Blíží se konec roku. A jak prohlásí nejlepší přítel hlavního hrdiny hned na začátku prvního OVA, je to ten nejvhodnější okamžik na to se konečně vyznat ze svých citů. A právě to má mladý muž jménem Seto Ichitaka v plánu. Chystá se totiž na vánoční večírek, kde bude i jeho dlouholetá láska Yoshizuki Iori, které ale doposud nikdy nebyl schopen vyznat své city. Než se tak ale stane, vezme Ichitaka ve svých vzpomínkách diváky do minulosti, aby jim ukázal, jak to všechno vůbec začalo. (EMIA)

SonGokussj

|| Příběh ||: Byl jednou jeden kluk, stalker, který měl v oblibě dívku. Přes všechny náhody světa s ní začal povinně řešit školní divadelní představení a díky svému super kamarádovi se s dívkou potkával i potom. Avšak to by nebyl svět taková ku*va, aby mu umožnil dívce říct, jak ji má moc rád. Protože ona dívka o něj viditelně stojí též. A tak mu v tom překáží různí lidé, příhody, nedorozumění (boha, těch tam bylo...), interference a další. Jeho nerozhodnost k vykonání jakéhokoli děje je fascinující. A když už ho konečně udělá, zkropí ho nepochopení protějškem... :-) A takto to jde celých 6 dílů (poslední byl trochu akčnější). || Klady ||: Vcelku hezká hudba, doprovod, postavy jsou napsány také dobře a je tam i pár vtipných chvil. Celkově je spíše romantika, která dosahuje vrcholku u dílu posledního. Teratani byl skvělej, bavil jsem se vším, co dělal. Z holek se mi nejvíce líbila Sato-kun no Osananajimi, neboli kamarádka z dětství. Nejlépe napsaná postava, zahraná, nadabovaná, bohužel jen v "jednom díle". Dál se mí líbil spád, který rozhodně nebyl pomalý. A naopak ve chvílích, kdy se prakticky nic nedělo, to do příběhu dobře sedělo. || Zápory ||: Těch nedorozumění tam bylo AŽ MOC... Celej díl se snaží říct Iori, že ji miluje a buď mu do toho skočí telefon, člověk, tučňák, nebo omdlí, obejme ho další holka, Teratani to opět pos*re :-D A když už jí to řekne, odpoví mu "já tebe taky. a terataniho také. a dívky taky. mám ráda celou třídu" a týpek se jen praští do hlavy a neřekne jí, že to myslí z lásky, ne jen "líbí"... Druhé negativum - ke konci to bylo fakt až moc romantické, básnické, příliš ideální, velmi předpokládaný konec, který ničím nepřekvapil. (To se u Gintamy nemůže stát :-D) || Závěr ||: Bylo to akorát dlouhé, hezké, milé, vůbec nelituji, bavilo mě. Až na pár zádrhelů s nedorozuměním jsem si I''s Pure dobře užil. Co bych vyzvedl: Na koncích dílů 1-5 má hlavní hrdina "fantasy sny", které byly opravdu -VELMI- usměvavé a zvedající náladu :-) 70% ()

• Na začátku 3. epizody se hlavní postava Seto Ichitaka nechává vyfotit před plakátem na nový film s názvem „Zatman“. Design postavy je naprosto totožný s postavou z mangy „Zetman“, vycházející v letech 2002–2014 od autora jménem Katsura Masakazu, a která se rovněž dočkala seriálového anime zpracování Zetman (od r. 2012). (EMIA)