Koho by napadlo, že nepatrný mládeneček Kulihrášek dokáže na královském zámku udělat pořádek. S loupežníky si poradí, zbabělé prince znemožní, princeznu vysvobodí ze zajetí. Tak malý a tak chytrý a statečný...? Tolik složité to zas není. Láska ke krásné princezně v něm znásobila odvahu poprat se s hloupostí a zbabělostí a udělala z něho velikána, který se dostal do pohádky. (oficiálny text distribútora)

Lupes

Děti předškolního a lehce školního věku neřeší kvalitu triků a hrůzný čaroděj v nich kupodivu budí obavy. A kdyby problematizovaly to, co dospělí (třeba že pohádková postava řeší morální dilema hned po "narození"), nevznikl by třeba ani Pinocchio. Svou zápletkou je to pohádka celkem inteligentní a složitá, ubližují ji paradoxně herecké výkony. Můj milovaný Nárožný občas neví, kam se postavit a pitvoření princů je příliš. Byť jsou scénářem předepsané repliky docela vtipné, zahrány mohly být mnohem lépe. ()

honajz

Cítil jsem to přesně, jak píše kingik - divné loutky, jak Kulihrášek, tak hlavně čaroděj s naprosto předimenzovaným kostýmem, neuvěřitelné přehrávání herců (dnes bychom řekli diblíkování jak od Trošky), a i když normálně Andreu Elsnerovou můžu hodně, tady mi jí až bylo líto, co za podivnost to musí hrát. Rodiče nejsou ani trochu Kulihráškem překvapení, berou to jako fajn, super, je tady, paráda, sice je zelený jak UFO, ale máme ho hned rádi, hlavně se nedivit. Pak ty přechody - Kulihrášek jako malý mluví a jedná jako děcko v noční košilce, pak vyroste z lásky a je z něho mladík bez noční košilky, ale v zelené kamizolce - jak k ní kurnik přišel? - a pak je zas malý a chová se jak děcko a tak furt dokola... Hodně stopáže tvoří, jak Kulihrášek někde fňuká a neví, co má dělat. Aby pak najednou byl statečný - ale kde se mu za zády vzali ti biřici, kteří nakonec loupežníky spoutali v pokladnici, to už vysvětleno není, a přitom bez nich by prd zvládl. Vážně mám pocit, že v té době v ČT zkoušeli nějaké drogy nebo točili permanentně pod vlivem. ()

ostravak30

Po létech jsem si připomněl pohádku, která patřila skoro k mým nejoblíbenějším studiovým. Ovšem triky jsou příšerné, co si budem. Kulihrášek má stát na podlaze a je hodně vidět, že stojí úplně mimo. Ani hlas se nemění společně s jeho růstem. Tři hvězdy pouze za trochu toho humoru a toho neuvěřitelného černokněžníka, protože kdo vymyslel tento vzhled, ten by zasloužil cenu. ()

rakovnik

Proti této studiové televizní pohádce se dá říci snad jen to, že je někdy příšerně natahovaná. Některé scény by se daly odbýt pár vteřinami, ale tvůrci natahují čas, co se dá. Pohádky jsou pro děti, takže laciné triky se dají omluvit a rozhodně nevadí, obsazení je více než uspokojivé a i když herci dost přehrávají, je to prostě taková veselá mela. ()

Tommassi3

"Jak ses ke mně dostal, když se vždycky na noc zamykám ??" - "Klíčovou dírkou !!" Tak tady tvůrci voyeurismus posunují na nejvyšší level.. Jílkova tradiční snaha o aktualizaci současnými otázkami se snaží jít ruku s Filipovou zoufalou snahou o novátorské postupy, ať už se jedná o samotné snímání, či triky, za které by se mu snad vysmála i Hermína Týrlová.. Kulihrášek Filip krutě zaspal dobu, ačkoli k prásárně typu Vorlíčkova sequelu Saxány má dost daleko, a tak pustil do světa, ačkoli možná si spíš pustil do trenek, svého Bonduelle Pinocchia s humorem a poselstvím znovu příšerným tak, že jen znovu dokazuje, že v žánru komedie či nadsázky se mu daří pouze plavat čubičku, div se neutopí.. Neskutečně bizarní hybrid, ve všech smyslech slova.. ()