Agent Orange

všetky plagáty
Krátkometrážny / Dráma / Romantický
USA, 2004, 5 min

Mladý muž uvidí na metro zastávke dievča v oranžovom. Na prvý pohľad sa do nej zaľúbi. Chodieva ju hladať na metro zastávku, ale bez úspechu. Nakoniec sa však stretnú a všetko dobre dopadne. (ethos)

Matty

Ultimátně klipoidní reklama na holandské fotbalové družstvo, anebo úplně všední romantická story vyprávěná tím nejméně všedním způsobem? Kdo vlastně byl ten Agent Orange, ta rybka, která je dala dohromady? To si zase někdo dopřál dvojnásobnou dávku speedu... ale buďme rádi, ty vizuální orgie stojí za to. Hádám, že šlo o jakousi rozcvičku před Dominem. ()

Isherwood

Prostinký romantický příběh o hledání náhodně zahlédnuté holky v metru zabalený do obrazové anarchie made by Tony Scott. Vizuální laskomina pro labužníky, která dokazuje, že režisér na stará kolena šňupe víc než já zdrávo. Bravo! ()

DaViD´82

To co jiní vyjadřují v průběhu devadesátiminutové stopáže zvládne Tony Scott během necelých pěti minut. Agent Orange aneb poněkud netradiční romance v metru zaobalená do technického hávu ala "Domino-hadr". Tohle již je na samé hranici "usledovatelnosti". Vůbec bych se nedivil, kdyby zde bylo více střihů než v drtivé většině celovečerní produkce. Hříčka Tonyho Scotta, která dokazuje, že je regulérní blázen. Ovšem nesporně velmi talentovaný a sympatický blázen. ()

pan Hnědý

Scottův Agent Orange je křehký, pěkný a hlavně kamerově perfektně zvládnutý krat'as, ale TRUE měl i krásný příběh, myšlenku, romantickou podmanivost a dokáže divákovi otevřít srdce. ()

Dudek

Audiovizuálně naprosto dokonale sladěný videoklip se všedním příběhem o chlapci, který si svou dívku vyhlédl aneb dvě rybky v akvárku jsou šťastnější než jedna. Precizní práce s kamerou a zejména počítačem však nestačí k plnohodnotnému prožitku, ten se nám ostatně režisér ani nabídnou nepokouší - záleží na tom, co si pod tím slovním spojením představíte. Koho bolela hlava při sledování Domina, nechť nepokouší štěstí a tenhle snímek velikým obloukem obejde. Mě se to - překvapivě - líbilo velmi. Tenhle film je takovým splněným přáním (hrdinů, režiséra...). Přesto však nevím jak hodnotit... Každopádně je úžasné sledovat, jak se pomalu - v rámci stopáže - mění styl vyprávění :) ()

castor

Barevné filtry, střihové orgie a neklidná kamera. Tony Scott měl několik vrcholů v podobě Posledního skauta nebo Nepřítele státu, ale víme, že občas jeho filmy, když se v nich zrovna nestřílelo, trpěly slabším scénářem a slovními výměnami bez chuti a zápachu. Tudíž tady to Scott vyřešil šalamounsky. ()

Gimp

Scottův rukopis je patrný na první pohled - nejen formou - hyper (Domino hadr) střihem a zrychlovačkami, zeleným filtrem, titulky ale i motivem zlaté (oranžové) rybky [Domino] a "next day" nebe se zvukovým samplem jakoby vypadlým z Beat The Devil. ()

HAL

Audiovizuální onanie? Možná, ale k čertu, proč ne - jednoduchý nápad, ale na krátké ploše vytěžený na maximum a s tak zběsilou grácií, že před jeho šedesátiletým autorem musí smeknout úplně každý. ()

swamp

Tak tahle Scottovina se mi vážně líbila. :) Zajímavý námět, klasické zpracování (co se Tonyho Scotta týče), pohádkové zakončení. A vůbec..mám rád oranžovou. ;) ()

Shaqualyck

Tony Scott si zase jednou zapomněl vzít prášky, střihač zařadil první kosmickou rychlost a děly se věci. Není na škodu uvědomit si hned zkraje, že navzdory názvu a barevné stylizaci nejde o předvolební spot jisté politické strany, ani o dokument o válce ve Vietnamu . Tohle je zběsilá jízda podzemkou, která udělá radost zejména všem zamilovaným příznivcům akvaristiky. Inu, není nad starou dobrou a hlavně láskyplnou „klipařinu“. ()

ScarPoul

Tri len kvôli vizuálnemu štýlu a zvukovému strihu. Inak je ústredná dvojica trestuhodne nezaujímavá a bolo to točené za veľmi mizivých podmienok. Vec, ktorú je dobré vidieť, hoci na ňu časom zabudnete. ()

Suzie05

Nesnáším oranžovou barvu, kdyby byli třeba v zeleném nebo i červeném určitě by to moje hodnocení trochu pozměnilo k lepšímu. ()