Beastie Boys, 50 kamer a 40 tisíc očí

• USA Awesome; I Fuckin' Shot That!
všetky plagáty
Dokumentárny / Experimentálny / Hudobný
USA, 2006, 90 min

9. října 2004 před vyprodaným koncertem v newyorské Madison Square Garden rozdali Beastie Boys mezi své obecenstvo 50 kamer. Z 50 různých perspektiv tak vznikl energií nabitý dokument, který diváka vrhá do víru živého vystoupení legendární kapely. „Beastie Boys, 50 kamer a 40 tisíc očí“ je výsledný unikátní dokument, který dynamicky zachycuje širokou paletu zážitků z živého koncertu. Z pódia se na diváky sype show Mike D (Michael Diamond), Ad Rock (Adam Horovitz), MCA (Adam Yauch), Mix Master Mike a také několik speciálních hostů. Slovy režiséra Nathaniala Hörnblowéra „film natočila banda nezkušených kameramanů. Ale právě to mu dodává na upřímnosti. Lidé, kteří stáli za kamerou, točili, co cítili.“ (oficiálny text distribútora)

francis

Záznam skvělýho, vydařenýho koncertu výborný kapely, taky nápad s rozdáním kamer fanouškům se mi líbí. Fakt nebylo zrovna lehký vydržet sedět celej "film" (koncert) na sedačce v kině, mnohem radši bych si pořádně zapařil. Ovšem na pětihvězdičkový hodnocení by to chtělo ještě pár dalších nápadů. Hlavně v první půlce je to (co se týče vizuální stránky) chvílema poněkud nekoukatelný. Ve druhý půlce se střihač snažil přihodit pár zajímavých triků a taky kluci z kapely a jejich hosti se rozhodně neflákaj a maj v záloze pár zábavných překvapení. ()

Bajda

Beasťáky mám strašně rád a většina lidí, kteří se na tenhle záznam budou dívat, asi taky, takže říkat něco jako "ten koncert byl fakt super" je asi nošení dříví do lesa. Celý nápad s kamerami mezi diváky je originální, ale výsledek tak nějak pokulhává. Filtry jsou fajn věc, ale musí se umět používat s mírou. 1-2* za zpracování a 5* za beastie boooooooyz = 3* ()

Chasm

Takže nápad rozdat kamery a pak udělat film se zdál bejt úžasnej, a vlastně taky úžasnej byl:)... Samotný Beastie Boys byli bez chyby a za pět hvězdiček, jako celek na mě tento experimentální dokument zapůsobil o trochu hůře... Naprosto odmítám, že to bylo na dokument o kapele moc dlouhý, a to z jednoho důvodu: že to žádnej dokument o kapele nebyl, byl to záznam jejich koncertu, a byla by škoda, kdyby ho zkrátili, protože koncert má, stejně jako film, působit jako celek. No, nejvíc sem se naštval až na konci, když sem zjistil, že tam Ben S. byl s Christine Taylor.... :(( ()

Legas

Rozdat kamery publiku byl dobrý nápad, ale někde na půli cesty. Ti dacani s tím mávají, jak chtějí, což byl zřejmě účel, ale nebýt skvělé postprodukce, asi by to za moc nestálo. Zběsilý střih a zajímavé obrazové efekty se k Beastie Boys skvěle hodí, a i když je doma neposlouchám, upoutali v tomhle podání moji pozornost. Byl to fakt rachot. Místy jsem měl pocit, že to režíroval Paul Greengrass. ()

pOne

Nápad možná originální, ale už jsem viděl lepší záznam koncertu skupiny Beastie Boys. Bylo to někdy v roce 2000 ze skotského Glasgow. Záznam byl černobílý, pódium uprostřed. Provedení bylo tenkrát nesrovnatelně lepší. Toto mi přijde jako domácí funny video. Ale jako plnohodnotné DVD (nebo dokonce film)? Spíše kalkul, který měl přitáhnout pozornost a vydělat nějaké peníze. ()

• Všech 50 kamer bylo kvůli nízkého rozpočtu vráceno. (Zorlac)
  • Diváci, kterým se do rukou dostaly kamery, byli instruováni, aby za žádných okolností nepřestali natáčet. (Zorlac)