Milena Dvorská v dramatu ženy, která prožívá těžkou životní situaci.  Původní televizní hra Věry Kalábové nevypráví o osudech slavné panovnice, jak by mohl titul naznačovat, ale o životní krizi současné ženy. Čtyřicetiletá historička Božena Součková se vrací po těžké operaci s perspektivou dalšího léčení z nemocnice domů. Má pocit, že se jí život nevydařil, manželství s kariéristickým mužem zkrachovalo, uspokojení nachází jen ve své práci. Když náhodně potká o generaci mladšího muže, který prožívá psychickou krizi, musí se rozhodnout, zda zbývající část svého života věnuje člověku, který její pomoc potřebuje. Inscenaci nastudoval režisér Jiří Bělka s Milenou Dvorskou v hlavní roli v roce 1982. (oficiálny text distribútora)

mchnk

Bilancování nad vlastním životem, nám občas dopomůže k tomu, abychom se pokusili pomoct někomu, kdo je okolím, možná po zásluze, odepsán. Výborná Milena Dvorská do této TV inscenace vložila něco, co by v celovečerním filmu dostalo naprosto jiný obraz. I tak jde o skvělé, lehoučké drámo, které zavrhuje jakoukoli sobeckost, a také nám ukazuje, že fenomén s pojmenováním "celebrita, tu existoval vždy, jen jsme nevěděli, že se tomu tak říká. ()

argenson

Aha, tohle asi mělo být komorní psychologické drama ženy středního věku na rozcestí, že?... Nijak zvlášť originální námět, divně napsaný a divně zahraný. Milena Dvorská chvilkama deklamuje jako kdyby četla zprávy, zatímco jiní hrají přesně stejné typy jako v dobových seriálech (Maciuchová s Abrhámem se zapomněli v Nemocnici, zatímco Galatíková už si trénovala ředitelku do My všichni školou povinní). K tomu archaické hlášky typu: "Potřebovala pokrýt nadměrné metry, když vám umřel otec." ()

dr.fish

Je to takový zvláštní a vlastně smutný film. Mládí je v pytli a ideály a sny shořely jak papír. Mnoho nezbývá, ale přesto není nutno se vzdávat. Když se dva potkají, kteří zrovna nemají v životě štěstí, dohromady vykřešou jiskru naděje. Nemají sice ruce plné trumfů, ale přesto jim stojí za to tu partii hrát. 75% ()

alonsanfan

Stárnoucí žena ve zralých letech (Milena Dvorská), předčasně zestárlá vracející se po těžké nemoci zpět do života, o kterém ani neví, jak dlouho bude trvat. Rozervaný beatnický spisovatel (František Němec), který od své slavné prvotiny už dlouho nic nenapsal a je de facto na mateřské dovolené, stará se o chod domácnosti a děti, a trošku chlastá, zatímco jeho manželka (Hana Maciuchová) dělá kariéru, vesele mu zahýbá a taky se ho chce zbavit. Milena touží zase pracovat,ale především investovat svoji lásku, city i naděje a pomoci nešťastníkovi Frantovi, aby s takovým zázemím konečně napsal knihu na svoje vysněné téma. Dokonale sehraný kvintet Dvorské, Němce, Maciuchové, Abrháma a Řehoře. ()

karlee

Nepříliš dobře napsaný psychologický snímek o vztahu stárnoucí ženy a životního ztroskotance a alkoholika. Zaslouží si druhou šanci? Herecky tak průměr, Dvorská dobrá, ale Frantovi Němcovi, kterého mám jinak dost rád, role alkoholika moc nesedla (komické klátivé pohyby a artikulace jak v Nedělní chvilce poezie), na tyto týpky byl kanón Čepek. Ale hlavně dialogy jsou takové divadelní, trochu mi připomínaly "večery otázek a odpovědí" Karla a Anny z Ženy za pultem nebo Kočku na rozpálené plechové střeše. JInak v oficiálním textu distributora mi nesedí, že čtyřicetiletá žena potká "o generaci mladšího" muže - ve filmu slaví tento o generaci mladší muž 45. narozeniny. ()