Oko delfína

• Česko Oko delfína (viac)
všetky plagáty

Čtrnáctiletá Alyssa (Carly Schroederová) žije od maminčiny smrti s babičkou Lucy (Katharine Rossová) a pro obě to byl těžký rok. Teď však nastal čas, aby Alyssa vyhledala svého otce Hawka (Adrian Dunbar), o jehož existenci neměla zatím tušení.

Dívka ale přijíždí v nevhodnou dobu - centrum výzkumu delfínů na Bahamách, kde otec pracuje, se má změnit v lacinou turistickou atrakci. Sbližování dcery a otce je nesnadné, i když Hawkova přítelkyně Tamika a její otec Daniel se jim snaží pomoci. Možná pomůže, když se Alyssa díky své schopnosti komunikovat s delfíny úzce spřátelí s jedním z nich… (oficiálny text distribútora)

AndreyCSFD

Klišovitý příběh o dospívající dívce Alysse, která se po ztrátě matky vydává navštívit svého dosud utajovaného otce - specialistu na delfíny na Bahamách. Allysin otec Hawk není z návštěvy své dcery příliš nadšený, avšak po povinných počátečních neshodách se Alyssa s otcem přece jen sblíží. Mezitím musí Hawk řešit problémy v práci a Alyssa v sobě objeví talent komunikovat s delfíny a postupně se vyrovnává se svojí ztrátou. Snímek zaměřený na mladší diváctvo je plný moralizujích pouček a otec Hawk pronáší jedno ekologické moudro za druhým. Časování snímku se také velmi nepovedlo, chvílemi se děj neskutečně vleče tak, že to nezachrání ani hopkající delfíni. Co se týče výpravy, film by si zasloužíl lepšího kameramana a čočku s širokým záběrem obrazu. Takhle zůstalo atraktivní přímořské prostředí trestuhodně nevyužito a ze scenérií se staly pouze obrázkové fragmenty, i když pěkné (moře je zkrátka moře). Pochvalu ale zaslouží filmové zachycení mořské brízy -nenápadné, ale přesto i v interiéru podtrhlo fakt, že se příběh odehrává u moře a ne v kulisích uprostřed města. ()

liborzel

No-nedávno jsem četl článek a v jeho nadpisu byla otázka "Jsou delfíni opravdu jen zvířata?" Odpověď je jednoduchá.Na rozdíl od člověka delfín určitě není žádné zvíře,ale nejvyvinutější inteligentní forma života na této planetě.Naopak člověk je ta nejhorší verbež,jaká se kdy na této planetě mohla objevit.Delfín neničí životní prostředí,nekácí deštné pralesy metr po metru,nedrancuje přírodní bohatství,nevyhubil spoustu živočišných druhů a spoustu dalších nepřivedl na pokraj vyhynutí-a to vše jen pro svoji zábavu a obohacení.Ne-tohle všechno ale "dokázal" tvor zvaný člověk.To,že si člověk o sobě ve své aroganci zaslepeně myslí,že je nejinteligentnějším tvorem na planetě,to jen dokazuje,že tomu tak není-skutečně inteligentní tvor by takto neuvažoval.Problém delfínů tkví pouze v tom,že jsou ve své inteligenci příliš dobrosrdeční,bezelstní a vůči lidem bohužel až naivně důvěřiví.To,že se delfín vůči lidské pakáži nedovede účinně bránit pro něj může mít katastrofální důsledky.Vyvražďování tisíců a tisíců delfinů skutečně svědčí o úrovni inteligence člověka.Tak mi nezbývá,než si přát,aby se tento úžasný tvor co nejdříve naučil bránit co nejúčiněji onomu údajně nejinteligentnějšímu zvířeti zvanému člověk.Já osobně se velice stydím za to,že jsem člověkem a chci se delfínům aspoň na dálku omluvit.Filmu dávám plný počet hlavně za to,že poukazuje na potřebu lidí zneužívat delfíny kde se jen dá.A nádherná kukadla Carly Schroeder podtrhují půvab filmu,v něm oni delfíni jsou tím nejpůsobivějším prvkem celého filmu.Pro filmy s delfíny mám slabost a to nezmění ani špatné hodnocení některých lidí,kteří asi ani nevědí,co píší. ()

freddy

Tak upřímně nevím, co o tomto filmu říci. Ale zkusím to. Na začátku to vypadá, že se dočkáme dramatu o jedné záškolačce, která školu nebere vážně, abychom vzápětí zjistili, že tato blonďatá středoškolačka má otce kdesi na Bahamách, kde zkoumá delfíny. A tak se film přesouvá do malého městečka a dějově se mění v boj za zachování pokračování výzkumu delfínů. Takže si asi dovedete představit, že film nabízí mnoho zažitých klišé, hlavní hrdinové vypadají, jako by přinejmenším zachraňovali celý svět, prostě je to neoriginální a troufám si tvrdit skoro až nezajímavé. Ale zároveň v sobě nemohu zapřít člověka, který má rád zvířata, a tak jsem si záběry na roztomilé delfíny dost užíval a úplně jsem se rozplýval, jak jsou to nádherná zvířata. Takže tohle na mě zafungovalo naprosto dokonale a byl jsem ochoten díky tomu nejít s hodnocením zase až tak dolů. Jak celý film dopadne nebudu prozrazovat, na to se podívejte sami, pokud máte chuť, ale já jen řeknu, že to dopadlo tak, jak jsem si to představoval. Takže celkově je to drama, které neurazí, ale originalitou a nápady zrovna příliš neoplývá a jediné zajímavé zde tak jsou delfíni a hlavní hrdinka, která je opravdu velice pohledná. Takže za sebe dávám tři hvězdičky. ()

D.Sleeper

Vidím, jak tu leckdo hluboce kritizuje snad každý, i ten nejméně podstatný detail tohoto příjemného filmu. Ano, z uměleckého hlediska a hereckých výkonů sice nejde o "oskarový výkon". Na druhou stranu, film si nehraje na nic, co není a díky jednoduchému příběhu může krásně vyniknout krása bahamských pláží a kouzlo kontaktu delfína a člověka. Je to něco nevšedního, co obohacuje přinejmenším člověka a co nezažijeme při obvyklém "životním harmonogramu". Navíc výkon Carly Schroeder (nenuceností a přirozenou krásou nádherně podtrhuje krásu scenérie) mi přišel velmi věrohodný, příjemný a přirozený, krásně tak doplnil přirozenou dějovou linii a unikátní půvab příběhu :) Jako velký milovník moře a vůbec vody v jakémkoli skupenství, nemohu než lehce zaokrouhlit nahoru ;-) ()