Salvatore je prostý muž, se kterým se život nemazlí. Jednoho dne ho ale osvítila nevšední vize o zemi blahobytu. Tak jako mnoho dalších teď za sebou zanechá domovinu a vydává se na neuvěřitelnou cestu. Na lodi potkává záhadnou ženu a zjišťují, že oba sní o lepším životě. Společně sdílejí dobrodružství, vedoucí do nového světa, který navždy změní jejich životy. (oficiálny text distribútora)

edie sedgwic

Moje srdiecko vzblklo tym zahadnym plamenom, ktory sa objavuje len v pripade, ked si pozriem film a poviem si, tak toto bolo to prave orechove. Niektore komentare vystrihaju pred nudou, ja som ziadnu nepostrehla. Tento film bol presne to, co som potrebovala a davam mu pomyselnych sest hviezdiciek a okamzite ho presuvam do mojich naj filmov. Neobycajny, fascinujuci, autenticky. ()

bouncer

Jeden z nejnudnějších filmů, který jsem viděl. Radši jsem se dvakrát ujistil, jestli to je stejný, jaký tu hodnotí ostatní. Netvrdím, že film nemá svou hloubku a autentičnost, ale přes dlouhé, uspávající a nicneříkající záběry, které tvoří většinu filmu, si jich nevšimnete. Takovýto artový styl už je pro mě za hranicí únosti... Už dloho jsem u filmu neusínal, ale Nuovomondo působí lépe než jakékoliv prášky... Líbila se mi ale hudba, která nemá chybu. ()

Jeremiah

Při náhodném přepínání kanálů jsem dnes narazil na tento film, který mě po několika minutách tak zaujal, že jsem ho v němém úžasu dokoukal až do konce. Miluji totiž filmy, které si na nic nehrají a ukazují život a jeho problémy v plné "nahotě", což mě zde bylo na 100% dopřáno. Úžasná ukázka víry a touhy po lepším životě naznačená v symbolických obrazech, to vše se prolínající s občas až drsnou realitou všedního života, mě na chvíli naplnila novou sílou a životním entusiasmem. I z tohoto důvodu stálo za to tento snímek shlédnout. Hloubavým povahám ho mohu určitě doporučit. Zasloužené 4 * . ()

dr.fish

Oceňuji snahu o rekostrukci tehdejší doby. Ve filmu lze vidět jaký druh lidí nejvíce vycestovával do Ameriky, jaké byly jejich představy a sny, způsob jakým cestovali a podmínky v nichž na lodi byli. Bohužel způsob vyprávění mi naprosto nevyhovoval, jelikož film byl naprosto o ničem a tvůrcům se nepodařilo krom prostředí vymyslet vůbec nic. Takže dobrej film to ani náhodou není, nanejvýš průměrnej dokument. 40% ()

Radko

Sťahovanie do krajín vytúženého šťastia tu bolo, je a bude. Amerika vždy bola vysnenou krajinou. Smerovali tam státisíce. Prvá polka filmu, tá biednejšia, ukazuje putovanie chudobnou Sicíliou, horúčkovité sny a miestne povery. Možno to bol zámer, ukázať biedu južnej časti Talianska biednym spôsobom, aby aj divák spoločne s rozšírenou rodinou túžil byť čím prv v USA. A tam sa rozbieha zaujímavejšia časť filmu - akýsi psychotest spôsobilosti byť prisťahovalcom. Nevedel som, že takáto selekcia na hraniciach prebiehala, a že zďaleka nie každý, kto si zakúpil šifkartu a odviezol sa loďou za oceán, sa do vysnenej krajiny aj dostal. Mnohí boli vrátení späť, ako mentálne, či fyzicky nespôsobilí. Poznámka: Ukázanú selekciu Američanom nie je možné nejako extra vyčítať. Pretože, aj keby sa hneď od zajtra zrušili hranice štátov a padli by centrálne vlády, tak by ostali akési samosprávne komunity na báze mesta, obce, alebo iného menšieho územia. Tie by určovali strop pre novoprijatých členov komunity na základe vlastných zdrojov, blízkosti kultúr, potreby obnovy genofondu a podobne. To nie je žiadna diskriminácia, ale konanie na základe prostej racionálnej úvahy o udržateľnosti samosprávneho celku v súvislosti s počtom jeho obyvateľov. ()