Sen noci svatojanské

(divadelný záznam)
všetky plagáty
TV spot

Když měla v zimě roku 1984 na scéně Divadla ABC premiéru nová inscenace slavné Shakespearovy komedie Sen noci svatojánské, byla to událost. Shakespeare jinak, než jak jsme ho znali z pohádkového Trnkova filmu, a přesto plný humoru, ale i dravosti a divadelní magie. Zněl moderně, lehce, a přitom okouzloval krásou jazyka. Byl to první překlad hry anglického klasika, který pro jeviště, osloven režisérem Karlem Křížem, vytvořil Martin Hilský, dnes nejhranější shakespearovský překladatel. (oficiálny text distribútora)

TV spot

ostravak30

Mám rád Shakespearovské hry. Tato verze mě však příliš nezaujala. Veršované říkanky a prostěradla na mě prostě neúčinkují tak, jak tvůrci doufali. Na mě je to příliš těžké. Absence humoru je další důvod jen tří hvězd. Já jsem se mockrát nezasmál a když tak to stačilo na pouhý letmý úsměv. A tak nakonec dávám trojku za kvalitní hereckou plejádu, která nezklame a svým kvalitní hereckým uměním dílo pozvedává. Mě ale hra přišla celkově nudná a nezáživná. ()

otík

Vtipná inscenace divadla ABC v Praze s hvězdným obsazením a netradiční výpravou, zato s veršovanými texty a Shakespearovu originálu věrnému přepisu. Hudba: Jaroslav Rybář ()