone, který hovořil o slavných filmech svého bratra Sylvestera Stalloneho Rockym a Rambovi. Dále Roger Clinton, který se představil jako nevlastní bratr bývalého prezidenta USA Billa Clintona. Posledním byl Stephen Baldwin, nejmladší z bratrů Baldwinů - konkrétně zmiňoval problémy s nejstarším bratrem Alecem. (HappySmile)