Ako vyšetríte vraždu, keď obeťou ste vy? Nadprirodzený thriller od producentov filmu Šiesty zmysel. Stredoškolák Nick mal život pred sebou, no len do okamihu, keď bol brutálne prepadnutý a jeho telo ukryté v lese v domnení, že je mŕtvy. Uviazol však na pol ceste medzi svetom živých a mŕtvych, ešte nie celkom po smrti, ale neviditeľný pre ostatných živých. Môže len sledovať pátranie svojich blízkych a zúfalo sa snaží kontaktovať ľudí na tejto strane. Netuší, že len hodiny ho delia od definitívneho odchodu na druhý svet... (oficiálny text distribútora)

oveckaoa odpad!

Juhů to byla ale píčovina. Jedna holka vyloupí s kamarády obchod jelikož chce odejít s kořistí tak ji jeden člen party udá. Policisté ji propustí (WTF Numero 1) a ona zjišťuji kdo ji udal. Jakýsi komplic jí vykecá že to byl jakýsi borec tak si ho podají a ona ho zabije. On se probudí a nejen že se na ni nezlobí (v reálu by ji asi chtěl zabít) ale že se mu i líbí a chce aby našla jeho tělo (jelikož žije). Prostě píčovina na ntou navíc ta holka je tak drsná že jsem se bál i já (spíše smál ale to nevadí:-) ) ()

Lennnnna

Možná je to trochu moc teen a sem tam pokulhává scénář, ale přesto má The Invisible slušnou atmosféru a řeknu vám, že bych se stokrát raději dívala na podobně laděné snímky než na ty kila teen vyvražďovaček a sladkobolných romancí, které se na nás obvykle chrlí. Docela milé překvapení řekla bych, nehledě na to, že z Justina Chatwina jsem byla u vytržení. Nad kýčovitým koncem jsem sice už trochu úpěla, přesto přimhouřím oko. ()

lennyd

Blbá náhoda. Nick Powell (Justin Chatwin) měl odletět studovat do Londýna, čehož chtěl využít jeho kámoš, a jako obranu před šikanou nabonzoval Nicka (v domění, že už je v letadle) svým tyranům (vedených despotickou Annie (Margarita Levieva). Jenže letadlo mělo zpoždění a Annie se svými nohsledy si Nicka našli, a při následné strkanici byl Nick zabit. Tedy .. téměř zabit. Jeho duše se nachází na půl cestě mezi mrtvými a živými, a v tomto stavu musí odhalit své vrahy. Ale jak, když jej nikdo nevidí ... Do poloviny si film uchovává jisté napětí, ale ke konci se to celé začíná nějak zamotávat, že jsem z toho volaký zmätaný. Proč a z jakého důvodu se Nick tolik vázal na svoji vražedkyni Annie, a proč zrovna ona jej měla dostat z posmrtného života jsem nějak nepochytil (resp. někdo ho asi ven dostat musel, tak se autoři spokojili s Annie). Film je velmi inspirován Šestým smyslem, ale to co bylo v Šestém smyslu to geniální, tedy ono napětí až do poslední chvíle a dokonale vymyšlené jednotlivé činy Bruce Willise, tak s tím se tady moc nepárali. Nick může jak chce pohybovat předměty (nebo i lidmi), ale vzápětí je vše na svém místě. Sice to může být efektní, ale systém v Šestém smyslu se mi líbil mnohem víc. Ale i přes tuto kritiku neříkám, že by šlo o špatný film, to určitě ne - za podívání (minimálně jedno) to určitě stojí... ()

Radiq

No tak mysterióznem to zavánělo jak 14 dní starý tvarůžky, ale že by mě to nějak polechtalo bradavku, to zas ne. Taky když už hlavní záporačku hrála holka, tak to nemusela být jadna z nejhezčích koťat, ale spíš měli najít nějakou s drsným ksichtem. Ale aspoň se na ni dobře kouká, když už ten film je takovej nic moc. No a hlavně mě srala použitá hudba dobrá tak akorát pro nějaký teenagery, prostě čiročirej rádiovej shit. ()

Guzo

V podstatě stejný nápad jako je v Awake, jen je Invisible děláno spíše pro teenagery, což mi na jednu stranu vyhovuje, ale na druhou mi v tomhle filmu nesedí víc věcí. Zejména závěr je takový obyčejný, ohraný, všichni už dopředu tuší, jak to dopadne, a to nemam moc rád. Co se týče hlavních rolí, nemám s obsazením nejmenší problém, všichni to zahráli na výbornou.. Každopádně ale The Invisible za zhlédnutí stojí, pokud jste neviděli výše zmiňovaný druhý film, mrkněte nejdřív na tenhle, pak bude možná zážitek z Awake ještě lepší. ()

• The Invisible je založený na stejnojmenném švédském filmu, který byl zase inspirovaný stejnojmennou knihou Matse Wahla. Kniha i film mají švédský název Den Osynlige. (imro)
  • Upadající kariéru Davida S. Goyera neubrzdil ani temně laděný thriller, který v kinech debutoval (27. - 29. 4. 2007) jen s částkou 7,7 milionu na druhém místě žebříčku. U distributora Buena Vista neměli radost ani při výsledných tržbách a finální cifře 20,5 milionu dolarů. (imro)
  • Z filmu byla vystřižena scéna, ve které Nicka (Justin Chatwin) jako ducha uvidí z okna jiný duch starce v kómatu, když se Nick potlouká kolem nemocnice. Duch starce Nickovi vysvětluje, že Nicka nikdo nemůže vidět, slyšet nebo se ho dotknout, ale může být zachráněn, pokud vyřeší záhadu obestírající jeho vlastní "smrt". (Shadowspark)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)

Neviditelný Mars

Neviditelný Mars

17.01.2007

David Goyer, známý scénárista (Blade, Batman začíná), odložil pero a posadil se již potřetí do vyhřáté režisérské židle. Scénář k novému snímku The Invisible mu napsal Mick Davis (Modigliani). Film… (viac)